ZX10 I GEN By estilete3 !

Latasz czym innym niż gix? Pokaż go w tym dziale ;-)
Regulamin forum
Podgląd regulaminu działu:Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 15 mar 2017, o 09:59

Witam, Witam, Witam !

Pomimo, że Gix poszedł w świat postanowiłem zostać na forum bo przynajmniej coś tu się dzieje ! :D

Mianowicie tydzien temu wracając wieczorem z poznania z uczelni postanowiłem wyskoczyć 20km od Pozka obejrzeć zx10. Po obejrzeniu miałem mieszane uczucia, dodatkowo oglądałem w nocy, ale po małym namyśle postanowiłem wystawić Gixxera na sprzedaż z myślą zakupu zx10. Jak się okazało zalała mnie fala kontaktów, po 1 dniu chciało jednego dnia przyjechać 5 osób po moto, ale oczywiście pierwsza osoba zgarnęła sprzęt ( bo do czego miałaby się niby przyczepić :lol: :lol: )

Tego samego dnia skombinowałem przyczepke i nazajutrz z rana pojechałem po zx10. Motocykl wpadł do rowu, jechał nim i uderzył w kamień dzięki czemu pękła rama ( nie jest pogięta itp, po prostu spaw sie rozszedł ). Jak wiadomo jest to idealny zakup dla mnie, rozbiorę sobie moto w najdrobniejsze klocki lego i złożę na igłę salonówkę :D

( Generalnie 2005 Rok , niby 21kkm przebiegu, pierwszy właściciel w polsce od 2012)

Kilka fotek :

Dzień oględzin :

Obrazek

Obrazek

Dzień zakupu :

Obrazek

Obrazek

I prace postępujące chwile po przyjeździe do domu :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Docelowo moto wygląda tak jak na ostatnim zdjęciu , oczywiście na rozbieraniu sie nie zakończyło, poszły już dosyć spore zakupy.

ZX10 Jest z 2005 roku Posiada kilka fajnych dodatków mianowicie :

- Carbonowa felga BST, Cena na stronie producenta mnie zabiła bo około 11klocków
- Stalowy oplot
- Carbonowy błotnik tylnego koła
- Amortyzator skrętu gubellini
- Nowy komplet opon
- Zmieniona spręzyna Tył amortyzatora

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Generalnie moto wyglądało na strasznie zapuszczone, tzn stało rok, było całe ukurzone i brudne. Po użyciu odpowiednich srodków i karchera dopiero przejrzało na oczy i japa się uśmiechnęła.


Dodatkowo dojrzałem, że jest wykonany porting na króćcach dolotowych :shock:

Obrazek

Obrazek

Jak złoże do kupy to muszę sie udać na hamownie żeby zobaczyc czy to coś daje, czy jest jaka inna Mapa w Ecu itp

Jakie plany i co zrobione ?

Zakupiłem pare gratów :

- wydech Akrapa ( Trafiła sie okazja z pogiętymi kolektorami od Zetki, chętnie kolektory sprzedam za grosze)

Obrazek

Obrazek

- Tylny amortyzator WP4618 Competition ( oryginalny chętnie pogonię)

Obrazek

Oddałem cały przód do przejrzenia i wyprostowania ( przednia felga trochę obdrapana pójdzie do malowania proszkowego, tak samo jak półka górna, która jest porysowana od kluczyka)


Dodatkowo zakupiłem :
- Filtr BMC ( oryginał to był szmelc )
- Komplet świec irydowych
- Osłony Łańcucha
- Łożyska główki ramy
- Szyba MRA czarna z garbem
- Żarówki Alla xenon
- Manetki Barracudy
- Stompgripy na bak
- Rolki wahacza
- Klamki łamane rizomy

W niedalekiej przyszłości mam zamiar zakup przewodów płynu chłodzącego w kolorze niebieskim

Dodatkowo jak wyciągnę silnik zeby go przejrzeć i porobic wszystkie nowe uszczelki to zastanowię się czy szkiełkować go i nie pomalować od nowa na oryginał ( nie chcę żeby gdzieś była widoczna śniedź )

Pozostało mi zakupienie Ramy i prawdopodobnie wahacza ponieważ ma jedno ucho od rolki urwane oraz okleiny na Moto.

Ku mojemu ździwieniu na całym motocyklu są urwane tylko 4 uchwyty w plastikach, malowany tylko bak reszta oryginał bez żadnego klejenia.

Motocykl pójdzie w kolor niebieski bo od zawsze mi sie takie podobały, generalnie chce motocykl doprowadzić na wyżyny zajebistości, w końcu jest to mała legenda kawasaki więc też musi wyglądać i jeździć jak największe sztosidło

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 15 mar 2017, o 10:14

podziwiam :D ale bacznie i z chęcią będę przeglądać temat bo trochę pracy widać jest :)
Kolektory z wydechem kojarzę z jakiejś aukcji chyba na allegro ile byś za nie chciał ;) ??

powodzenia

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 15 mar 2017, o 10:23

ToMsOn pisze:podziwiam :D ale bacznie i z chęcią będę przeglądać temat bo trochę pracy widać jest :)
Kolektory z wydechem kojarzę z jakiejś aukcji chyba na allegro ile byś za nie chciał ;) ??

powodzenia

Zestaw wisiał na allegro w pleszewie, akurat miałem kawałek to osobiscie odebrałem.
Za kolektory dla forumowicza za 100zł + wysyłka puszczę. Jak bede odbierał zawieszenie to zapytam dziadka czy by dało to rade wyprostować, a jak nie to za 150 na allegro wrzucę.

