Jaki kask kupić ?:)

Awatar użytkownika
Meg
Posty: 59
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:13
Motocykl: GSX-R 600 K1
Wymarzony motocykl: Triumph Daytona 675 2011r
Imię: Małgorzata
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Meg » 5 sty 2015, o 23:53

A nie myślałeś o kasku Lazera? ma fajne skorupy, ciekawe malowania na pewno coś byś znalazł do siebie.
Osobiście jeździłam w sharku z blendą, fajna sprawa podczas słonecznych dni, ale mechanizm prędzej czy później delikatnie zaczyna szwankować. Blenda jest podatna na zarysowania więc trzeba bardzo o nią dbać.
Lazer ma w swojej ofercie już wizjery fotochromatyczne, automatycznie się ściemniają pod natężeniem promieniowania słonecznego, nie tracisz czasu na otworzenie lub schowanie blendy, wizjer działa stopniowo więc nie jest dla Ciebie szokiem gdy nagle doświeci słońce.
A do tego w fajnej cenie możesz znaleść już sztukę carbonową.
" W zakręcie nie ważne ile masz koni, tylko jak bardzo się boisz"

Awatar użytkownika
Antek
Posty: 306
Rejestracja: 22 sty 2014, o 16:40
Motocykl: Suzuki GSX-R 600 K7
Imię: Anton
Skąd: Poraj/Częstochowa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Antek » 6 sty 2015, o 01:20

Nigdy nie miałem kasku z blendą ale słyszałem że blenda hałasuje. Osobiście polecam zainwestować w porządny kask i dobrze go dopasować! Jeżdżę w SHOEI NXR i jestem bardzo zadowolony. Lekki, cichy, idealnie mi pasuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 6 sty 2015, o 08:21

Blenda to nic strasznego. To nie jest jakiś specjalnie skomplikowany mechanizm żeby miał się zaraz zepsuć itd. Miałem taniego Airoha z blendą i w słoneczne dni dawała radę . Jeśli razi cię słońce i w czasie jady przeszkadza to blenda jest jak najbardziej przydatna.
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
michaliskox
Posty: 542
Rejestracja: 19 gru 2014, o 16:03
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K6
Imię: Michał
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa - Wo(L)a

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: michaliskox » 6 sty 2015, o 09:04

hmm ja obecnie mam shoei xr 1100 i w sumie nie zamieniłbym go na nic innego ... blendy niema , ale jest lekki , bezpieczny i niezbyt glosny nawet przy dużych prędkościach .... blendy mi jakos specjalnie nie brakuje ... miałem blende w poprzednim kasku HJC i szczerze mowiac raz ja chyba uzylem w słoneczny dzień , ale po 10 minutach ja schowałem bo po prostu najzwyczajniej w swiecie mi przeszkadzala , pozatym nie wiem czy kaski z blenda nie sa słabsze konstrukcyjnie , ale to już glowy sobie odciąć nie dam :)
najlepiej kask kupic dobrze dopasowany do glowy , atestowany przede wszystkim , żeby miał kilka skorup , z wyjmowana wysciolka i policzkami , dobra wentylacja ... a zamiast blendy polecam dokupić szybke trochę ciemniejsza na lato koszta nie sa jakies duże bo bodajże sto pare złotych w zaleznosci od marki kasku i modelu :) i oczywiście kask musi być z pinlockiem obowiązkowo i fajnie jakby miał zapiecie 2D :)
''Twe Serce Jest Wolne. Miej Odwagę Za Nim Podążać''

Awatar użytkownika
kamiel
Posty: 234
Rejestracja: 10 lip 2013, o 23:36
Motocykl: hayabusa l6
Wymarzony motocykl: nitrodron ^^
Imię: Kamil
Skąd: Wyszogród

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kamiel » 6 sty 2015, o 19:42

do HJC RPHA 10 plus w zestawie jest druga ciemna szybka i pinlock
:)
mierzyłem też shoei nxr ale no... lepszy hjc wg mnie
I'm the captain of my life

Awatar użytkownika
nico
Posty: 456
Rejestracja: 27 sty 2013, o 09:51
Motocykl: 1000 L0 25th anniversary
Wymarzony motocykl: w posiadaniu
Imię: Radek
Skąd: Mykanów/Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: nico » 6 sty 2015, o 20:54

Na chwile obecną wstrzymam się z kupnem kasku bo 6-8 luty jest "7 Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów" i tam obczaje kaski i nie tylko :)
chiński skuter ---> aprilia rs 50 ---> gixx 600 k7 ---> gixx 600 k8 ---> gixx 1000 L0 25th anniversary

