Gixxer 750 K8 BLACK

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 21 kwie 2017, o 15:12

Siemano!
Chciałbym przedstawić Wam mojego długo poszukiwanego, wymarzonego sprzęta. Udało się go kupić jakieś dwa tygodnie temu. Jeszcze raz dziękuję Tomsonowi za dobrą radę :D
Moto to 750 z 2008 roku. Ma jakies 30,5k nalotu, wydaje się realny patrząc na zużycie elementów.
Tak prezentował się podczas zakupu:
Obrazek
Przez tydzień pobytu w Wawie po zakupie i rozłąki z moto zamówiłem trochę gratów. Jak tylko zjechałem do domu na święta przesiedziałem całe trzy dni w garażu :lol:, które spędziłem na rozbieraniu, czyszczeniu i małych modyfikacjach.
Moto było prawie całe w oryginale, oprócz szybki, klamek, crashy ramy i mocowania tablicy.
Co już udało mi się przy nim zrobić:
-Wymiana wydechu na krótkiego Akrapa dedykowanego do K6-K7 (Kupiony u Leguta), razem z decatem i wywaleniem exup'a, wyczyszczenie wydechu bo był strasznie zapuszczony
Obrazek
-Założenie Xenona 6000K na mijania
-Oplot HEL przód typ F i tył i zalany Motul DOT 5.1 razem z czyszczeniem zacisków
-Wyczyszczenie napędu (o dziwo ma jeszcze niebieską spinkę) i jego okolic bo poprzedni właściciel tylko smarował, bez czyszczenia
-Dokupiłem stojak na przód, bo tył dostałem razem z moto
Tu podczas prac:
Obrazek

A tak wygląda już po wyżej wspomnianych modyfikacjach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo załatwiłem sobie tablice indywidualną, więc jakby ktoś taką widział to ja :D
Obrazek

W planach jeszcze sporo modyfikacji :D
-Założenie niebieskich żarówek OSRAM Coll Blue Hyper+ na długie, już leżą w garazu
-Naklejenie stompgripów, które również kupiłem u Leguta
-Zakup naklejki na pólkę, nowego tankpada, bo ten jakiś porysowany i powycierany i naklejki na wlew, wszystko chyba na owiewkach24 zamówię, bo u nich w miarę fajnie wyglądające, chyba że ktoś ma lepsze propozycje
-Zmienić podświetlenie zegarów na białe, ale póki co męczę się ze śrubką trzymająca tarczę obrotomierza, obrobiony łeb :/
-Kolega zamówił chińskie krótkie klamki, bo te które są są paskudne, nie lubię długich, w bandicie miałem przez 2 lata i sprawowały się bardzo dobrze
-Ten sam kolega zamówił mi nakładkę na tył, bo niestety nie dostałem, a nie mam zamiaru płacić 200zl za kawałek plastiku
-Oddam znajomemu do zrobienia crashe na ośki przód i tył
-Muszę kupić jakiś bardziej przelotowy filtr powietrza, myślałem nad BMC od Niewidzialnego, ale coś się nie odzywa
-Zastanawiam się nad przyciemnieniem kloszy kierunków i tylnej lampy folia, rozważałem zakup dymionych, ale nie mogę znaleźć nic sensownego, może ktoś podrzuci linki
-Po tym wszystkim planuje oddać moto do Carrego na strojenie, mam nadzieję że Carry jak zwykle odwali kawał dobrej roboty

To by było chyba na tyle jak narazie :D

Przy rozbieraniu moto miałem trochę problemów, np. przez przypadek podłączyłem pompę paliwa do kostki od exup'a :roll: i moto nie nie robiło checka :lol:
Najgorszym jednak było odkręcenie prawego seta, żeby zamontować wydech. Poukręcałem łebki, rozwierciłem, dopiero pożyczony śrubokręt udarowy i wbicie większego torxa poskutkowało. Nie mam pojęcia kto był tak mądry żeby zrobić coś takiego:
Obrazek

Można powiedzieć, że jedno z moich marzeń się spełniło. Niedługo będę opisywał dalsze postępy, bo mam jeszcze chwilę czasu na dopieszczanie dopóki nie zrobię prawka na A :D

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 kwie 2017, o 19:38

Śruby do setów są chyba z gownolitu. Oryginalne są miękkie, dokupiłem z kwasowki i tez słabe.
Klamki krótkie założyłem używane po szlifie bo bardziej mi zależało na zapasowych niż na innych. Piękny sprzet.

SzymonGSXR
Posty: 146
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 20:51
Motocykl: GIXXER 600
Imię: Szymon
Skąd: Szczecin

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: SzymonGSXR » 21 kwie 2017, o 20:40

mirekm71 pisze:Śruby do setów są chyba z gownolitu. Oryginalne są miękkie, dokupiłem z kwasowki i tez słabe.
Klamki krótkie założyłem używane po szlifie bo bardziej mi zależało na zapasowych niż na innych. Piękny sprzet.
To nie wina śrub,tylko używanych kluczy do ich odkręcania. Wystarczy lekko wyrobiony klucz który luźno wchodzi w gniazdo w śrubie i je rozpierdala.Po kilku odkręceniach takim kluczem śruby nadają się tylko na śmietnik.

