GSXR k8 1000 drżące sety

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
VanGhot
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2017, o 11:49
Motocykl: Gsxr K8 1000
Imię: Dominik
Skąd: Kalisz

GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: VanGhot » 24 gru 2017, o 18:15

Witam, a przy okazji zdrowych wesołych Świąt. Piszę z pytaniem czy miał ktoś podobny problem po ostatniej glebie (wywrotka na prawą stronę) napotkały mnie dziwne drgania setów, są na tyle uporczywe ze po dłuższej trasie mam wręcz mrowienia w stopach, tak można śmieszkować ze podnieś nogi itp. Ale pytanie czym może być to spowodowane? Po wciśnięciu sprzęgła tak jakby czuć łańcuch tzn. zębatkę zdawczą. Wymieniałem nie dawno cały napęd(zębatka już była wysłużona), ale bez zmian to samo, naciąg łańcucha jest w porządku. Wszystkie śruby podociągałem. Jeżeli ktoś mial podobny problem a jakoś sobie z nim poradził to byłbym wdzięczny za rade, dziękuje pozdrawiam.

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 25 gru 2017, o 12:08

Obstawialbym, ze drgania od silnika sie przenosza. Moze czas luzy zaworowe ogarnac?

VanGhot
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2017, o 11:49
Motocykl: Gsxr K8 1000
Imię: Dominik
Skąd: Kalisz

Re: GSXR k8 1000 drżące sety [FI, C96]

Nieprzeczytany post autor: VanGhot » 3 kwie 2018, o 23:42

Żeby nie zakładać nowego tematu, to aktualizuję ten... otóż nie pomogła regulacja zaworów przepustnicy. Moto jak drżało tak drży. Na dodatek wywala błędy FI, sd po zrobieniu zworki ( -C93 amor skrętu, kreseczka na środku nic więcej RAZ tylko wywaliło C46 [exup]) po owych zabiegach + wymianie świec moto w skrócie chodzi jak typowy ,,gaznikowiec" a nawet gorzej, przy ruszaniu szarpie jak ciągnik :D coś ala (taki odgłos + szarpanie) https://www.youtube.com/watch?v=wYJ2JuNvdwE później po przekroczeniu 2 tys. obr. normalnie zbiera się bez problemu w górę, nawet nie ma mowy żeby jechać ,,na biegu bez gazu" czyt. wrzucasz jedynke i Chcesz w korku sie toczyć na biegu bez gazu. Bo też ostro szarpie na tych niskich obrotach. Czy miał ktoś styczność z czymś takim? Dodam ze exup usunięty przez poprzedniego właściciela, ale przed owymi zabiegami moto chodziło bezproblemowo (nie licząc drżeń setów po małej glebie na prawą stronę...), https://www.youtube.com/watch?v=WIHMibEAHbk tak silnik pracuje.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 4 kwie 2018, o 08:39

chyba musisz sie przesiąść na jakiegoś skuterka w automacie hi hi hi nie bedzie nic trzęsło :D

co do pracy silnika nie wiem ale moj chodzi tak samo stuka puka grzechocze czyli jak wiekszość gixów a Twój dodatkowo widać ładnie równo pracuje to ja nie wiem czego Ty od niego chcesz?

co do ruszania moze masz źle wyregulowane sprzęgło albo coś uszkodzone jeśli nie da rade wyregulować żeby działało normalnie płynnie to trzeba rozebrać i obejrzeć co tam sie dzieje w koszu sprzęgłowym

VanGhot
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2017, o 11:49
Motocykl: Gsxr K8 1000
Imię: Dominik
Skąd: Kalisz

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: VanGhot » 4 kwie 2018, o 09:03

Mam skuter :D dalem tylko podgląd że tak to chodzi ok że równo trzyma obroty itp. Chodzi mi o to ze (akurat nie mam jak nagrać ...) że po prostu przy wbitym biegu szarpie strasznie przy jeździe bez gazu jak i zarówno przy "startowaniu" np. Jesteś w korku i Chcesz się toczyć na biegu bez używania gazu to nie da rady bo szarpie jak "szatan" zamiast płynnie jechać jak na "wtryskowca" przystało :S

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 4 kwie 2018, o 09:35

tzn ja tez na początku po kupnie gixa miałem lekkie problemy z ruszaniem takie troche dziwne te sprzegło jest to fakt ale u ciebie jest sprzegło hydrauliczne moze masz cos zapowietrzone ? a może napęd masz strasznie wyciagniety i nierówno łapie też bedzie tak szarpał przy wolnej jeździe.

co do wibracji może ktoś wyciągał silnik i zbyt mocno lub nie dał jakiejś podkładki w mocowania silnika przez cos zbyt mocno wibruje całe moto

TheSaint
Posty: 61
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:35
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Alex
Skąd: Kraków

