EuroTrip

Wybierasz się gdzieś? Znasz trasę godną polecenia? Podziel się!
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
nico
Posty: 456
Rejestracja: 27 sty 2013, o 09:51
Motocykl: 1000 L0 25th anniversary
Wymarzony motocykl: w posiadaniu
Imię: Radek
Skąd: Mykanów/Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: nico » 26 lis 2017, o 13:26

Siema Wszystkim :) Była akcja rok temu a dokładnie 27 sierpnia 2016 r. gdzie o 6.00 rano wraz z Marjuż i 91majkel ruszyliśmy w drogę . Cel był - dojechać do Sait Tropez gdzie 3 dni później byliśmy już na miejscu po południu. To tak w skrócie, a teraz po kolei :)

Pierwszy dzień (sobota ok 900km): Wyjazd był o 6.00 rano z Częstochowy a dokładnie z miejscowości Romanów, gdzie ruszyliśmy w Nasz eurotrip. Pierwszego dnia mieliśmy dojechać do pierwszego hotelu który znajdował w Stumm 20 km od Innsbrucka, prawie 900 km od Częstochowy. Trasa biegła przez Czechy - Ostrawa, Brno, następnie przez Austrie - Wiedeń, Salzbrug, trochę Niemiec i na koniec Innsbruck.

Drugi dzień (niedziela - ok 450km): Pobudka 6.30, śniadanie o 7.00 następnie pakowanie i w drogę około godz 8.30. Udaliśmy się w stronę przełęczy Brennero, (piękne widoki) następnie przez Bolzano, Verone i do Mediolanu, gdzie zatrzymaliśmy się na mały odpoczynek i zwiedzanie. To nie był koniec z Mediolanu pojechaliśmy w stornę drugiego hotelu a dokładnie do małej miejscowości Campo Ligure 40 km od wybrzeża.

Trzeci dzień (poniedziałek ok 350 km): Tak jak drugiego dnia śniadanie punkt 7.00, pakowanko i start 8.30 . Dojechaliśmy do wybrzeża drogą E25 a następnie trochę drogą E80 (autostrada) i trochę drogą SS1 która biegła nad samym wybrzeżem od Genua w kierunku San Remo. Nie dało się cały czas jechać drogą SS1 dlatego że czas szybko uciekał, tępo nie za szybkie a na dodatek upał 35 stopni. W ten sam dzień zwiedziliśmy Roquebrune-Cap-Martin i Monako i na finiszu drogą A8 i D25 dotarliśmy do Saint Tropez. To nie koniec. Noclegu tu nie było, musieliśmy się wrócić na północ do Callas 50 km od Saint Tropez.

Czwarty i piąty dzień (wtorek i środa) Dwa pełni dni i totalnie nie robieniu nic tylko odpoczynek. We wtorek chciał czy nie chciał cały dzień padał deszcz i co najciekawsze tylko w tym regionie, ale ten dzień nie był stracony. W hotelu mieliśmy basen i jacuzzi . W środę piękny dzień, cieplutko na niebie zero chmur, więc śniadanie, pakowanie plecaków i na plaże i oczywiście zwiedzanie miasta. Pojechaliśmy w samych spodenkach i koszulkach bez strojów motocyklowych. Po całym dniu w mieście i na plaży na powrocie do hotelu, bum deszcz połowę drogi w deszczu. Prędkość ze 40 km/h i cali mokrzy.

Szósty dzień (czwartek - 550km): Po dwóch dniach, powoli kierowaliśmy się ku domowi. Kolejny nocleg był nad jeziorem Gadra we Włoszech a dokładnie Desenzano del Garda. Na tym odcinku drogi od Saint Tropez do Garda zwiedziliśmy Nicea a następnie cały czas autostradami aż do hotelu. Po dojechaniu do hotelu bagaże z motocykla do pokoju i pojechaliśmy zwiedzić jezioro aż do miejscowości Pai.

