Jaki kask kupić ?:)

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kai » 26 sty 2015, o 16:57

moze stosunek cena/jakosc jest spoko, ale raczej kask za 1000zl bedize bezpieczniejszy?
wszytscy wiemy jak biedne sa testy sharpa (m.in, daltego bodajze x-spirit 2, ktory jest mocno latany w moto gp ma 2 gwiazdki)

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kai » 26 sty 2015, o 17:36


Awatar użytkownika
woznyman
Posty: 573
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:32
Motocykl: trzi ćwierci
Wymarzony motocykl: desmo
Imię: Rafał
Skąd: zewsząd

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: woznyman » 26 sty 2015, o 17:46

kai pisze:moze stosunek cena/jakosc jest spoko, ale raczej kask za 1000zl bedize bezpieczniejszy?
wszytscy wiemy jak biedne sa testy sharpa (m.in, daltego bodajze x-spirit 2, ktory jest mocno latany w moto gp ma 2 gwiazdki)
Cena może mieć istotny wpływ na jakość, testy to w większości reklama i czy naprawdę myślisz że oni jeżdżą w tych samych kaskach, które są w sprzedaży?

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kwas » 26 sty 2015, o 17:48


kai tam badali naciski na skorupe, uwierz ze te kaski poza zajebista reklama nie sa tyle warte.

Dlaczego MT nie jest w motogp? Bo nie stać ich na taki wydatek bo robia kaski dla motocyklistow a nie dla szpanu z napisem arai czy shoei.


Żeby nie bylo sam wyjebałem 1000zl w kask suomy apex, szukam teraz czegoś z blendą i to się wydaje być dobra alternatywa . Co do szyb jest ich całem mnustwo na ebay.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
limon
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2014, o 10:42
Motocykl: 750 K7/ 600 K6
Imię: Michał
Skąd: 100-lica

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: limon » 26 sty 2015, o 18:05

Ja posiadam shark speed r i jestem bardzo zadowolony ;) cena za zwykle malowanie mieści się w 1000zł

Awatar użytkownika
kamylo
Posty: 468
Rejestracja: 6 lis 2014, o 18:56
Motocykl: 954 powody do szczęścia
Wymarzony motocykl: Lubię brunetki
Imię: Kamil
Skąd: Za winklem

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kamylo » 26 sty 2015, o 18:39

Ile głów, tyle opinii. Ciężko znaleźć jakieś konkretne wnioski co do samych testów w odniesieniu do codziennego użytkowania, nie mówiąc już o wynikach, jakie generuje potencjalnie wypadek drogowy. Z drugiej strony te testy są jakimś odnośnikiem, bo fizycznie poddają kaski testom, a nie są to wyssane z palca dane. Jak się to ma do normalnego użytkowania i bezpieczeństwa w razie wypadku ciężko stwierdzić.
Z drugiej strony, to że garnek na łeb jest wart 400, a nie 1000zł i na odwrót, nie dyskwalifikuje go w kwestii takiej, czy strach go zakładać, czy też nie. Śmiem twierdzić, że co jest droższe, nie zawsze musi oznaczać, że jest lepsze/bezpieczniejsze.
"Zajmij się życiem, albo umieraniem"

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 26 sty 2015, o 18:52

A czy ktoś testował może ten kask?
http://allegro.pl/shark-race-r-pro-carb ... 35282.html

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Legut » 26 sty 2015, o 22:36

sliwoz pisze:A czy ktoś testował może ten kask?
http://allegro.pl/shark-race-r-pro-carb ... 35282.html
Lekki, zwarty, mała skorupa, dobra wentylacja, fajny rozszerzany kołnierz.
Aerodynamicznie średnio. Głośny. Testowałem taki w zeszłym roku.

Co do kasków Mt to rzeczywiście jak za tą kasę, są naprawdę ok. Mam możliwość załatwić takie kaski. Są do nich również ciemne szyby.

