Jaki kask kupić ?:)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 30 sie 2016, o 08:00

ja tez kiedys chciałem S900 kupić a potem zmierzyłem HJC k-ninja czyli odpowiednik Fg15 to niebo a ziemia, S900/700 to taki garnek do spokojnej jazdy te wypelnienia a raczej ich brak od spodu pod rzuchwą lipa ogólnie, a hjc super od spodu gąbeczki pod broda zupełnie inaczej leży na glowie widać że to kask sportowy. przelatałem w nim 5 lat i moge powiedzieć że jest ok

adam71
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2015, o 16:54
Motocykl: gsxr 1000 k8
Imię: Adam
Skąd: Wroclaw

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: adam71 » 2 wrz 2016, o 08:54

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem Kasku Arai RX-7 V to ;
kask jest ciężki jak na kask sportowy Shoei X-Spirit III jest dużo lżejszy
kask jest cichy jak na kask sportowy ( porównanie do pierwszego rx-7corsair i arai chaser)
kask jest mega stabilny nie podnosi głowy podczas odprostowania przy hamowaniu
duże prędkości te pod max spokojnie można delikatnie odwrócić głowe
wentylacja jest mega wydajna
wizjer jest większy i lepiej widać
wymiana szyby to bajak w porównaniu do dwóch wcześniejszych które mam
dopasowanie , wykończenie na duży +
cena wiadomo nie niska ale bezpieczeństwo jest nie do wyceny

Awatar użytkownika
Hurr1can3
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 12:52
Motocykl: gsxr1k 07'
Wymarzony motocykl: H2R!
Imię: Cyprian
Skąd: Z dobrego Domu

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: Hurr1can3 » 2 wrz 2016, o 22:31

Jeśli chodzi o kaski to kilka ich przerobiłem.
Zdecydowanie polecam kaski Xlite.
Ja mam model X702
Wykonanie 10/10
Wentylacja 9/10
Kształt i wygląd 10/10 (klasyczne kolory ale piękna bryła np mój X702 podoba mi się okrutnie)
Wyciszenie 7/10 - slyszę wsio idealnie ale przy otwartych wlotach wiatr trochę łopocze
Wyważenie 10/10 - przy 240 zapomnialem schować się za owiewkę i nawet mi kaskiem nie szarpnęło (jak są boczne podmuchy to co innego ale jak względnie normalna pogoda to jest bajecznie)
Wygoda 10/10.
POLECAM bo często sam błądziłem (sharki i inne cabergi czy uvexy- nie mówię że są złe ale wystarczy przymierzyć by wiedzieć ile pracy wkładają przy konkretnym modelu) ale kiedyś pomierzyłem 4h prawie wszystkie możliwe kaski w mym rozmiarze o parametrach sportowych/turystycznych i ten przypasował mi od razu;)
POLECAM!
...:::Wziuuuum:::...

qubis

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: qubis » 3 wrz 2016, o 09:00

Hurr1can3 pisze:Jeśli chodzi o kaski to kilka ich przerobiłem.
Zdecydowanie polecam kaski Xlite.
Ja mam model X702
Wykonanie 10/10
Wentylacja 9/10
Kształt i wygląd 10/10 (klasyczne kolory ale piękna bryła np mój X702 podoba mi się okrutnie)
Wyciszenie 7/10 - slyszę wsio idealnie ale przy otwartych wlotach wiatr trochę łopocze
Wyważenie 10/10 - przy 240 zapomnialem schować się za owiewkę i nawet mi kaskiem nie szarpnęło (jak są boczne podmuchy to co innego ale jak względnie normalna pogoda to jest bajecznie)
Wygoda 10/10.
POLECAM bo często sam błądziłem (sharki i inne cabergi czy uvexy- nie mówię że są złe ale wystarczy przymierzyć by wiedzieć ile pracy wkładają przy konkretnym modelu) ale kiedyś pomierzyłem 4h prawie wszystkie możliwe kaski w mym rozmiarze o parametrach sportowych/turystycznych i ten przypasował mi od razu;)
POLECAM!
Co jednemu pasuje drugiemu nie koniecznie. Nie da sie kUpić kasku przez Internet. Niestety trzeba jak kolega napisał poświęcić troche czasu i przymierzyć parę sztuk

qubis

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: qubis » 3 wrz 2016, o 15:31

macias pisze:Obrazek

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
I to jest słuszne malowanie :mrgreen:
Pablo bierz, bedzie Ci do klamek pasowac :lol:

Awatar użytkownika
droi8d
Posty: 286
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 14:17
Motocykl: 1000 K8
Wymarzony motocykl: HP4
Imię: Damian
Skąd: Wawa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: droi8d » 24 sty 2017, o 14:41

Panowie... prośba jest. Potrzebna mała pożyczka na nowy kask:
https://www.4motos.pl/agv-pista-gp

Poprzednia wersja pisty o ponad 1000zł tańsza. Czy rzeczywiście jest za co płacić aż 5K ?
Czy może to już dymanie ludzi, z użyciem standardowego zachowania typu : "Dam więcej, to powinno być też lepsze". ?

Shark Race-r Pro, HJC RPHA 11, czy nawet X-SPIRIT III to max połowa tej ceny (modele bez malowania, z malowaniem pista też drożej.)

