Jaki kask kupić?

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 16 lut 2017, o 07:59

mennoc pisze:A ja mam NXRa i zadowolony jestem, jedyna jego wada, to ceny szyb. Pinlock robi mega robote, a sam kask nie urywa glowy jak sie odwracasz przy wiekszych predkosciach ;-)
zgadza sie to jest widać domena dobrych drozszych kasków, to samo zauwazyłem po przesiadce z poprzedniego hjc

qubis

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 16 lut 2017, o 08:32

MaciejX pisze:
mennoc pisze:A ja mam NXRa i zadowolony jestem, jedyna jego wada, to ceny szyb. Pinlock robi mega robote, a sam kask nie urywa glowy jak sie odwracasz przy wiekszych predkosciach ;-)
zgadza sie to jest widać domena dobrych drozszych kasków, to samo zauwazyłem po przesiadce z poprzedniego hjc

Tez osobiscie mam wrażenie ze nxr jest lepiej wykonany od hjc

RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 16 lut 2017, o 09:32

qubis pisze:
MaciejX pisze:
mennoc pisze:A ja mam NXRa i zadowolony jestem, jedyna jego wada, to ceny szyb. Pinlock robi mega robote, a sam kask nie urywa glowy jak sie odwracasz przy wiekszych predkosciach ;-)
zgadza sie to jest widać domena dobrych drozszych kasków, to samo zauwazyłem po przesiadce z poprzedniego hjc

Tez osobiscie mam wrażenie ze nxr jest lepiej wykonany od hjc
Ale też będzie lepszy od HJC 11?

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 16 lut 2017, o 10:48

RHPA 11
3 skorupy
skorpupa kompozyt 6 warstwowa
lepsza wentylacja (wiecej otworów wentylacyjnych) lecz nie wiem czy odczuwalna jest różnica miedzy jednym a drugim

lepsza wentylacja z przodu kasku (broda) otwierana i zamykana co jest w malej ilości kasków (to jest bardzo odczuwalne)
wyjście powietrza z tyłu kasku NIE zamykane
masz w gratisie ciemną szybę !
masz zamykanie szyby z blokadą (NXR nie ma tego)
wygodniejszy materiał w środku kasku (jak dla mnie nie zauważalne i to opinia już zaeżna od poglądów)
Jest rzep do słuchawek
odblaski od spodu kasku
5g cięzszy kaks (niewyczuwalne)

NXR
4 skorupy
skorpupa kompozyt 5 warstwowa
wyjście powietrza z tyłu kasku JEST zamykane
droższe dodatkowe szyby (tylko przezroczysta dostajesz)

cena NXR dużo większa
osobiście wybrałbym HCJ - a nie biorąc pod uwagę $$$ wybrałbym to co lepiej leży na głowie

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 16 lut 2017, o 11:59

NXR ma też 4 wloty z przodu, wszystkie niezależnie otwierane/zamykane.
I co rozumiesz przez blokadę szybki? Jest zatrzask, który ją uszczelnia w NXR.

qubis

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 16 lut 2017, o 12:13

Mateusz ty to tylko pewnie wyczytałes. Ja osobiscie miałem oba kaski w łapach i gdyby nie cena to wolabym nxra. A to tylko dla tego ze jest lepiej wykonany. Ale to moja oponia. W tym sezonie bede miał okazje latać w nxr i moim hjc rpha 10 plus. Wiec jakoś sobie je porównam. I zeby nie bylo gadania cena lepsza w hjc 11 wiec pewnie jak bym miał teraz cos kupować a nie jestem synem szejka naftowego to wzial bym hjc 11

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 16 lut 2017, o 14:10

qubis pisze:Mateusz ty to tylko pewnie wyczytałes. Ja osobiscie miałem oba kaski w łapach i gdyby nie cena to wolabym nxra. A to tylko dla tego ze jest lepiej wykonany. Ale to moja oponia. W tym sezonie bede miał okazje latać w nxr i moim hjc rpha 10 plus. Wiec jakoś sobie je porównam. I zeby nie bylo gadania cena lepsza w hjc 11 wiec pewnie jak bym miał teraz cos kupować a nie jestem synem szejka naftowego to wzial bym hjc 11
mennoc pisze:NXR ma też 4 wloty z przodu, wszystkie niezależnie otwierane/zamykane.
I co rozumiesz przez blokadę szybki? Jest zatrzask, który ją uszczelnia w NXR.