Siódmy dzień (piątek ok 570 km): Po wyjechaniu z Desenzano del Garda pojechaliśmy drogą numer E70 do Wenecji na zwiedzanie. Po dojechaniu na miejsce zaparkowaliśmy sprzęty na parkingu kilku poziomowym dobrze strzeżonym, oczywiście płatnym, gdzie można było zostawić wszystko nawet kluczyki w stacyjce.
Po dwóm godzinnym zwiedzaniu ruszyliśmy dalej drogą E70 następnie A23 przez Udine i drogą A2 do Grazu, gdzie czekał na nas ostatni nocleg Naszego eurotripu.

Ósmy dzień (sobota, ostatni dzień ok. 700 km) Po wyruszeniu z Grazu i jechaniu drogą E59 do Wiednia a następnie prze Brno i Ostrawę dojechaliśmy do punktu wyjazdu z przed 7 dni czyli Częstochowy.

Podsumowując, przez 8 dni przejechaliśmy prawie 4 tyś km przez 6 krajów Polskę, Czechy, Austrię, Niemcy, Włochy i Francję . Razem z chłopakami jesteśmy zadowoleni że udało nam się taki wypad zorganizować. Wszystkie hotele byłe rezerwowane wcześniej, także musieliśmy wymieścić czasowo. Prędkość z jaka jechaliśmy to około 130km/h. Żadna przykra przygoda Nas nie spotkała, nie mieliśmy do czynienia z policją, ze sprzętami nie było problemu, żadnych awarii, jedynie w pierwszy dzień u Marjuża w sprzęcie spaliła się żarówka mijania, ale wszystko mieliśmy ze sobą, a za to w drugi dzień na Campo Ligure zatankowaliśmy paliwa to motory zaczęły trochę dymić, potem na innej stacji wlaliśmy kolejne paliwo i wszystko wróciło do normy. Jeśli chodzi o koszty takiej wycieczki to 4 tyś na głowę trzeba liczyć to są koszty paliwa, najdroższe paliwo we Włoszech 1,4/1.6 euro, noclegu, opłaty na autostradach, winiety, koszty ubezpieczenia i oczywiście jedzenie i picie. W każdym hotelu mieliśmy już wliczone śniadanie tylko podczas drogi i wieczorami trzeba było sobie coś kupić. Ogólnie polecam każdemu taki trip jeśli ma z kim i ma możliwość, warto jechać bo przygoda nie do zapomnienia. LwG :)

Maszyny:
Nico: L0 1000
Marjuż: K8 1000
91majkel: k9 750

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=qjHLU5_AQ0Q

Poniżej fotki w kolejności od dnia pierwszego do końca ;)

Przed Czechami na stacji Mszana
Obrazek

Przejście graniczne Włochy-Austria przełęcz Brennero wraz autostrady we Włoszech i z piękymi widokami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Roquebrune-Cap-Martin:
Obrazek

Francja trasa Monako - Saint Tropoez
Obrazek

Miejsce docelowe Saint Tropez:
Obrazek

Nocleg w Callas
Obrazek

Zwiedzanie Nicea
Obrazek
Obrazek

Nad jeziorem Garda we Włoszech
Obrazek
Obrazek

Kierunek Wenecja
Obrazek

Droga do ostatniego noclegu w Graz
Obrazek
chiński skuter ---> aprilia rs 50 ---> gixx 600 k7 ---> gixx 600 k8 ---> gixx 1000 L0 25th anniversary

czochu
Posty: 118
Rejestracja: 15 lip 2015, o 16:16
Motocykl: Gsxr 1000 k8 mz etz 251
Wymarzony motocykl: panigale
Imię: Zbyszek
Skąd: Piaseczno

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: czochu » 26 lis 2017, o 18:29

Zrobiliśmy podobny trip tylko ja byłem na etz 251 , wyszło 4 tyś. Km. Również nocowalisny nad jeziorem Garda tyle że zamiast do Francji polecielismy przez Wenecję do Rimini :P

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 27 lis 2017, o 09:16

Zazdro, kiedy następny trip to może się dołączę :) ?
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 27 lis 2017, o 11:43

Super wyjazd, też coś takiego planuję. Gdzie nocowaliście motocykle, pod hotelami, nie baliście się że je zawiną?