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 24 sty 2017, o 15:20

A patrzyłeś na testy bezpieczeństwa? Może tutaj kwestia tej skorupy całej z karbonu robi cenę? Nawet jeśli ten kask jest mega, to w X-Spirit III, np. też w motoGP latają, więc też musi być mega, a kosztuje DUŻO mniej.

qubis

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: qubis » 24 sty 2017, o 16:13

Berz xspirita 3 albo araia. A mi oddaj różnice z 5tysi;)

Awatar użytkownika
droi8d
Posty: 286
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 14:17
Motocykl: 1000 K8
Wymarzony motocykl: HP4
Imię: Damian
Skąd: Wawa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: droi8d » 24 sty 2017, o 16:50

Na razie jeszcze się pobujam w swoim Race-r Pro, ale tak sobie przeglądałem co wyszło na rynek i ta cena 5k mnie rozwaliła.

A co do bezpieczeństwa to wszystkie te kaski mają 5 gwiazdek w testach SHARPa.

Awatar użytkownika
optimus46
Posty: 426
Rejestracja: 29 lis 2014, o 15:52
Motocykl: GSX-R 600 L2
Imię: Leszek
Skąd: Rzym/Staszów

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: optimus46 » 24 sty 2017, o 20:02

droi8d pisze:Panowie... prośba jest. Potrzebna mała pożyczka na nowy kask:
https://www.4motos.pl/agv-pista-gp

Poprzednia wersja pisty o ponad 1000zł tańsza. Czy rzeczywiście jest za co płacić aż 5K ?
Czy może to już dymanie ludzi, z użyciem standardowego zachowania typu : "Dam więcej, to powinno być też lepsze". ?

Shark Race-r Pro, HJC RPHA 11, czy nawet X-SPIRIT III to max połowa tej ceny (modele bez malowania, z malowaniem pista też drożej.)
Witaj! Jak tak bardzo byś się upierał przy tym kasku, to mogę Ci go załatwić za 3800 z przesyłką, przy obecnym kursie euro :P ...........ale czy Ty go miałeś kiedykolwiek na głowie? Bo ja tak i powiem szczerze, że ten jak i poprzednia wersja i wszystkie te topowe modele AGV mnie osobiście w ogóle nie leżą :roll: Mój rozmiar w przypadku AGV to ML i jeśli założę modele z niższej półki np K3 SV to jest git, a modele z najwyższej półki już przy samym zakładaniu uszy mi się podwijają, czego nienawidzę w kaskach, a po samym założeniu mam wrażenie, że moja głowa jest osłonięta tylko w 3/4....... tak jakby był za krótki w dolnej części.........mnie to osobiście bardzo przeszkadza :| Natomiast jeśli chodzi o "dizajn" to jest dla mnie jeden z ładniejszych kasków.........gdyby szło to w parze z wygodą to już dawno bym go zakupił ;)
Jeśli chodzi o inne firmy to Shoei, ale tylko X-Spirit III..........Arai jak dla mnie miazga! Rewelacyjnie się w nich czuję........osobiście mam Rebela, ale już zamówiłem RX-7 V.........tymczasem w zeszłym tygodniu zakupiłem HJC RPHA 10 Plus Grafitti Lorenzo i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, przede wszystkim wygodą, jakością wykonania no i "dizajn" mnie powala! Nie miałem jeszcze okazji przetestować podczas jazdy, bo pogoda w weekend nie sprzyjała :cry:
Co tam jeszcze mamy.........zerknij też na X-Lite 802 RR Carbon........ też jest "golas" karbonowy z białymi albo czerwonymi wykończeniami, a do tego o ponad połowę tańszy od AGV a i też fajnie leży............Sharki w ogóle mi się nie podobają..........Suomy poza ciekawymi malowaniami to nic ciekawego........Oczywiście poza Araiem, to wszystkie wyżej wymienione kaski to tylko "suche" przymiarki.........wiadomo, że najlepiej byłoby przetestować je podczas jazdy ale przecież to jest niemożliwe :( Może chociaż trochę naświetliłem sytuację po moich osobistych wrażeniach.....
Reasumując, najlepiej byłoby gdybyś najpierw założył kask na głowę przed zakupem, bo potem możesz się bardzo rozczarować :roll:
Pozdrawiam ;)

RobKlim1
Posty: 66
Rejestracja: 6 lip 2015, o 13:19
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K8
Imię: Robert
Skąd: mazowieckie

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: RobKlim1 » 26 sty 2017, o 13:01

Panowie ten kask wart cos jest. Smiga ktos nim
http://wsm24.pl/p/6445/10136230/agv-k-5 ... -moto.html

odiz
Posty: 159
Rejestracja: 17 mar 2015, o 22:00
Motocykl: GSX-R 1000 L0
Imię: Przemek
Skąd: Częstochowa

Re: Jaki kask kupić ?:)

Nieprzeczytany post autor: odiz » 29 sty 2017, o 20:21

Dołączę się do pytania.
Jeździ ktoś w AGV K5 ?
Również mi chodzi po głowie. Pora wymienić leciwy już HJC FG15

ODPOWIEDZ