Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 7 sie 2018, o 16:22

Carry pisze:odpal silnik na zworce i pojezdzic i jak wywali to wtedy odczytaj - po zgaszdniu zaplonu bledu sie nie zapisuja nigdzie wiec jak zgasisz to juz po ptokach
kurde wiesz linki od exupa są luźne , na dole obok tłumika, a tak nie powinno być i kreska po zwrotce przeniosła się na dół zamiast na środku jak było wcześniej :evil: do tego silniczek jakoś dziwnie burczeć zaczął

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 7 sie 2018, o 23:56

Zworka nie ma nic do tego... Dzieki niej odczytasz tlyko bledy. A linki są na pewno dobrze zaczepione przy wydechu, silniczku i wyregulowane? Jesli tak to najwidoczniej masz padnięty silniczek, a kreske -C00 powinno się właśnie sprawdzać na odpalonym moto. Jeśli jest na dole to ustaw sobie TPS tak zeby była na srodku. Nic trudnego, poszukaj poradnika i powinienes sobie poradzic.

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 9 sie 2018, o 10:18

Józek musisz odpiąć jedną z wtyczek pod siedzeniem i jeździć (śrubokręt na wierzchu). Następnie gdy wyskoczy błąd nie gasić moto - niech chodzi - odkrecić siedzenie i mieć jakiegoś "druta" by zrobić zworkę. Wtedy gdy zrobisz zworkę obok obrotomierza u samego dołu przycisk naciskasz kilkakrotnie i powinny wyskakiwać KODY błędu/lub błędów w miejscu F1 (bo może być wiecej niż 1)

Ja miałem z F1 problemy - dolałem płynu do chłodzenia i przestały - mimo wszystko jeźdzę z "odpiętą" tą wtyczką i moto chodzi git a błędów nie wywala...
Nawet nie wiem od czego ta "wtyczka" :)

Ogólnie cały proces wytłumaczył mi kumpel + pisałem z Carry :)

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 9 sie 2018, o 23:13

Westbam pisze:Józek musisz odpiąć jedną z wtyczek pod siedzeniem i jeździć (śrubokręt na wierzchu). Następnie gdy wyskoczy błąd nie gasić moto - niech chodzi - odkrecić siedzenie i mieć jakiegoś "druta" by zrobić zworkę. Wtedy gdy zrobisz zworkę obok obrotomierza u samego dołu przycisk naciskasz kilkakrotnie i powinny wyskakiwać KODY błędu/lub błędów w miejscu F1 (bo może być wiecej niż 1)

Ja miałem z F1 problemy - dolałem płynu do chłodzenia i przestały - mimo wszystko jeźdzę z "odpiętą" tą wtyczką i moto chodzi git a błędów nie wywala...
Nawet nie wiem od czego ta "wtyczka" :)

Ogólnie cały proces wytłumaczył mi kumpel + pisałem z Carry :)
No spróbuję to może tak zrobić, nie wiedziałem że zwrotkę można zrobić na odpalonym moto ;)

tam są ogólnie 2 wtyczki , także nie wiem którą masz odpiętą ? większa czy mniejszą ?

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 10 sie 2018, o 09:41


Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 10 sie 2018, o 14:29

zwrotkę jak zrobić to ja wiem, zastanawiałem się nad samym exupem co zrobiłeś z nim dokładnie , którą wtyczkę odpiąłeś

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 10 sie 2018, o 15:06

jozek726 pisze:zwrotkę jak zrobić to ja wiem, zastanawiałem się nad samym exupem co zrobiłeś z nim dokładnie , którą wtyczkę odpiąłeś
Jozek, określ się co chcesz zrobić. Wywalić exup czy sprawdzic czy to on wywala błąd? Bo teraz to już całkiem zgłupiałem. A jak chesz odpiąć silniczek to wypinasz po prostu ten kabelek co idzie od silniczka i tyle.

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: Kontrolka FI - jak odczytać błędy?

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 13 sie 2018, o 10:57

Ja również nic nie rozumiem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak wygenerować błędy Ci podałem.

ODPOWIEDZ