GiXeR 600 K9

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
fajgus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, o 13:43
Motocykl: Gsx-R 600 K9
Imię: Łukasz
Skąd: Brodnica

GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: fajgus » 1 sty 2019, o 17:15

Siemanko, w związku z tym, że zmieniłem niedawno motocykl - jestem na forum :) Poprzednie moto to CBR600RR PC37 z 2003 roku-sprzedana we wrześniu, obecne moto u mnie od 2 tygodni, kupiony od znajomego, wiem co w sprzęcie było wymieniane, co było z nim robione, jak był użytkowany....grzechem było nie kupić :)

Suzuki GSX-R 600 K9
2010 rok
17 tyś przebiegu

Co dorzucone :
- xenon
- manetki Rizoma
- klamki Rizoma
- wydech Bos ( dość cichu jak dal mnie, w CBR był DanMoto i to dopiero darło japę :) )
- akcesoryjna szyba MRA

Co w planach ??
- rolki wahacza pod stojak
- nowa opona tył bo Pilot sport ma się już ku końcowi
- nakładka zamiast siedzenia tył
-...
-....
- i na pewno jak siebie znam coś jeszcze :)

Ogólnie przesiadka z CBR na Gixa na plusik, oprócz tego że nie moge się przyzwyczaić do amortyzatora skrętu w mieście ( mam wrażenie że muszę co chwile korygować tor jazdy...). Co prawda jest zimno i zrobiłem tylko 10 km więc olej w nim na pewno jest bardziej gęsty niż w lato ale już dało sie to we znaki....

Obrazek

Obrazek

i poprzedniczka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysieklw1980
Posty: 171
Rejestracja: 7 sty 2015, o 19:51
Motocykl: GSX-R 600 K9
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: Mam
Skąd: Płock

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: krzysieklw1980 » 1 sty 2019, o 17:49

fajgus pisze:Siemanko, w związku z tym, że zmieniłem niedawno motocykl - jestem na forum :) Poprzednie moto to CBR600RR PC37 z 2003 roku-sprzedana we wrześniu, obecne moto u mnie od 2 tygodni, kupiony od znajomego, wiem co w sprzęcie było wymieniane, co było z nim robione, jak był użytkowany....grzechem było nie kupić :)

Suzuki GSX-R 600 K9
2010 rok
17 tyś przebiegu

Co dorzucone :
- xenon
- manetki Rizoma
- klamki Rizoma
- wydech Bos ( dość cichu jak dal mnie, w CBR był DanMoto i to dopiero darło japę :) )
- akcesoryjna szyba MRA

Co w planach ??
- rolki wahacza pod stojak
- nowa opona tył bo Pilot sport ma się już ku końcowi
- nakładka zamiast siedzenia tył
-...
-....
- i na pewno jak siebie znam coś jeszcze :)

Ogólnie przesiadka z CBR na Gixa na plusik, oprócz tego że nie moge się przyzwyczaić do amortyzatora skrętu w mieście ( mam wrażenie że muszę co chwile korygować tor jazdy...). Co prawda jest zimno i zrobiłem tylko 10 km więc olej w nim na pewno jest bardziej gęsty niż w lato ale już dało sie to we znaki....
No, ładny sprzęcik
Gratulacje. Niech służy :)

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 2 sty 2019, o 06:48

Tak dla jasności jak K9 to nie 2010 rok :)
Z dodatków również szyba nie jest oryginalna a akcesoryjna.
Moto malutko nalatane. Gratuluję zakupu, oby służył.

Podstawa to zakupić crashpady...

A japy nie drze bo chyba masz kata (choć ze zdjęć tego dokładnie nie widzę bo są tak zrobione...)

Awatar użytkownika
fajgus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, o 13:43
Motocykl: Gsx-R 600 K9
Imię: Łukasz
Skąd: Brodnica

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: fajgus » 2 sty 2019, o 10:27

Westbam w dowodzie marzec 2010 więc mój błąd :) już poprawiam ( no i zonk - coś nie mogę edytować....hehe )
Kat jest : )pewnie masz rację - dlatemu nie japuje :)
O szybie pisałem że acesoryjna :)

czy u was też ten amortyzator skrętu tak przeszkadza w wolnej jeździe ? może po 9 latach olej w nim prosi się o zmianę...może temperatura rzędu 2 stopnie i dlatemu.....pośmigam na wiosnę troszkę dłużej to pomyślę co zrobić z tym fajntem, chyba, że sytuacja przy wyższej temp się uspokoi :)

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 2 sty 2019, o 10:38

Ja w swoim K8 problemów nie mam. Może temperatura a może to że ma mało nalatane? Nie mam pojęcia.
Przetestuj przy normalnych warunkach.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fajgus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, o 13:43
Motocykl: Gsx-R 600 K9
Imię: Łukasz
Skąd: Brodnica

