Pompa hamulcowa brembo

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
adam71
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2015, o 16:54
Motocykl: gsxr 1000 k8
Imię: Adam
Skąd: Wroclaw

Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: adam71 » 5 kwie 2017, o 13:14

Mam delikatny problem z hamulcem prżód, po wymianie reperaturek zacisków klamka jest mięka musze ustawić klamki na max oddalenia bo inaczej zgniatam palce ,oe pompa była wymieniana na akcji serwisowej w 2012 klamki nie chiny tylko barracuda oplot, odpowietrzane próżniowo z zdemotowanym zaciskiem kombinacja alpejska . Rozważam zakup brembo rcs 19 ktoś wie w jakich motocyklach była montowana seryjnie ?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 5 kwie 2017, o 13:23

spróbuj jeszcze napełnić układ na nowo ale tą metodą od tył czyli od zacisku. Powiem szczerze kiedyś matix z forum mi polecił właśnie taki sposób i od tamtej pory tylko i wyłącznie w taki sposób to robimy czy to u siebie czy u znajomych :) Zawsze działa jak marzenie :D Metoda podciśnieniem nie zawsze jest w 100% pewna że będzie super. Dobra duża strzykwa + wężyk + opaska (trytytka) aby w razie czego zacisnąć dodatkowo na odpowietrzniku

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 5 kwie 2017, o 18:13

Potwierdzam, tym tylko sposobem udało mi się odpowietrzyć w dyszce przedni hamulec po wymianie oplotu.

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 5 kwie 2017, o 19:12

Tez mam problem po wymianie węży na oplot. Niby działa, hamuje ale czuje, ze jest zapowietrzony. Muszę kupić strzykawke i pchnąć z dołu do góry.

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 5 kwie 2017, o 19:25

mirekm71 pisze:Tez mam problem po wymianie węży na oplot. Niby działa, hamuje ale czuje, ze jest zapowietrzony. Muszę kupić strzykawke i pchnąć z dołu do góry.
Ubierz się w czyste ciuchy. Baba w aptece dziwnie patrzyła na mnie jak wpadłem rano w niedziele roztrzepany upierdolony w ogrodniczkach i poprosiłem o trzy strzykawki hahaha :lol: :lol:

odiz
Posty: 159
Rejestracja: 17 mar 2015, o 22:00
Motocykl: GSX-R 1000 L0
Imię: Przemek
Skąd: Częstochowa

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: odiz » 5 kwie 2017, o 19:50

spróbuj jeszcze napełnić układ na nowo ale tą metodą od tył czyli od zacisku. Powiem szczerze kiedyś matix z forum mi polecił właśnie taki sposób i od tamtej pory tylko i wyłącznie w taki sposób to robimy czy to u siebie czy u znajomych :) Zawsze działa jak marzenie :D Metoda podciśnieniem nie zawsze jest w 100% pewna że będzie super. Dobra duża strzykwa + wężyk + opaska (trytytka) aby w razie czego zacisnąć dodatkowo na odpowietrzniku
Podłącze się samej czystej ciekawości.
Napełniacie układ odpowietrznikami zacisków ? Cały układ ?

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 5 kwie 2017, o 19:52

wpierw zalałem od góry, próbowałem tradycyjną metodą, pompowałem, odkręcałem itd. Po 1,5 godzinie pierdalnąłem kluczami i próbowałem podciśnieniowo przez odpowietrznik, po godzinie pierdalnąłem tym wszystkim i poszedłem do domu. W niedziele zakupiłem strzykawki i od dupy strony po 5 minutach było gotowe. Dzięki Kobo i Tomson za wskazówki.

qubis

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: qubis » 5 kwie 2017, o 20:01

pablogixer34 pisze:wpierw zalałem od góry, próbowałem tradycyjną metodą, pompowałem, odkręcałem itd. Po 1,5 godzinie pierdalnąłem kluczami i próbowałem podciśnieniowo przez odpowietrznik, po godzinie pierdalnąłem tym wszystkim i poszedłem do domu. W niedziele zakupiłem strzykawki i od dupy strony po 5 minutach było gotowe. Dzięki Kobo i Tomson za wskazówki.
A ja to ci może o tym nie mówiłem :?
Tak to jest z kolegami :lol:

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 5 kwie 2017, o 20:13

Ciebie nie słucham, bo Ty budujesz :lol:

adam71
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2015, o 16:54
Motocykl: gsxr 1000 k8
Imię: Adam
Skąd: Wroclaw

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: adam71 » 5 kwie 2017, o 22:28

Spróbuje jak radzicie , tego patentu jeszcze nie przerabiałem bo zawsze jakoś dawało sie odpowietrzyć .