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: TheSaint » 4 kwie 2018, o 09:42

MaciejX pisze:tzn ja tez na początku po kupnie gixa miałem lekkie problemy z ruszaniem takie troche dziwne te sprzegło jest to fakt ale u ciebie jest sprzegło hydrauliczne moze masz cos zapowietrzone ? a może napęd masz strasznie wyciagniety i nierówno łapie też bedzie tak szarpał przy wolnej jeździe.

co do wibracji może ktoś wyciągał silnik i zbyt mocno lub nie dał jakiejś podkładki w mocowania silnika przez cos zbyt mocno wibruje całe moto
Też bym sie napędowi przyglądnął.. ;)
sety są dobrze dokręcone? u mnie przy parkingowej przewrotce cbr'ki (gość cofał i przywalił) tak miałem i okazało się że śruby dostały i ich wymiana pomogła. Załóż inne sety i zobacz :)

VanGhot
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2017, o 11:49
Motocykl: Gsxr K8 1000
Imię: Dominik
Skąd: Kalisz

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: VanGhot » 4 kwie 2018, o 09:54

Napęd nówka. Co do setów sprawdzę aczkolwiek wydaje mi się że może tak drzec że względu na pełen przelot ? Aczkolwiek wczesniej aż tak bardzo to uciążliwe nie było do czasu tej gleby :P... Może faktycznie trzeba zajrzeć do tego sprzęgła aczkolwiek że jak puszczam na maxa, przestaje używać go i chce żeby się toczył na biegu A też szarpie
.. to chyba nie bardzo sprzęgło ? Zastanawiam się czy filter paliwa nie wymienić może po prostu się przydusza gdyż jest za niskie ciśnienie wtedy przez syf który osiadł ? Jest taka możliwość ?

kirk
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 17 cze 2015, o 07:31
Motocykl: gsxr 1000 k8
Wymarzony motocykl: j/w
Imię: Piotr
Skąd: Rzeszów

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: kirk » 4 kwie 2018, o 10:34

A czy to szarpanie to tylko twoje odczucia? Niech inny rozgarniety raider się przejedzie to może coś jeszcze doda do spostrzeżeń.
A i czy szarpanie odzwierciedla się w obrotach?
Widać wahania obrotomierza?
Na postoju sprawdź jak podnosisz obroty.
Może to układ jezdny niedomaga a nie napęd.
Co to była za wywrotka? Nie uszkodziles felgi/opony?

VanGhot
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2017, o 11:49
Motocykl: Gsxr K8 1000
Imię: Dominik
Skąd: Kalisz

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: VanGhot » 4 kwie 2018, o 11:11

Zwykle wyłożenie na prawa stronę ;) oparł sie na ciężarku kierownicy i wydechu. Motocykl posiadam od dwóch lat (wcześniej r1 A jeszcze wcześniej fazerka) a owe "rzeczy" zaczęły się dziać teraz w sensie te szarpania jak by L'ka uczył A się ruszać :P

TheSaint
Posty: 61
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 15:35
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Alex
Skąd: Kraków

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: TheSaint » 4 kwie 2018, o 11:15

VanGhot pisze:Zwykle wyłożenie na prawa stronę ;) oparł sie na ciężarku kierownicy i wydechu. Motocykl posiadam od dwóch lat (wcześniej r1 A jeszcze wcześniej fazerka) a owe "rzeczy" zaczęły się dziać teraz w sensie te szarpania jak by L'ka uczył A się ruszać :P
Napęd może i nowy, a naciąg dobry ?


VanGhot
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 3 maja 2017, o 11:49
Motocykl: Gsxr K8 1000
Imię: Dominik
Skąd: Kalisz

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: VanGhot » 4 kwie 2018, o 13:17

Nawet naciąglem żeby mniejszy luz był (gdzie raczej teraz łańcuch po dupie by dostał ) bo za mocno był naciagniety przejechałem się i bez zmian. Jakieś dalsze pomysły :/?

szakalo666
Posty: 90
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 13:30
Motocykl: GSX-R 1000 K7
Wymarzony motocykl: 1000sr lub H2
Imię: Sławek
Skąd: Poznań

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: szakalo666 » 4 kwie 2018, o 14:15

Podciągnij o jeden ząbek napinacz rozrządu

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: GSXR k8 1000 drżące sety

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 5 kwie 2018, o 11:02

pompe możesz rozebrać wyczyscic z syfu napewno cos juz tam jest, zostaje może jeszcze kwestia zalanych świec po przewrotce czy coś, dobrze by bylo oddac do kogoś też na synchronizacje przepustnic posprawdzanie wszystkich podcisnien oraz tez sprawdź króćce gumowe na połączeniu przepustnica-głowica moze jakies lewe powietrze ciagnie.

ODPOWIEDZ