W jakim kasku się kulasz? :)

W jakim kasku się kulasz?

Shoei / Arai
105
25%
AGV
48
11%
Nolan / X-lite
15
4%
Shark
67
16%
HJC
99
23%
Lazer
14
3%
Shuberth
4
1%
Uvex
8
2%
Tiger / Tornado / Naxa itp (poniżej 200zł)
7
2%
Inny
59
14%
 
Liczba głosów: 426

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 15 maja 2010, o 19:12

Przyda się tutaj temat o kaskach. Piszcie w czym jeździcie i jakie są wasze odczucia dotyczące posiadanych garnków.

Zacznę:


SHARK RSI - prawie najwyższy model Sharka kupiony za ok 850zł. Shark to młoda firma (w porównaniu do konkurentów) , ale zdążyła sobie już zaskarbić dużo pozytywnych opinii. Tutaj link do testu: http://www.webbikeworld.com/r2/motorcyc ... shark-rsi/

Od siebie jeszcze dodam:

Bardzo dobre wyważenie, kasku nie czuć na głowie, materiał wyściółki jest przyjemny w dotyku i nie spotkałem się jeszcze w żadnym kasku z podobnym. Ale nie jest też pozbawiony wad. Otóż mam wrażenie że mój Tiger za 50zł jest nieco cichszy od niego(byćmoże dlatego że Tiger nie posiada wlotów powietrza), co nie znaczy że kask jest głośny - poprostu zbyt mało kasków miałem na głowie by to ocenić. Trochę w nim podwiewa od dołu i nie wiem czy to uznać za wadę poprostu jest dobra wentylacja. Szyba pomimo antifoga potrafi czasem zajść (w kącikach) lekko parą w mocno deszczowe dni. Wizjer zasługuje na mocną pochwałę zarówno jeśli chodzi o przejrzystość szyby jak i o kont widzenia w kasku. Jeśli chodzi o wykonanie - jest z włókien szklanych wzmocniony wstawkami z carbonu i aramidu. 4/5 gwiazdek w testach Sharp. Mój model jest zupełnie czarny ale egzemplarze z grafiką to koszt rzędu 1000-1200 zł a za tą cenę myślę że jednak zastanowiłbym się podwójnie :) Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony i moge go polecić wszystkim.

Awatar użytkownika
korro
Posty: 338
Rejestracja: 11 mar 2010, o 21:07
Motocykl: GSX-R 750X
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: korro » 17 maja 2010, o 09:54

Witam.
Ja mam HJC CS-R1, często zwany Samurajem, ze względu na malowanie.
Mój jest czarny, połysk.
Kask nie robi szału, ale ma wszytko to, czego potrzeba.
Podoba mi się np. to, że na szybce nie ma żadnych wypustek (jak np. w Sharku który ma kolega z forum Smoleń), dzięki temu, jest cicho. Ma także zapięcie, które unieruchamia szybkę i ma zmniejszyć hałas. Niestety to nie działa, hałas jest taki sam z zablokowaną szybką jak i niezablokowaną.
Generalnie mogę polecić w cenie 400-500 PLN.

Co do Sharka, to bardzo podobało mi się u Smolenia wnętrze kasku, chyba najlepszy materiał jaki widziałem.

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 385
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 15:49
Motocykl: kawa 636
Imię: Bartek
Skąd: Czerwionka
Lokalizacja: SRB Czerwionka

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: tasiek » 18 maja 2010, o 10:11

ja jeżdżę w kasku SHIRO Monza SH 3700 kask jest świetny za te pieniądze chyba najlepszy kask a dałem za niego 500zł ma okular przeciw słoneczny szybka zbyt nie paruje, w kasku jest dość cicho wyściółka jest dość miękka kask jest biało-niebieski polecam ten kask fajnie się zgrywa z moto kolorystycznie

sbstg
Posty: 144
Rejestracja: 23 maja 2010, o 19:34
Motocykl: GSX-R 750 k8
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: sbstg » 31 maja 2010, o 09:38

z tych które pamiętam:

Shark S600

Głośny, brak anti-foga. Dość ciężki. Wnętrze wytłukło się po roku i latał mi na głowie jak o rozmier za duży.

Shark S800

Dość cichy, powyżej 120 km/h coś świstało w okolicach uszu, po małej modernizacji i uszczelnieniu w okolicach wlotów powietrza było ok. Dobrze leżał na głowie, wizjer nie parujący

Wadą tych kasków jest słaba aerodynamika, powyżej 200 km/h wizjer przykleja się do nosa (a nie mam orlej klamki) do tego wpada w turbulencje.

Obecnie:

AGV K-4
Może nie jest najcichszy ale za to bardzo lekki, aerodynamika jak dla mnie na "5", wszystko jest tak jak być powinno. Dobrze leży na głowie.

