L5 lytr syrenka bimbra

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Bimber
Nowy
Nowy
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:37
Motocykl: l5
Wymarzony motocykl: l5
Imię: piotr
Skąd: przysucha

L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: Bimber » 9 wrz 2016, o 22:20

mozliwe ze kiedyś tutaj pojawi się kilka fot , którymi się pochwale a tak na miły początek jedno zdjęcie :D
Obrazek

a teraz po kolei
na zdjęciu pokazana jest zębatka , którą wyjął mi serwis po przejechanych 18 kkm
(zmuszony byłem wymienić cały napęd) , tak dla pełnej wiadomości rowerek qpiłem w moto joker Częstochowa z końcem lutego tego roku jako funkiel nówka nie śmigany (żadne demo ani etc ...), prace serwisowe natomiast wykonywane były w innym serwisie suzi.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 9 wrz 2016, o 23:09

To ładnie strzeliłeś 18tys w sezon :) niektóre 15letnie motocykle nawet tyle nie mają ;)
Sporo latania :D a gixa w jakim masz malowaniu ?

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 10 wrz 2016, o 08:28

Czy ja niedowidzę? Czy ta zębatka nie ma gumy na sobie? Bo jesli tak to jest nieoryginalna.

Od kiedy to po 18 kkm wymienia sie cały napęd? Po wąskich ale pionowych zębach widac, ze łańcuch raczej niewymęczony. Wymienia sie zębatkę i tyle. Jak sie zmienia łańcuch trzeba do kompletu wymienić zębatki bo stare niszczą nowy łańcuch, ale do starego łańcucha można spokojnie zakładać nowe zębatki. Np w enduro przy małej zębatce jeden łańcuch to zazwyczaj 3-4 przednie zębatki. Oczywiscie mowię o starych łańcuchach które mieszczą sie jeszcze w limicie serwisowym :) no izebatka troche szybciej sie wyciera ale koszt przedniej vs łańcuch i tylna do kompletu to jak 1/8 ...

Bimber
Nowy
Nowy
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:37
Motocykl: l5
Wymarzony motocykl: l5
Imię: piotr
Skąd: przysucha

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: Bimber » 10 wrz 2016, o 09:15

QH1 pisze:Czy ja niedowidzę? Czy ta zębatka nie ma gumy na sobie? Bo jesli tak to jest nieoryginalna.

Od kiedy to po 18 kkm wymienia sie cały napęd? Po wąskich ale pionowych zębach widac, ze łańcuch raczej niewymęczony. Wymienia sie zębatkę i tyle. Jak sie zmienia łańcuch trzeba do kompletu wymienić zębatki bo stare niszczą nowy łańcuch, ale do starego łańcucha można spokojnie zakładać nowe zębatki. Np w enduro przy małej zębatce jeden łańcuch to zazwyczaj 3-4 przednie zębatki. Oczywiscie mowię o starych łańcuchach które mieszczą sie jeszcze w limicie serwisowym :) no izebatka troche szybciej sie wyciera ale koszt przedniej vs łańcuch i tylna do kompletu to jak 1/8 ...
To że przy tym przebiegu nastąpiła wymiana to już opowieść (troche miałem jebnięty akumulator i wylewał się z niego kwas -----> również na łańcuch :D ---> baterie wymienili na gwarancji + kawałek zjedzonego lewego seta a reszta uszkodzeń wylazła później )

dobrze widzisz qh :D natomiast jest jeszcze coś dziwniejszego na tym zdjęciu ( z tych dwóch powodów post został tutaj umieszczony póki co odkryty został jeden ) tak ku przestrodze na wszelki :D

ToMsOn rower jest w malowaniu gp

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 10 wrz 2016, o 10:15

Cos mala liczba zebow jak na oryginalna zebatke 17... Ty kupiles to moto nowe czy uzywane?

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: kai » 10 wrz 2016, o 15:42

"Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie."

i idę o zakład, że info "przynajmniej jedno zdjęcie" nie tyczy się zdjęcia zębatki.

weź to uzupełnij, masz fajnego szpeja to się pochwal

Bimber
Nowy
Nowy
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:37
Motocykl: l5
Wymarzony motocykl: l5
Imię: piotr
Skąd: przysucha

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: Bimber » 10 wrz 2016, o 15:54

kai pisze:"Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie."

i idę o zakład, że info "przynajmniej jedno zdjęcie" nie tyczy się zdjęcia zębatki.

weź to uzupełnij, masz fajnego szpeja to się pochwal
L5 = 2015 to rok , lytr = 999cm3 to pojemnośc , syrenka bimbra = coś od siebie
tak chciałem by było troche inaczej ale zgodnie z panującym tutaj prawem :P

Bimber
Nowy
Nowy
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:37
Motocykl: l5
Wymarzony motocykl: l5
Imię: piotr
Skąd: przysucha

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: Bimber » 10 wrz 2016, o 15:59

kaczan pisze:Cos mala liczba zebow jak na oryginalna zebatke 17... Ty kupiles to moto nowe czy uzywane?
to to właśnie ta druga dziwna przypadłość ......
a co na to szanowny pan , który to mi sprzedał -----> rozpakowalismy go z pudła zrobiliśmy zerowy przeglad i zawieźliśmy go panu do chaty .....
motocykl pochodził z polskiego oddziału suzuki podobno ....

