GSXR 750 Srad Tarcze Hamulcowe .

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
DrivterGSI1
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:31
Motocykl: 750 SRAD
Imię: Jacek
Skąd: Kępno

GSXR 750 Srad Tarcze Hamulcowe .

Nieprzeczytany post autor: DrivterGSI1 » 2 mar 2017, o 16:41

Witam, Panowie wiem że setki tematów o tym ,ale co temat to każdy co innego piszę .
A więc tak posiadam GSXr 750 SRADA z 97r. Szykuję go do sezonu i wymieniane były łożyska na głowce ramy ,sychro i czyszczenie gaźników itp . No i mechanik mówi że tarcze hamulcowe są do wymiany ,ponieważ mają luz na boki . Ogólnie myślałem że tak ma być i powiedziałem że na razie nie wymieniam i poszukam o tym wypowiedzi. Poleciałem do innego mechanika i pokazuję mu te tarcze i ten znów mówi że jest ok że ten luz ma być.

A wiec tak luz jest duży ,chwytając normalnie za tarcz dwoma palcami można swobodnie nią poruszać bez mniejszego oporu .
Jak to w końcu jest ? Nie chcę się zabić ,ale też nie śpię nie gotówce aby inwestować tyle w stary motocykl :)

MacioS
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2011, o 19:46
Motocykl: Srad sprzedany Zygzak 600
Wymarzony motocykl: GSXR k4 1000
Imię: Mateusz
Skąd: Częstochowa

Re: GSXR 750 Srad Tarcze Hamulcowe .

Nieprzeczytany post autor: MacioS » 3 mar 2017, o 09:02

Jak tarcze dzwonią pod czas jazdy i możesz nimi ruszać przod Tyl bez oporu to nie jest dobrze na pewno. Chyba zdrowie jest droższe niż tarcze ten motocykl zapi... Zdrowo i hamulce nie maja być sprawne na 100% tylko na 200%

DrivterGSI1
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 mar 2017, o 16:31
Motocykl: 750 SRAD
Imię: Jacek
Skąd: Kępno

Re: GSXR 750 Srad Tarcze Hamulcowe .

Nieprzeczytany post autor: DrivterGSI1 » 5 mar 2017, o 19:59

no moje mają duży luz ,chwytam palcami i bez żadnego oporu mocno ruszam. Ogólnie tak jeżdzę i nic sie nie dzieje ,ale czy może taka tarcz odpaść lub zablokować koło ?

MacioS
Posty: 121
Rejestracja: 10 lip 2011, o 19:46
Motocykl: Srad sprzedany Zygzak 600
Wymarzony motocykl: GSXR k4 1000
Imię: Mateusz
Skąd: Częstochowa

Re: GSXR 750 Srad Tarcze Hamulcowe .

Nieprzeczytany post autor: MacioS » 5 mar 2017, o 20:24

nie słyszałem jeszcze takiego przypadku żeby komuś się urwało ale możesz być tym pierwszym. "gdzieś na stronie beringera można znaleźć dopuszczalne wartości tego luzu z tego co pamiętam to 1,5mm po obwodzie i 2 mm "na boki" https://www.youtube.com/watch?v=P4qNZzq6Oew

ODPOWIEDZ