Wadą jest brak zapięcia 2D i dość marnej jakości anti-fog poza tym szczerze polecam. W teście miał 4 gwiazdki (na pięć)

Awatar użytkownika
riko
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 30 maja 2010, o 19:39
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 k7
Wymarzony motocykl: ten co mam
Lokalizacja: Poznań

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: riko » 31 maja 2010, o 13:53

ja obecnie latam i polecam kask SCORPION EXo - 1000 AIR SPEEDSTER

kaks lekki posiada blende, zabezpieczenie szybki przed otwarciem, szczeline ktora mozna zabezpieczyc w czasie jazdy po miescie bajera sprawa, no i najwazniejsze system air przystosowuje kask idealnie do glowy poprzez system pompowanych poduszek, szybka posiada system anty fog, no i co najwazniejsze syzba jest z antyrefleksem czyli w nocy nie oslepiaja Cie inne swiatla z naprzeciwka bardzo przydatna rzecz
----------------------------------
pozdrawiam Ryszard (riko)

http://www.bikepics.com/members/rikopoznanpl/

www.niezniszczalni.com/forum/ - forum poznańskich motocyklistów

Awatar użytkownika
RyBkosPL
Nowy
Nowy
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2010, o 11:07
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 SRAD 98'
Wymarzony motocykl: narazie spełnione :D
Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: RyBkosPL » 2 cze 2010, o 20:09

Witam

Ja chronie resztke moim szarych komórek kaskiem SHARK RSI Fireshark

POWIEM TAK
oszczędzać warto ale napewno nie na ochronie podczas jazdy na moto!!!
Kupiłem ten kask i nie mam do niego żadnego zarzutu
Idealna AERODYNAMIKA, spasowanie i waga.
Cena 1050zł
Kolor Czarny z płomieniami
POLECAM
...Śmierć jeździ bardzo szybko...Za szybko...Nie daj się wyprzedzić...Ja nie dam...!!!

pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
Yarccom
Posty: 105
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:54
Motocykl: GSX-R 600 k2
Lokalizacja: Szczecin

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: Yarccom » 5 cze 2010, o 12:34

ja wcześniej smigałem w nolanie N62 w malowaniu Matrix

teraz od tego sezonu na Shoeiu XR-1000 a dokładnie jego amerykańskim odpowiedniku RF-1000
różnica kolosalna
aerodynamika cieżar wykończenie wszystko na +

nie jest prawda że to sa zupełnie inne skorupy i że niby nie pasują
po zakupie mierzyłem zarówno europejskiego i swojego oba tak samo lezały na głowie

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 7 cze 2010, o 11:41

Początkowo był AGV GP1 jako że był to mój pierwszy kask to wydawał się dla mnie doskonały dopiero po przesiadce na inny okazało się ze AGV był głośny, miał twardą wyściółkę i i słabą wentylację.
Teraz latam na zmianę w Araiu Quantum i HJC FS-15 ( odpowiednik FG-15)
Arai super lezy jest cichutki i fajnie dopasowany ma dobra wentylacje i fajne wykonanie.
HJC jest ze wzgledu na to ze ma wyjmowana wysciolke goruje nad Araiem no i dodatkowo ma duzo lepszy kąt widzienia przeez co do ruchliwego miasta jest super poza tym za ta kase praktycznie najwyzsza polka jesli chodzi o jakosc.
Mimo wszystko zadnego z nich bym nie zamienil ani nie oddal.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Rympano
Nowy
Nowy
Posty: 28
Rejestracja: 9 cze 2010, o 14:00
Motocykl: K3 1000
Wymarzony motocykl: nie ma
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: Rympano » 12 cze 2010, o 15:22

ja obecnie smigam w SHOEI-u XR-1000 i powiem tak.... ZAJEBIOZA

wczesniej denerwowalo mnie w innych kaskach to ze parowały mi szybki itd tu mam odrazu z ant foogiem i jest gitara moge sobie dmuchac itd i jest GIT odnosnie wygody to moje odczucia sa takie ze fajnie kask przylega do głowy i nie ma tego co moim zdaniem duzo innych kaskow posiada, a mianowicie wrazenie tego ze góra głowy nie przylega do wysciołki i wtedy czuje sie jakby sie jechalo w mega garnku, podsumowujac POLECAM SHOEIA!!

Awatar użytkownika
Rapet1
Posty: 106
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:47
Motocykl: GSX-R 750
Wymarzony motocykl: 996
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: Rapet1 » 11 lip 2010, o 21:04

To ja kupiłem Caberg Rodeo i jestem strasznie zadowolony nie bede sie rozpisywał o kasku tylko powiem o porównaniu go z iconem .Icona miałem tylko do pierwszej przejażdzki i zaraz szukałem nowego miałem gdzieś ok 1tyś na kask i naprawde przymieżałem ,czytałem i szukałem padło na Caberg bo jest cichy z blędą szybka anti-fog i to naprawde dobry i co mi sie w nim podoba to to że jest leciutki
"Codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, sprawdzam, czy nie ma mnie na liscie najbogatszych ludzi swiata.
Jesli nie, to wstaje i ide do roboty."