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: bet » 27 lis 2017, o 12:00

Mega, zazdraszczam :)

Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 28 lis 2017, o 10:03

Zajebista sprawa, w przyszłym sezonie tez planuje podobny wyjazd ale jeszcze nie wiem gdzie :D

Frager
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2014, o 18:26
Motocykl: RMZ 450/SMC 660
Imię: Karol
Skąd: Łódź

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: Frager » 28 lis 2017, o 16:03

Coś pięknego! :D
Kiedyś też na pewno zrobię takiego Eurotripa! ;)

Awatar użytkownika
nico
Posty: 456
Rejestracja: 27 sty 2013, o 09:51
Motocykl: 1000 L0 25th anniversary
Wymarzony motocykl: w posiadaniu
Imię: Radek
Skąd: Mykanów/Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: nico » 28 lis 2017, o 18:42

Olo- sam nie wiem kiedy, ale ja bym chciał jeszcze pojechać do Chrowacji przez Grossglockner :)

matix19 - co do trzymania koniów to w pierwszym noclegu w Stumm, byly trzymane w garażu ale na nie był zamykany. W drugim Campo Ligure moto było trzymane w garazu zamykanym na klucz. W trzecim (3 noce) stały na dworze ale to byla posesja gdzie brama frontowa byla zamykana na noc. W czwartym nad jeziorem Garda gościu udostępnił nam pomieszczenie i też było zamykane na klucz. Za to w ostatnim w Graz, stały na dworze pod takim zadaszeniem przy drodze lokalnej i nie było zamykane ;)

To w Campo Ligure :)
Obrazek
chiński skuter ---> aprilia rs 50 ---> gixx 600 k7 ---> gixx 600 k8 ---> gixx 1000 L0 25th anniversary

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 28 lis 2017, o 18:57

Jak Wam sie podobały łódki w porcie St.Tropez? ;) Od Genui po Marsylie sa fajne zakręty nad samym morzem, polecam :D

czochu
Posty: 118
Rejestracja: 15 lip 2015, o 16:16
Motocykl: Gsxr 1000 k8 mz etz 251
Wymarzony motocykl: panigale
Imię: Zbyszek
Skąd: Piaseczno

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: czochu » 28 lis 2017, o 19:01

Przez grossglockner również jechaliśmy ;)

adam71
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2015, o 16:54
Motocykl: gsxr 1000 k8
Imię: Adam
Skąd: Wroclaw

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: adam71 » 20 lut 2018, o 19:56

fajny trip
Mam kilka pytań jak opona tył+ napędy w sprzetach ?(regulowaliście napęd, mocno wybrało opone środkiem) wybieram się w tym roku do Chorwacji z plecakiem, stelaże pod sakwy już mam :lol: po Polsce się najeździłem najdalej do Brna na wsbk zawitałem ale nie jechałem jeszcze 1200 km autostradami i kwestia opony i napedu mnie zastanawia.

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 17 mar 2018, o 14:21

Mega pomysł, mega przygoda, fajnie mieć taka ekipę z którą można coś takiego zdziałać :)
Też mi się marzy taki wypad i na pewno kiedyś go zrealizuje :twisted:

Awatar użytkownika
Killem
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2018, o 17:07
Motocykl: Gsxr 600 K1
Wymarzony motocykl: 1000 L7
Imię: Krzysiek
Skąd: Żnin

Re: EuroTrip

Nieprzeczytany post autor: Killem » 18 mar 2018, o 00:25

Fajna akcja! Ja na urlop mam zaplanowane około 2000km, Zakopane, Słowacja, Czeskie Brno (tak, tor 8-), Karpacz i do chaty. Tak w 8 dni ;) Jeżeli to się uda, to będę celował dalej i mam nadzieję, że będzie z kim ;) Piona!

ODPOWIEDZ