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 10 wrz 2016, o 16:31

Ktos zajumał ori zębatkę a założył używkę z jakiejś torówki. Torówka poszła do Żyda jako nowka salonówka a Ty masz co masz.
Kurestwo.
Ja bym napisał, oficjalną reklamacje do Suzuki z wiadomością do wszystkich świętych najlepiej do Japonii samej.

Jesli ktos założył używana wyhehraną zębatkę na nowy łańcuch to łańcuch dostali najlepiej go wymienić ...
Niech Ci Suzuki wymienia całość na podstawie reklamacji. No i oczywiscie ślizg na wahaczu.

A co tam masz na niej nabite? Na tej podmienionej?

Bimber
Nowy
Nowy
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:37
Motocykl: l5
Wymarzony motocykl: l5
Imię: piotr
Skąd: przysucha

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: Bimber » 11 wrz 2016, o 11:42

QH1 pisze:Ktos zajumał ori zębatkę a założył używkę z jakiejś torówki. Torówka poszła do Żyda jako nowka salonówka a Ty masz co masz.
Kurestwo.
Ja bym napisał, oficjalną reklamacje do Suzuki z wiadomością do wszystkich świętych najlepiej do Japonii samej.

Jesli ktos założył używana wyhehraną zębatkę na nowy łańcuch to łańcuch dostali najlepiej go wymienić ...
Niech Ci Suzuki wymienia całość na podstawie reklamacji. No i oczywiscie ślizg na wahaczu.

A co tam masz na niej nabite? Na tej podmienionej?
zebatka była dobra qh (po za tym ze nie orginał i 15 zebów :P)ja ją doprowadziłem do stanu zużycia jak na zdjęciu (zaryłem ją razem z łańcuchem który to dostał kwasem z akumulatora , który to zresztą wymienili mi na gwarancji ) , natomiast to qrestwo podmienic orginalną cześć na nieorginałną i jeszcze nie taką jak potrzeba ....poniżej czysta część (nafta czyni cuda :D)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/db50a0cf31d0fd63
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6435748b7b551e40

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 11 wrz 2016, o 13:53

czy ilość zębów (przekłamanie prędkości) ma znaczenie przy naliczaniu przebiegu? bo wydaje mi się że powinna, ja bym zrobił aferę

qubis

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: qubis » 11 wrz 2016, o 13:55

KubusK pisze:czy ilość zębów (przekłamanie prędkości) ma znaczenie przy naliczaniu przebiegu? bo wydaje mi się że powinna, ja bym zrobił aferę
Oczywiście ze przebieg również jest przekłamany

Bimber
Nowy
Nowy
Posty: 49
Rejestracja: 14 lip 2016, o 16:37
Motocykl: l5
Wymarzony motocykl: l5
Imię: piotr
Skąd: przysucha

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: Bimber » 12 wrz 2016, o 23:01

ponizej kilka foto tejże syrenki z zajumaną zębatką (teraz dla odmiany sunstar 17 zębny tam siedzi ), (a moze nie ma co narzekać bo niektóre hajki ze śląskich salonów nowe zaznaczam potrafią mieć powymieniane tylne wachacze :D
to są dopiero jajca ..... ! )

zmiany po taniości

- z tyłu wyleciał ogon zastąpił go evo tech
- na bak poleciały izi gripy
- klamki polskiej produkcji dobre bo tanie :D
chyba tyle ach no tak jeszcze ładowarka usb do tel , interkomu ( jak ładuje w czasie jazdy interkom wyglądam jak ci z żyłkami bądź strunami przymocowanymi do szyi i kierownicy :P)
plany na wiosne
- zmiana wydechu na pełny przelot (autorski patent jednego z zakładów przy serwisie rodem z toru wiec wyleci wszystko łącznie z o2 :D)
- quickshifter
- kontrola trakcji
- przewody oplot przód
- nowe klocki + nowe tarcze przód
co z tego wyjdzie czas pokaże


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dmn
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 19 paź 2015, o 22:54
Motocykl: k9 600
Imię: Damian
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: dmn » 13 wrz 2016, o 00:20

na tor toto szykujesz?

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: L5 lytr syrenka bimbra

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 13 wrz 2016, o 07:55

Szybe wywal. Mam quickshifter Bazzaza jakby co do sprzedania, biegi oczywiscie odwrocone ;)

ODPOWIEDZ