Jak ogarnę ramę ( która w sumie mam już ugadaną tylko czekam za forsą) to mam praktycznie cały motocykl, pozostaną prace lakiernicze i konserwacyjne, dla mnie to najwiekszy fun jaki może być :D :D :D

No i gdyby ktoś chciał to peknięta rame zarejestrowaną z kwitem za 1000 pogonię chętnie

Awatar użytkownika
David
Posty: 348
Rejestracja: 12 cze 2016, o 13:06
Motocykl: GSX-R 600 k4
Wymarzony motocykl: H2 :D
Imię: Dawid
Skąd: Nowy Sącz
Lokalizacja: Nowy Sącz

Nieprzeczytany post autor: David » 15 mar 2017, o 12:26

Po takich tematach kusi mnie kupić k6 3/4 po przygodzie :P

Awatar użytkownika
Carry
Posty: 466
Rejestracja: 17 sie 2010, o 13:49
Motocykl: GSXR 600 K6
Imię: Marcin
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Warszawa

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: Carry » 15 mar 2017, o 13:04

Podrzuc numer ECU jak mozesz jestem ciekaw co tam w srodku siedzi - sprawdze i dam ci znac jaka to wersja:)

Kolorusek
Nowy
Nowy
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2015, o 10:41
Motocykl: Kawasaki 636 "16
Imię: Piotrek
Skąd: Sierpc k.Płocka

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: Kolorusek » 15 mar 2017, o 14:02

Trochę zaskoczony jestem tym, że rama poszła, bo na motocyklu nie widać dużych uszkodzeń

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 15 mar 2017, o 14:10

a tych generacjach niestety ramy były słabe i były znane nawet z tego że pękały od gumowania ;)

chociaż nowe plastiki (i nie tylko) to bez względu na markę też się sypią jak zapałki...

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: kai » 18 mar 2017, o 20:15

ToMsOn pisze:a tych generacjach niestety ramy były słabe i były znane nawet z tego że pękały od gumowania ;)

chociaż nowe plastiki (i nie tylko) to bez względu na markę też się sypią jak zapałki...
1gen slabe ramy? pierwszze slyszze, 2 znajomych moich wiecej jezdzi na 1 kole niz normlanie i nic nie peka :O

felga ciekawa!

bochen
Posty: 96
Rejestracja: 1 paź 2015, o 17:19
Motocykl: K7 1000
Imię: Wojtek
Skąd: Grójec

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: bochen » 19 mar 2017, o 01:10

ja też pierwsze słysze. po tych wtopach co były w zx6 i zx9, dziesiątki i te nowsze 636 zrobili porządnie. nie bez powodu 3/4 motocykli w stuncie to zx636, mocny silnik mocna rama

Awatar użytkownika
Blondyn
Posty: 202
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 10:45
Motocykl: GSXR 600 k8
Wymarzony motocykl: Bmw s1000rr
Imię: Tadek
Skąd: Piła

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: Blondyn » 19 mar 2017, o 10:37

Czy mi sie wydaje czy koło przednie krzywe?:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 19 mar 2017, o 11:14

Dziesiątka porting ma fabrycznie.

Silvestro
Nowy
Nowy
Posty: 28
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 19:51
Motocykl: japoński
Imię: Silv
Skąd: Mwo

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: Silvestro » 19 mar 2017, o 22:25

bochen pisze:ja też pierwsze słysze. po tych wtopach co były w zx6 i zx9, dziesiątki i te nowsze 636 zrobili porządnie. nie bez powodu 3/4 motocykli w stuncie to zx636, mocny silnik mocna rama
trochę bredzisz z tymi mocnymi ramami. to dlaczego większość chłopaków wzmacnia te ramy 636 albo przechodzi na stalówki?
zwłaszcza w 636 z lat 2003-2004, znam, obracam się w towarzystwie i trochę już widziałem ;)

co do ram pierwszej generacji dychy też obiło mi się o uszy że dosyć słabe, ale pewnie też kwestia umiejętności opadania z koła no i pewnego sprzętu, a nie prostowanego między drzewami.


btw. zajebiste dodatki w tej 10, zazdroszczę!!!

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 20 mar 2017, o 08:30

te koło carbonowe robi robote naprawdę !!

co do ram zx10r 1gen to sa tak samo kiepskie jak gixowate k5, od samego gumowania potrafi strzelić, tak też się stało u mojego kumpla.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 20 mar 2017, o 13:43

Wystarczy trochę prześledzić fora nie mówię tutaj tylko o PL i się znajdzie sporo zdjęć gdzie po prostu pękały...
Nawet koleżanka Karen coś o tym wspominała:
viewtopic.php?f=42&t=10326&p=95227#p95227

http://www.zx-10r.net/forum/f23/cracked ... 39588.html

http://www.kawiforums.com/zx-10r/20629- ... crack.html

http://zx-10r.net/forum/f23/cracks-fram ... 97976.html

http://www.kawiforums.com/zx-10r/20629- ... ack-3.html

z resztą wpisać wystarczy frame crack zx10r 04 w google :lol: jest tego cała masa

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: ZX10 I GEN By estilete3 !

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 20 mar 2017, o 13:49

a w naszych Tomek pękają?

ODPOWIEDZ