Joozek
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 cze 2010, o 14:57
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 K1

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: Joozek » 12 lip 2010, o 19:56

Ja śmigam w Sharku RSI, malowanie Eden.

Według mnie kask bardzo wygodny, bo na mojej głowie leży idealnie, nigdzie nie gniecie itp . Wentylacja jest OK, środek wypinany, więc można wyprać. Do cichych nie należy ( szumi zwłaszcza jak się głowę odwróci w bok). Skorupa jest w kształcie łezki, wiec jest opływowa. Zapięcie to DD. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam :)

mieton
Nowy
Nowy
Posty: 22
Rejestracja: 3 lip 2010, o 14:11
Motocykl: yamaha yzf600r thundercat
Wymarzony motocykl: gsx-r 750 k5 limited

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: mieton » 14 lip 2010, o 18:21

od 3 lat używam kasków shoei,po tym jak razem z motocyklem mojego kumpla skradziono mi nitro musiałem kupić jakis kask wybor padł na biały shoei rf-108 za 40zł na allegro,okazł sie w lepszy niż nitro za 500 zet,mimo ze ma swoje lata to wyscółka jest o niebo lepsza,jest lepiej wyciszony i ma wentylacje ktora naprawde działa,potem kupiłem na ebayu rf-1000 i co dziwne typek w usa miał w nim szybe z pinlockiem,dodał mi 2 przyciemniane szyby i wszystkie inne dodatki kosztowało mnie to 300 zet z przesyłką...kask okazał się rewelacją był jak nowy,wygląd i aerodynamika super wentylacja jak przeciąg heh musiałem dokupic tylko większe wkładki policzkowe ale chyba kazdy kto kupuje shoei w salonie wie ze standardowe trzeba przy kupnie wymienić,pojezdziłem w nim dwa sezony i nadszedł rf/xr 1100 jak wiadomo lepsze wrogiem dobrego :D znowu ebay i znowu sprowadzanie ze stanów,mimo ze shoei sam mowi ze do usa kaski sa w srodku troche inne zaufałem intuicji i mam takiego rf 1100
http://shoeirf-1100.com/images/rf-1100-sever2-tc-1.jpg
leży swietnie (chyba jestem z ameryki 8-) )i kosztował mnie 1300 zet z przesyłką do polski...ale jak wiadomo w ue kaski z usa nie maja homologacji co dziwne bo ze słynącej z procesów o byle duperele ameryce te kaski przechodzą jeszcze bardziej intensywne testy i musza spełniac bardziej wysrubowane normy niz w ue, przez co pod tym względem czuję sie przez shoei, unię europejską i usa nabity w butelkę, skoro kask tu i tam spełnia normy to wszędzie powinno się to tolerować i powinno być ok...w razie zmasowanej akcji policji na jazdę w kaskach bez certyfikatów bezpieczeństwa wszyję sobie metke na pasek wzorem xr-1100 :lol:

Awatar użytkownika
zerathu
Posty: 222
Rejestracja: 16 maja 2010, o 14:05
Motocykl: TL1000S
Wymarzony motocykl: KTM RC8
Lokalizacja: Łódź

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: zerathu » 16 lip 2010, o 11:16

Właśnie nabyłem takie cacko:
http://a10.idata.over-blog.com/0/45/22/ ... 15_1_b.jpg
Jest to kask dopuszczony do moto gp, torowo stuntowy.
Jak dojdzie to powiem coś więcej na ten temat;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Nowy
Nowy
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2010, o 15:57
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 K1
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R K4 lub K10
Lokalizacja: Brzeg

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: Sebastian » 17 lip 2010, o 20:26

Ja kupiłem 2 lata temu dokładnie taki kask http://shopbuyonline.co.uk/motorrad-hel ... /1419.html jak na razie nie narzekam .

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 50
Rejestracja: 3 lip 2010, o 00:21
Motocykl: GSX-R 750 K2
Lokalizacja: Piaseczno

Re: W jakim kasku się kulasz? :)

Nieprzeczytany post autor: OLO » 19 sie 2010, o 03:32

HJC FG-15 Kynee

w takim malowaniu : http://www.artymoto.es/popup_image.php?pID=258

Powiem krótko, nie żałuję ani grosza który poszedł na ten kask :) Jeszcze ani razu nie zaparowała mi szybka i ma antyalergiczną wkładkę itd. Generalnie wybrał bym go drugi raz...
Potrzebujesz części zamienne lub tuningowe ?! Napisz, a postaram się dać Ci jak najlepszą ofertę...

www.motocyklezuk.pl - import, serwis, naprawy powypadkowe, tuning
www.rpmotorsport.pl - serwis, sklep, tuning, części, car audio and more...

ODPOWIEDZ