GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
kamo954
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 18:52
Motocykl: GSX-R 600 K1
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Kamil
Skąd: Cieszyn

GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: kamo954 » 3 maja 2018, o 14:19

Witam.
Moto GSX-R 600 K1
Dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę i po pewnym czasie zauważyłem że ciężko zmienić bieg na wyższy (normalnie robię to odruchowo a teraz musiałem użyć więcej siły) po pewnym czasie skrzynia całkowicie się zablokowała, chyba na 3 biegu. Jakoś udało mi się tak dojechać do domu ale po zgaszeniu motocykla i usilnych próbach zmiany biegu udało mi się osiągnąć tyle że mogę wbić 3 albo luz który nie wiedzieć czemu znalazł się między 3-2 biegiem (światło od luzu nie świeci się ale bieg nie jest zapięty bo koło obraca się bez oporów). Wodzik ten z zewnątrz obok dźwigni zmiany biegów wygląda ok, sprzęgło też wydaje się pracować normalnie. Olej jest wymieniony jakieś 1000 km temu. Ma ktoś jakiś pomysł co mogło się zje... zepsuć ?

Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 3 maja 2018, o 23:00

No niestety, ale chyba skrzynia biegów Ci się zepsuła :)

kamo954
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 18:52
Motocykl: GSX-R 600 K1
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Kamil
Skąd: Cieszyn

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: kamo954 » 4 maja 2018, o 08:41

No dzięki szerloku

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 4 maja 2018, o 09:17

Liczyłeś na odpowiedź w stylu: to wina złego oleju?
Przecież z faktów które podałeś widać czarno na białym, że zablokowała Ci się skrzynia, co się zdarza i wiąże się z jej naprawą.

Nawal

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 4 maja 2018, o 10:25

kamo954 pisze:No dzięki szerloku
Jakby nie było to dobrze trafiłeś. Speedbike to jeden z lepszych mechaników w naszym kraju :P i chyba ma trochę racji tw tym ze liczyłeś iż to może wina oleju lub innej pierdoly ale nie ma lekko. Teraz trzeba szukać Jana który naprawi

Gość

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: Gość » 4 maja 2018, o 20:08

Nie, nie myślałem że to wina złego oleju. Napisałem o wymianie bo wiem że różni idioci z internetowych for pierwsze co piszą to o olejach i świecach jak by to były jedyne przyczyny wszystkich usterek. Miałem nadzieję że ktoś kiedyś miał podobną sytuację i rozbieral skrzynie z podobną usterką. Ja osobiście myślałem że to coś z wodzikami lub wybierakiem. To że mi się skrzynia popsuła to mi może mój 10 letni brat powiedzieć który śmiga na mini crossach ale po mechaniku z zawodu spodziewał bym się czegoś więcej.

Nawal

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: Nawal » 4 maja 2018, o 20:38

Gość pisze:Nie, nie myślałem że to wina złego oleju. Napisałem o wymianie bo wiem że różni idioci z internetowych for pierwsze co piszą to o olejach i świecach jak by to były jedyne przyczyny wszystkich usterek. Miałem nadzieję że ktoś kiedyś miał podobną sytuację i rozbieral skrzynie z podobną usterką. Ja osobiście myślałem że to coś z wodzikami lub wybierakiem. To że mi się skrzynia popsuła to mi może mój 10 letni brat powiedzieć który śmiga na mini crossach ale po mechaniku z zawodu spodziewał bym się czegoś więcej.
Ale czego się spodziewałeś ze naprawi ci korespondencję lub powie dokładnie co sie stało bez rozbierania. A jeśli nawet wie dokładnie to niby dla czego ma ci powiedzieć heheh, takie żeczy kosztują :P . No chyba ze jesteś na forum od dawna i udzialasz się dużo to może i by pomógł. A mi sie wydaje że szukasz pomocy za damski chooj i tylko po to się zalogowałeś.
Zawsze też możesz sam zajrzeć i będziesz wiedzieć

kamo954
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 18:52
Motocykl: GSX-R 600 K1
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Kamil
Skąd: Cieszyn

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: kamo954 » 4 maja 2018, o 21:40

Nie oczekiwałem konkretnej odpowiedzi co się zepsuło tylko czy są jakieś typowe usterki objawiajace się w ten sposób. Myślałem że od tego jest to forum żeby wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Skrzynie i tak rozbiore. Od was liczyłem jedynie na jakieś wskazówki bo wyjechałem na tydzień za granice i nie mogę zajrzeć do moto.

Awatar użytkownika
Speedbike
Posty: 144
Rejestracja: 19 lut 2016, o 19:23
Motocykl: Gsxr 1000 K8 Turbo
Wymarzony motocykl: None
Imię: Przemek
Skąd: Warszawa

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: Speedbike » 4 maja 2018, o 23:00

Ale mi Nawal posłodziłeś :D No masz rację, bez rozbierania mogę powiedzieć, że skrzynia się zepsuła, nawet więcej- zablokowała się i raczej skończy się na jej wymianie.
Kamo, teraz zadałeś inaczej to pytanie, są typowe usterki, ale zablokowanie na 3biegu nie jest typowe, ale to nic nie zmienia. Na którym by się nie zablokowała, to coś się poddało w skrzyni biegów (tryb, wodzik, zabezpieczenie) i trzeba to rozebrać i to właściwie wyczerpuje odpowiedź na Twoje pytanie. Jak rozbierzesz to można gdybać dlaczego. Takie rzeczy się po prostu dzieją. Nie musiałeś nic popsuć, motocykl nie musiał być katowany, olej nie ma znaczenia. Coś umarło ze zmęczenia materiału i tyle.
Edit:
Masz jeszcze szansę, że padł Ci tylko mechanizm wybierania biegów, a do tego nie trzeba wyjmować silnika z ramy.

kamo954
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 18:52
Motocykl: GSX-R 600 K1
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Kamil
Skąd: Cieszyn

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: kamo954 » 5 maja 2018, o 08:18

No i to jest rzeczowa odpowiedź :) No mam cichą nadzieję że nie będę musiał rozpolawiac silnika ale to już będę się z tym bawił jak wrócę. Dzięki za info :)

kamo954
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2018, o 18:52
Motocykl: GSX-R 600 K1
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Kamil
Skąd: Cieszyn

Re: GSX-R 600 K1 zablokowana skrzynia

Nieprzeczytany post autor: kamo954 » 11 maja 2018, o 19:13

Udało mi się dojść do przyczyny. Było trzeba ściągnąć sprzęgło i okazało się że ta śrubka https://i.imgur.com/vL93qAV.jpg się odkręciła...
Jutro będę dzwonił do suzuki czy coś takiego u nich dostanę chyba że ktoś z was może znajdzie coś takiego? bo ta już lekko przemielona. Potrzeba mi również kosza sprzęgłowego wewnętrznego bo przy rozbieraniu rozwaliłem :evil: chodzi o to https://images.cmsnl.com/img/products/h ... 1_2566.jpg z tego co wiem to podchodzi też od 750 roczniki 2000-2005

ODPOWIEDZ