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 6 kwie 2017, o 01:14

pablogixer34 pisze:
mirekm71 pisze:Tez mam problem po wymianie węży na oplot. Niby działa, hamuje ale czuje, ze jest zapowietrzony. Muszę kupić strzykawke i pchnąć z dołu do góry.
Ubierz się w czyste ciuchy. Baba w aptece dziwnie patrzyła na mnie jak wpadłem rano w niedziele roztrzepany upierdolony w ogrodniczkach i poprosiłem o trzy strzykawki hahaha :lol: :lol:
Bede mial na uwadze :lol:
W sharanie mialem jakis czas problem z wysprzeglikiem i samemu nie szlo inaczej odpowietrzyc jak od dolu. Wystarczylo mala strzykawke przylozyc do odpowietrznika, poluzowac, wstrzyknac i dokrecic.

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 6 kwie 2017, o 11:06

adam71 pisze: Rozważam zakup brembo rcs 19 ktoś wie w jakich motocyklach była montowana seryjnie ?
W zadnych motocyklach nigdy RCSa nie montowano seryjnie. Az dziwne ze forumowi spece na tak banalne pytanie nie odpowiedzieli.

Kup sobie dobry zestaw do odpowietrzania hamulcow. Albo zlec to jakiemus warsztatowi ktory to zrobi dobrze i prawidlowo.

adam71
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2015, o 16:54
Motocykl: gsxr 1000 k8
Imię: Adam
Skąd: Wroclaw

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: adam71 » 6 kwie 2017, o 21:59

kaczan pisze:
adam71 pisze: Rozważam zakup brembo rcs 19 ktoś wie w jakich motocyklach była montowana seryjnie ?
W zadnych motocyklach nigdy RCSa nie montowano seryjnie. Az dziwne ze forumowi spece na tak banalne pytanie nie odpowiedzieli.

Kup sobie dobry zestaw do odpowietrzania hamulcow. Albo zlec to jakiemus warsztatowi ktory to zrobi dobrze i prawidlowo.


Co polecasz jaki zestaw masz jakiś sprawdzony w mich motocyklach robie większość rzeczy sam .

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 6 kwie 2017, o 22:34

Powiem tak:

Mam nową pompę nissina z GSXR juz po akcji serwisowej.
Dwa sezony latałem na brakingu i jest lepiej. Teraz założyłem brembo rcs bo zima sie trafiła okazja tanio i jadę na tor to Wam powiem czy warto. Będzie miał porównanie 3 pomp w jednym moto.

Jak sie zdecyduje coś będzie na sprzedaż. Podejrzewam, ze braking bo oryginał zostawię do sprzedaży z moto kiedyś.

Braking mocniej hamował ale jakiejś szalonej różnicy nie było, za to była w szybkości reakcji i twardości klamki braking-twarda. Ja tak lubię, ale przejechałem sie po torze BMW i ta miękka chyba lepiej sie dozuje. Stad zakup rcs - Rez możliwość ustawienia tej żylety 20 :-D

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Pompa hamulcowa brembo

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 7 kwie 2017, o 09:05

adam71 pisze:
kaczan pisze:
adam71 pisze: Rozważam zakup brembo rcs 19 ktoś wie w jakich motocyklach była montowana seryjnie ?
W zadnych motocyklach nigdy RCSa nie montowano seryjnie. Az dziwne ze forumowi spece na tak banalne pytanie nie odpowiedzieli.

Kup sobie dobry zestaw do odpowietrzania hamulcow. Albo zlec to jakiemus warsztatowi ktory to zrobi dobrze i prawidlowo.


Co polecasz jaki zestaw masz jakiś sprawdzony w mich motocyklach robie większość rzeczy sam .
Kup sobie takie cos: http://allegro.pl/pompka-prozniowa-mi80 ... 11348.html w zupelnosci do amatorskich zastosowan wystarczy a przyda sie tez do samochodu jak bedzie potrzeba.

Oczywiscie forumowy "spec pasjonat" pablo o czyms takim pewnie nawet nie slyszal :lol: :lol: :lol:

Odnosnie RCS - mily uklon Brembo w strone drogowych uzytkownikow - ta pompa ma juz wbudowany czujnik stopu a ustawienie na 20tke jest naprawde niezle i wtedy heble maja moc, nie to co fabryczne kiepskie pompki stosowane od lat w Suzuki :mrgreen:

Pzdr

ODPOWIEDZ