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: kwas » 26 sty 2015, o 22:46

Maciek a w jakiej kasie? I ile za szybę?
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

szpotan
Posty: 131
Rejestracja: 9 maja 2010, o 16:55
Motocykl: 3/4 k9
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: szpotan » 27 sty 2015, o 10:17

woznyman pisze:
kai pisze:moze stosunek cena/jakosc jest spoko, ale raczej kask za 1000zl bedize bezpieczniejszy?
wszytscy wiemy jak biedne sa testy sharpa (m.in, daltego bodajze x-spirit 2, ktory jest mocno latany w moto gp ma 2 gwiazdki)
Cena może mieć istotny wpływ na jakość, testy to w większości reklama i czy naprawdę myślisz że oni jeżdżą w tych samych kaskach, które są w sprzedaży?
A masz jakieś wiarygodne info że nie ? Nie doszukiwałbym się teorii spiskowych wiadomo też że trochę za firmę trzeba dopłacić ale bez przesady Np Arai czy Shoei nie robią kasków poniżej pewnego poziomu a kaski konkurencji z tej samej półki kosztują podobnie
Pozdro

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 27 sty 2015, o 10:43

Legut Towim zdaniem, który lepszy: RPHA10+ czy Race-R Pro ewentualnie XR1100? Najbardziej zależy mi na aerodynamice, wadze i jakości wykonania.

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Legut » 27 sty 2015, o 23:10

Hmm przede wszystkim każdy kask trzeba mierzyć, bo nie każdemu, każdy kask będzie pasował. Shoei i HJC leżą mi bardzo dobrze, Shark już gorzej.

Mimo wszystko XR-1100 nie porównywałbym do R-PHA 10 Plus. Dla mnie HJC to naprawdę super kask i prędzej porównywałbym go do X-Spirit II.

Aerodynamicznie Shark według mnie wypada z tych trzech najgorzej. Jakość wykonania we wszystkich na porównywalnym, wysokim poziomie.

Pamiętajcie też, że HJC daje najwięcej przy zakupie. 5 lat gwarancji, pokrowiec, pinlock, druga szyba, nosek i podbródek.

KuKi750
Posty: 137
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 21:56
Motocykl: gsx750r srad
Imię: Łukasz
Skąd: Szczecin

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: KuKi750 » 28 sty 2015, o 10:51

Co do SHARPA widziałem sporo artykulow ktore podwazaly te testy, mi w glowie zostalo jedno: Kazdy kask testowany jest na jedno uderzenie, z gory np. i kask na smietnik, a jak wiemy spadajac z moto glowa nie uderzamy raz, a kilka. Toczymy sie odbijamy itp. Witec jak ktos wam napisze ooo zajebisty bo sie rozpadl na pol i pochlonol cala energie uderzenia. Po pierwszym strzale rysuje bania asfalt wiec jak dla mnie bez rewelki. Co nie zmienia faktu, ze kupujac to lepiej ktory ma 5 niz 1 gwiazdk:) Pozdro!

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 30 sty 2015, o 01:01

jakiś użytkownik kasku hjc rpha 10 plus jeszcze odniesie się do wypowiedzi i opinii użytkownika dziki?


dziki pisze:Ja ogólnie nie polecam rpha10+, ma swoje plusy ale jak szybko jeździsz to już nie jest tak wesoło, szybka wciska się w nos i jak jesziesz nieco wyprostowany to szarpie głową, ale trzeba wziąć też pod uwagę styl jazdy ... lakier fest kiepski i cienki, no i na jakieś pół roku co go miałem 4 razy szedł do reklamacji..... a co do blend testowałem kask sharka z blendą ale zaraz mi parowała.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
Legut
Posty: 164
Rejestracja: 7 gru 2012, o 17:38
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 2009
Wymarzony motocykl: nie ma
Imię: Maciek
Skąd: Kraków
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Legut » 30 sty 2015, o 08:56

Jedyne opinie negatywne jakie słyszałem od niektórych, to to, że wypada im podbródek podczas zakładania.

U siebie mam w tej chwili wszystkie malowania R-PHA 10 Plus i we wszystkich rozmiarach. Jeśli jesteście zainteresowani i szukacie dobrej ceny to proszę o kontakt ;)

ODPOWIEDZ