Awatar użytkownika
dziki
Posty: 557
Rejestracja: 6 lut 2012, o 10:25
Motocykl: GSX-R K5 LYTER
Imię: Dziki
Skąd: Bytom - Sójcze
Lokalizacja: Bytom

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: dziki » 25 sty 2015, o 22:30

Ja ogólnie nie polecam rpha10+, ma swoje plusy ale jak szybko jeździsz to już nie jest tak wesoło, szybka wciska się w nos i jak jesziesz nieco wyprostowany to szarpie głową, ale trzeba wziąć też pod uwagę styl jazdy ... lakier fest kiepski i cienki, no i na jakieś pół roku co go miałem 4 razy szedł do reklamacji..... a co do blend testowałem kask sharka z blendą ale zaraz mi parowała.

Awatar użytkownika
kamylo
Posty: 468
Rejestracja: 6 lis 2014, o 18:56
Motocykl: 954 powody do szczęścia
Wymarzony motocykl: Lubię brunetki
Imię: Kamil
Skąd: Za winklem

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kamylo » 25 sty 2015, o 22:41

Podepnę się pod temat. Jeździł ktoś w kaskach marki MT ? Interesuje mnie model Revenge (http://allegro.pl/mt-revenge-replica-gp ... 45216.html)
W testach sharp'a wypada rewelacyjnie 5/5* http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/mt-revenge, cenowo jest bezkonkurencyjny.
Jestem ciekaw opinii :)
"Zajmij się życiem, albo umieraniem"

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 25 sty 2015, o 23:18

dziki pisze:Ja ogólnie nie polecam rpha10+, ma swoje plusy ale jak szybko jeździsz to już nie jest tak wesoło, szybka wciska się w nos i jak jesziesz nieco wyprostowany to szarpie głową, ale trzeba wziąć też pod uwagę styl jazdy ... lakier fest kiepski i cienki, no i na jakieś pół roku co go miałem 4 razy szedł do reklamacji..... a co do blend testowałem kask sharka z blendą ale zaraz mi parowała.

Zaciekawiła mnie ta wypowiedź bo lubię ostro przydusić swoim maluszkiem ale i jakoś tak mi on pasuje że i wyprostowany czuję się super wygodnie a myślałem o zakupie 2 konkretnych kasków między innymi o tym bo chyba czytałem same super opinie. Może ktoś jeszcze ma jakieś negatywne wspomnienia i odczucia?
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

KuKi750
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:56
Motocykl: gsx750r srad
Imię: Łukasz
Skąd: Szczecin

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: KuKi750 » 26 sty 2015, o 11:51

Ja mam na glowie xr 1100 i jestem, bardzo, bardzo zadowolony jest bardzo maly, ma dobvra wentylacje, swietny serwis w calej polsce, i bardzo dobrze daje rade przy duzych predkościach, glowa nie lata jak flaga na wietrze. Wcześniej miałem hjc cs-r1 jak kupowalem kosztowal z 500zl i byl to moj pierwszy kask, oczywiście do rpha mu daleko. Ktoś wspomnial o nerce/ saszetce co ma miejsce na szybke, model i marke potrzebuje z góry dziękuje:)

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 26 sty 2015, o 12:02


KuKi750
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:56
Motocykl: gsx750r srad
Imię: Łukasz
Skąd: Szczecin

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: KuKi750 » 26 sty 2015, o 12:17

OOO dzieki bardzo, zajebista sprawa:D w tej duzej tez jest taka miekka wyściółka ? tak zeby szybki nie zajechac...

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 26 sty 2015, o 12:44

Jest miękką wyściółka (taki jakby polar) Nic się nie porysuje ;)
Obrazek
A tak w środku
Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kwas » 26 sty 2015, o 13:42

Voho pisze:Podepnę się pod temat. Jeździł ktoś w kaskach marki MT ? Interesuje mnie model Revenge (http://allegro.pl/mt-revenge-replica-gp ... 45216.html)
W testach sharp'a wypada rewelacyjnie 5/5* http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/mt-revenge, cenowo jest bezkonkurencyjny.
Jestem ciekaw opinii :)

chyba sobie sprawie taki, poczytalem po necie cena/ jakos zajebista
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
Mody
Posty: 447
Rejestracja: 10 lut 2012, o 13:42
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: Już jest
Imię: Mateusz
Skąd: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Mody » 26 sty 2015, o 16:50

Tylko czy są do tych kasków MT przyciemniane lub lustrzane szyby? Na allegro bieda :/
Romet ogar 205 >> Enduro 50 >> Romet Z125 >> GSX-R 600 SRAD >> GSX-R 1000 K1 >> GSX-R 1000 K5
Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/VantagePL

ODPOWIEDZ