miałem oba kaski na łbie ^^ co prawdą nie miałem okazji w nich jeździć ale widziałem oba z bliska i oba wsadzałem na kłowę

NXR miał uszczelnienie z tego co pamiętam a nie BLOKADĘ że nie da się tej szyby otworzyć, w NXR jest tylko ząbek o który się zahacza. (przwsuwka z przodu w 11) a co do zamykania wlotów to wydaje mi się że na szczece z prozdu NXR miałtylko przesuwany idealnie na środku wlot a 11 ma jeszcze te siatkowane
uważam że oba te kaski są warte zainteresowania chociaż patrząc przez wzgląd finansowy wybrałbym 11 a wyższa cena w NXR uważam że wynika tylko i wyłącznie z napisu SHOEI
Obrazek

a co do 10+ ma on chyba płytsze otwory wentylacyjne

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 16 lut 2017, o 14:31

Wlot na szczece, wlot centralny na czole, 2 wloty po bokach. Co do szyby to tak, jest zabek, blokady stricte nie ma.

qubis

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 16 lut 2017, o 14:38

Jak dla mnie i mojej glowy nxr jest bardziej dopasowany. Zwłaszcza w tyniej części łba

Awatar użytkownika
krzysieklw1980
Posty: 171
Rejestracja: 7 sty 2015, o 19:51
Motocykl: GSX-R 600 K9
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: Mam
Skąd: Płock

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: krzysieklw1980 » 16 lut 2017, o 16:18

mennoc pisze:Wlot na szczece, wlot centralny na czole, 2 wloty po bokach. Co do szyby to tak, jest zabek, blokady stricte nie ma.
... i jeszcze wylot pod spoilerem z tyłu

motorsport
Posty: 61
Rejestracja: 4 lut 2017, o 00:39
Motocykl: GSXR
Wymarzony motocykl: GSXR
Imię: PAWEL
Skąd: Ostrówek

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: motorsport » 16 lut 2017, o 16:28

Szczerze to te kaski są bardziej jak bliźniaki, podobna półka cenowa i jakościowa. Różnią się detalami, także wybór należy tylko od indywidualnych kwestii (głównie chodzi o dopasowanie do danej głowy - ewentualnie o podejście to znaczka na czubku głowy... ;) )

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 16 lut 2017, o 17:25

motorsport pisze:Szczerze to te kaski są bardziej jak bliźniaki, podobna półka cenowa i jakościowa. Różnią się detalami, także wybór należy tylko od indywidualnych kwestii (głównie chodzi o dopasowanie do danej głowy - ewentualnie o podejście to znaczka na czubku głowy... ;) )
popieram :D jak ktoś szuka kasku w tych cenach to niech wybiera ten który mu lepiej leży na głowie a potem wybiera malowanie z obu na pewno będzie zadowolony

gsxrk8m
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2017, o 10:39
Motocykl: gsx r
Imię: fhg
Skąd: sko

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: gsxrk8m » 17 lut 2017, o 14:09

A co myślicie o shoi gt air ? Znalazłem nowy za 1800zl.

motorsport
Posty: 61
Rejestracja: 4 lut 2017, o 00:39
Motocykl: GSXR
Wymarzony motocykl: GSXR
Imię: PAWEL
Skąd: Ostrówek

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: motorsport » 17 lut 2017, o 14:15

Gt air jest bardziej kaskiem do turystyki, z tego co pamiętam ma blende, a z reguły takie kaski są mniej bezpieczne, bo zabierają miejsce przeznaczone na eps.

Także zależy czego szukasz, czy chcesz coś wygodniejszego i bardziej praktyczne, czy nastawiasz się na bezpieczeństwo (rpha lub nxr)

gsxrk8m
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2017, o 10:39
Motocykl: gsx r
Imię: fhg
Skąd: sko

Re: Jaki kask kupić?

Nieprzeczytany post autor: gsxrk8m » 17 lut 2017, o 14:16

bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu :)

ODPOWIEDZ