Co do moto to mnie się podoba. :D

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 21 kwie 2017, o 21:04

bardzo ładny i dobre modyfikacje, czekam na efekt końcowy ;)

Awatar użytkownika
greg87c
Nowy
Nowy
Posty: 48
Rejestracja: 29 sty 2017, o 15:13
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 K8
Wymarzony motocykl: BMW s1000RR
Imię: Grzegorz
Skąd: Terespol

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: greg87c » 21 kwie 2017, o 21:15

Bardzo ładny gixxxx, a co do wydechu to urywa suty! :)
'' 2 jest pierwszym przegranym''- Ayrton Senna

Awatar użytkownika
TwisterGSXR
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 7 mar 2017, o 21:44
Motocykl: Suzuki GSX-R K6 750
Wymarzony motocykl: Suzuki GSX-R
Imię: Przemek
Skąd: Łódź
Lokalizacja: Łódź

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: TwisterGSXR » 21 kwie 2017, o 21:24

ile płaciłeś za akrapa ?
www.narzedzia-lodz.pl
Profesjonalne narzędzia Samochodowe oraz Motocyklowe

Awatar użytkownika
optimus46
Posty: 426
Rejestracja: 29 lis 2014, o 15:52
Motocykl: GSX-R 600 L2
Imię: Leszek
Skąd: Rzym/Staszów

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: optimus46 » 21 kwie 2017, o 21:42

Bardzo ładnie dopieszczony egzemplarz!
Gratuluję i pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 21 kwie 2017, o 21:45

SzymonGSXR pisze: To nie wina śrub,tylko używanych kluczy do ich odkręcania. Wystarczy lekko wyrobiony klucz który luźno wchodzi w gniazdo w śrubie i je rozpierdala.Po kilku odkręceniach takim kluczem śruby nadają się tylko na śmietnik.
Klucze mam dobre tylko po srubach bylo widac ze ktos juz sie z nimi meczyl.
TwisterGSXR pisze:ile płaciłeś za akrapa ?
Dalem 2300 ze znizka dla forum u Leguta. Szczerze mowiac jeszcze nie mialem okazji posluvhac jak chodzi podczas jazdy, ale juz na postoju robi mega robote. Jak odkreci sie do 10k to stojac za moto az uszy bola :D

mkr
Posty: 69
Rejestracja: 23 gru 2014, o 12:16
Motocykl: L0
Imię: Grzesiek
Skąd: R-m

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: mkr » 22 kwie 2017, o 09:18

Akrap robi robote mam identycznego też od leguta. Będziesz zadowolony. Chyba zrobię jak ty i odkręce te tylne sety bo wygląda jeszcze lepiej.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 22 kwie 2017, o 09:35

naprawdę fajnie o niego zadbałeś i od razu zmienił się nie do poznania :) dobre inwestycję :d jeszcze tylko ta nakładka i będzie mega

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 23 kwie 2017, o 12:44

Ciesze się, że się podoba :D
Zastanawiam się czy po strojeniu u Carrego, będzie walił ogniem jak ten Link :twisted: W sumie jeszcze nie wiem jak jest teraz :)

Co do setów to wydaje mi się, że jak już dostanę prawko to wrócą, bo koleżanki nie dają mi spokoju :lol: "Co Ty będziesz tak sam jeździł?" 8-)

Ma ktoś może namiar na jakieś dobre dymione klosze kierunków i tylną lampę? Narazie spróbuję okleić je folią i zobaczę jaki będzie efekt.

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 23 kwie 2017, o 13:11

MrTrash pisze: Zastanawiam się czy po strojeniu u Carrego, będzie walił ogniem jak ten Link :twisted: W sumie jeszcze nie wiem jak jest teraz :)
Tak lub podobnie będzie walił ogniem przed strojeniem (szczególnie jak mu dołożysz filtr powietrza o wyższej przepustowości).
Po strojeniu powinno sie uspokoić.
Obrazek

mkr
Posty: 69
Rejestracja: 23 gru 2014, o 12:16
Motocykl: L0
Imię: Grzesiek
Skąd: R-m

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: mkr » 23 kwie 2017, o 22:14

Z filtrem K&N Akrap wali u mnie ogniem. Po strojeniu już nie będzie tego efektu. O kierunki zapytaj w o24.

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 23 kwie 2017, o 22:40

mkr pisze:Z filtrem K&N Akrap wali u mnie ogniem. Po strojeniu już nie będzie tego efektu. O kierunki zapytaj w o24.
Na przelocie? Zawsze troche nieprzepalonego paliwa znajdzie sie w wydechu i jak jest kat to jest w miare kulturalnie a jak przelot to jest ogien.

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Gixxer 750 K8 BLACK

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 23 kwie 2017, o 22:43

piękny sprzęt i akrap pod setem to jest to - oby służył

ODPOWIEDZ