GSX-R SRAD 600 '98

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
tiromaniak
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:24
Motocykl: SRAD 600
Imię: Wiktor
Skąd: Wrocław

GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: tiromaniak » 23 sie 2017, o 23:59

Siema, w maju 2017 zakupiłem swoje pierwsze 600, nie łapałem się na wyższą ligę, bo trzeba jeszcze podłapać tematu, a w razie czego aż nie będzie tak boleć przy nowszym sprzęcie. :D Rocznik 1998, aktualny przebieg ponad 52kkm, poobijany tu i ówdzie. Do czasu wyrobienia prawka zrobiłem go na tyle, aby latać bezpiecznie, wymieniłem gumy na Plioty 2CT przód + tył (dałem 190/55), cały kompletny napęd, łańcuch DID i zębatki JT, przepolerowałem całego, wymieniłem klamki na krótkie z allegro za 140zł. 8-) I szczerze różnicy nie czuję, a jeździłem na markowych u znajomego w CBR 954. Ostatnio niestety coś szwankował na wolnych obrotach, słychać było jak skacze iskra w pobliżu pokrywy zaworów i przerywał jakby gubił iskrę. Pierwszą diagnozę rzuciłem na cewkofajki i strzał w dychę, pierwsza nie miała w środku drutu zabezpieczającego, a czwarta właśnie powodowała jakieś przebicie. Komplet kupiłem za 100zł, więc w razie czego są jeszcze dwie. Plany na nowy sezon to ogarnięcie przedniego hamulca, strasznie miękka klamka i regulator muszę ustawiać na 6, żeby w miarę dobrze to hamowało. Chcę wyciągnąć zaciski, ogarnąć ich stan, wymienić płyn hamulcowy i prawdopodobnie stalowy oplot, ale nigdzie nie mogę znaleźć do SRADA oraz jakieś klocki z wyższej półki. Przy wymianie cewkofajek i filtr powietrza już do wymiany, ale wytrzyma do nowego sezonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tiromaniak
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:24
Motocykl: SRAD 600
Imię: Wiktor
Skąd: Wrocław

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: tiromaniak » 21 kwie 2018, o 14:42

Czas odkurzyć bardzo huczliwy temat. :lol: Przez zimę uzbierało się parę funduszy, więc porobiłem to co miałem w planach. Koszty zamknęły się w około 1000zł, trochę więcej niż planowałem :evil: Co wymienione i zrobione?

- Komplet świec NGK
- Filtr paliwa
- Filtr powietrza Hilfo Filtro
- Filtr oleju Hilfo Filtro
- Olej Motul 5100
- Przednia czacha ( poszpachlowana, pospawana, brak jednego mocowania lampy :shock: )
- Lewy zadupek ( szpachlowany i pęknięty )
- Żarówki ledowe na tył
- Serwisów gaźników ( czyszczenie i synchronizacja )
- Wyczyszczony airbox z oleju
- Wyczyszczona odma
- Wyczyszczony łańcuch i nasmarowany
- Wymieniony płyn hamulcowy ( P + T )
- Wymieniony płyn chłodniczy
- Wymieniona linka sprzęgła ( nie pękła, ale po godzinnej jeździe po mieście następnego dnia nie było można zgiąć palców :lol: )
- Dołożony wyświetlacz biegów
- Polakierowany dolny pług
- Naklejki na felgi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z nadchodzących wydatków to komplet klocków na przód, pełny serwis zacisków, zmiana przedniej opony. Klocki już upatrzone SBSy, 120zł za jeden komplet.

Awatar użytkownika
LukaszGsxr
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2011, o 21:02
Motocykl: 1000rr / SRAD 600
Imię: Łukasz
Skąd: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: LukaszGsxr » 26 kwie 2018, o 14:18

Dobra robota. Powoli juz klasyk ze Srada sie robi. Też mam takiego jako drugie motona tor. Trzeba przyznać, że pomimo gabarytów prowadzi się go bardzo lekko.
Jaki kupiłeś wyświetlacz biegów i jak sie sprawuje?

Awatar użytkownika
Luke85
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwie 2018, o 10:57
Motocykl: GSX-R1000 K5 | Tiger 2007
Imię: Łukasz
Skąd: _PL

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: Luke85 » 26 kwie 2018, o 14:28

Hej,
Z ciekawości pytam, czy miało sens zakładanie 190? Nie uważasz że gorzej się prowadzi?
Rzędowa 4-ka + Yoshimura na 12tys., brzmi lepiej, niż głos kobiety mówiący Kochanie przyniose ci piwo:D... || 1000 K5 Obrazek...

tiromaniak
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:24
Motocykl: SRAD 600
Imię: Wiktor
Skąd: Wrocław

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: tiromaniak » 28 kwie 2018, o 19:10

LukaszGsxr pisze:Dobra robota. Powoli juz klasyk ze Srada sie robi. Też mam takiego jako drugie motona tor. Trzeba przyznać, że pomimo gabarytów prowadzi się go bardzo lekko.
Jaki kupiłeś wyświetlacz biegów i jak sie sprawuje?
Wyświetlacz chiński z aliexpress, sprawuje się dość dobrze tylko nie mam pozycji 0 na liczniku, jest jakiś problem żeby łapało luz.
Luke85 pisze:Hej,
Z ciekawości pytam, czy miało sens zakładanie 190? Nie uważasz że gorzej się prowadzi?
Szczerze mówiąc to trochę gorzej, na 180 było trochę lepiej w zakrętach. Ta opona się już kończy to z powrotem wleci 180.

Arczi919
Posty: 68
Rejestracja: 2 sty 2018, o 00:21
Motocykl: L4
Imię: Artur
Skąd: Kca

GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: Arczi919 » 29 kwie 2018, o 09:19

Gdzie kupiłeś naklejki na felgi?

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

tiromaniak
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2017, o 23:24
Motocykl: SRAD 600
Imię: Wiktor
Skąd: Wrocław

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: tiromaniak » 29 kwie 2018, o 11:58

alledrogo, użytkownik SiteProject. Jakościowo bardzo spoko tylko niestety ból białych felg to to, że 2-3 dni jazdy i naklejek nie widać. :lol:

Arczi919
Posty: 68
Rejestracja: 2 sty 2018, o 00:21
Motocykl: L4
Imię: Artur
Skąd: Kca

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: Arczi919 » 29 kwie 2018, o 14:35

tiromaniak pisze:alledrogo, użytkownik SiteProject. Jakościowo bardzo spoko tylko niestety ból białych felg to to, że 2-3 dni jazdy i naklejek nie widać. :lol:
Ja właśnie mam czarne i dlatego pytam ;) dzięki

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
LukaszGsxr
Nowy
Nowy
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2011, o 21:02
Motocykl: 1000rr / SRAD 600
Imię: Łukasz
Skąd: Tarnowskie Góry
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: GSX-R SRAD 600 '98

Nieprzeczytany post autor: LukaszGsxr » 29 kwie 2018, o 20:17

tiromaniak pisze:
LukaszGsxr pisze:Dobra robota. Powoli juz klasyk ze Srada sie robi. Też mam takiego jako drugie motona tor. Trzeba przyznać, że pomimo gabarytów prowadzi się go bardzo lekko.
Jaki kupiłeś wyświetlacz biegów i jak sie sprawuje?
Wyświetlacz chiński z aliexpress, sprawuje się dość dobrze tylko nie mam pozycji 0 na liczniku, jest jakiś problem żeby łapało luz.

Moge Cie prosić o linka do tego wyświetlacza?

ODPOWIEDZ