Nie odpala po postoju SRAD 600

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
tiromaniak
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:24
Motocykl: SRAD 600
Imię: Wiktor
Skąd: Wrocław

Nie odpala po postoju SRAD 600

Nieprzeczytany post autor: tiromaniak » 18 mar 2018, o 15:38

Cześć, mam problem ze swoim Gixxerem, a mianowicie SRAD 600 1998 - gaźniki. Problem polega na tym, że moto po postoju kilku dniu bez odpalania strasznie ciężko odpala, tak jakby "spadało" mu paliwo. W poniedziałek odpalałem go - zapalił normalnie, we wtorek ostatni raz i zapalił od strzała, dziś chciałem zobaczyć czy będzie to samo i problem się pojawił. Trzeba go odpalać na samym rozruszniku bez gazu aż do momentu gdy zacznie coś próbować. Na otwartych przepustnicach nie na mowy o uruchomieniu, zalewa go. Zawsze przy uruchamianiu otwieram ssanie na full, manetka 1/4 i zapala idealnie następnego dnia gdy codziennie go użytkowałem. Postoi kilka dni i ma problem. W sezonie nie zdarzało się to praktycznie w ogóle. Raz na jakiś czas były takie akcje, ale bardzo rzadko. Teraz jest to nagminne. Wymieniłem:

- świece na takie jakie były NGK
- filtr powietrza
- filtr paliwa
- filtr oleju
- olej

Nie wiem czym to może być spowodowane, czyżby pływaki nie zamykały dopływu paliwa i go zalewa? Nie wiem czy jest to efekt braku odpowiedniej ilości paliwa, zalewania czy też nieodpowiedni skład mieszanki paliwo powietrznej. Podkreślam, że gdy moto użytkuje w sezonie prawie codziennie lub są czasami przerwy 2-3 dniowe to bez problemu odpalał. Ewentualnie rozważałem jeszcze opcje taką, aby poczekać do sezonu i zobaczyć co się będzie działo. Pozdro!

750k1Rafał
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2017, o 14:27
Motocykl: Suzuki gsxr 750 k1
Wymarzony motocykl: GSXR 1000
Imię: Rafał
Skąd: Garwolin

Re: Nie odpala po postoju SRAD 600

Nieprzeczytany post autor: 750k1Rafał » 19 mar 2018, o 18:35

Są dwie główne opcje albo układ zapłonowy (gubi iskre nie kontaktują kable) itd itp, albo gaźniki do przeserwisowania (czyszczenie, regulacja i synchronizacja) sprawdzaj po kolei, albo daj do mechaniora. Nie chechłaj Gixa 5 minut to nie przystoi :P ma palić na strzała, góra dwa ;) Pozdro

luks420
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2017, o 23:36
Motocykl: gsxr 600 srad
Imię: Łukasz
Skąd: Cieszyn
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nie odpala po postoju SRAD 600

Nieprzeczytany post autor: luks420 » 25 mar 2018, o 23:54

hmm ja w swoim sradzie miałem podobny problem i u mnie był to ciągle otwarty kranik. przy codziennej jeździe nie było problemu ale po dłuższym postoju zalało gaźniki na tyle że moto miało ciężko odpalić. jeśli tak jak ja masz kranik działający na zasadzie podciśnienia to na zgaszonym silniku zdejmij przewód doprowadzający paliwo z baku do gaźników. jeśli będzie się lało z niego to najprawdopodobniej masz uszkodzoną membranę w kraniku.

ODPOWIEDZ