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: fajgus » 2 sty 2019, o 13:13

Byłem zamontować rolki, padło na czarne roleczki KEITI ( akurat takie mieli u nas w sklepie więc nie wymyślałem za dużo ), kupiłem też smar do łańcucha S100 Drylube ketten bo Ipone chain po CBR skończył się...poza tym S100 jest bezbarwny a ten biały nalot po ipone lekko mi nie pasował :) Przy okazji - czemu zakuwka jest niebieska(foto) ? Fabryczny napęd czy jak :) Dwie fotki z totalnej nudy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

kamyk82
Posty: 109
Rejestracja: 10 paź 2015, o 19:12
Motocykl: Sprzedany
Wymarzony motocykl: Jeszcze nie wiem
Imię: Piotr
Skąd: Lubelskie

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: kamyk82 » 2 sty 2019, o 23:03

Kolego a tego moto nie kupiłeś od takiego handlarzyny co to kilka tygodni temu było na Olx . No identyczne powiem jak tamten i wydech ten sam . Ulep jakich mało i żaden to K9 czy L0 jeżeli piszesz że rok 2010 to nawet nie jest k8 bo takiego malowanie nie było w ogóle . Co Ci ten kumpel sprzedał .

Dobra sprawdziłem to ten sam Moto . Pisałem z tym gościem jak go sprzedawał i powiem że nie zły pajac . Tłumacze mu że nie ma takiego malowania a pasujące do tego co ma to model k8 , oczywiście twierdził że taki ściągał z Niemiec , na wszystko ma papiery i to ostatni wypust czyli 2010 . Pisze żeby sprawdził sam jak nie wierzy mi , napisał że nie jestem zainteresowany to żebym mu dupy nie zawracać . Cena za niego jaka chciał to 22.5 tys , myślałem że nie znajdzie jelenia na to cudo ale jak widać się myliłem . Chyba wiadomo czego nie możesz utrzymać toru jazdy , pewnie był po dobrej glebie , amor skrętu nic do tego nie ma że ciężko Ci utrzymać toru jazdy .

Awatar użytkownika
chudy21
Posty: 550
Rejestracja: 8 cze 2015, o 18:58
Motocykl: Dzikser 750 k4
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Albert
Skąd: ddz

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: chudy21 » 3 sty 2019, o 07:15

To że jest malowany nie znaczy że zgon od razu,ale jeśli jest problem z utrzymaniem toru :?
"Życie jest jak gówno na kole - raz jesteś na górze raz na dole"

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 3 sty 2019, o 11:49

kamyk82 pisze:Kolego a tego moto nie kupiłeś od takiego handlarzyny co to kilka tygodni temu było na Olx . No identyczne powiem jak tamten i wydech ten sam . Ulep jakich mało i żaden to K9 czy L0 jeżeli piszesz że rok 2010 to nawet nie jest k8 bo takiego malowanie nie było w ogóle . Co Ci ten kumpel sprzedał .

Dobra sprawdziłem to ten sam Moto . Pisałem z tym gościem jak go sprzedawał i powiem że nie zły pajac . Tłumacze mu że nie ma takiego malowania a pasujące do tego co ma to model k8 , oczywiście twierdził że taki ściągał z Niemiec , na wszystko ma papiery i to ostatni wypust czyli 2010 . Pisze żeby sprawdził sam jak nie wierzy mi , napisał że nie jestem zainteresowany to żebym mu dupy nie zawracać . Cena za niego jaka chciał to 22.5 tys , myślałem że nie znajdzie jelenia na to cudo ale jak widać się myliłem . Chyba wiadomo czego nie możesz utrzymać toru jazdy , pewnie był po dobrej glebie , amor skrętu nic do tego nie ma że ciężko Ci utrzymać toru jazdy .
czytaj opis :
" kupiony od znajomego, wiem co w sprzęcie było wymieniane, co było z nim robione, jak był użytkowany....grzechem było nie kupić"
to może jednak nie to moto.

Awatar użytkownika
fajgus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, o 13:43
Motocykl: Gsx-R 600 K9
Imię: Łukasz
Skąd: Brodnica

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: fajgus » 3 sty 2019, o 13:14

Handlarzem nie jest na pewno bo znam go od Xx lat i za moich czasów miał tylko taką samą RR jak moja i to dłużej chyba ode mnie i to jego jedyne Moto przez dłuższy czas, on to kupił nie sprowadzil, sprowadził ją ktoś inny i sprzedawał niezarejestrowaną, śmigal cały sezon i na koniec postawił na serwis przed kolejnym ....i już wiem co jest w temacie:)wspominał a mi wyleciało z bani, że serwis to były wszystkie oleje i płyny, tarcze przód bo jedna delikatnie biła przy hamowaniu z dużych prędkości i......łożysko główki ramy....po tych zabiegach Moto zaczęło zimę, dziś nie dało mi to spokoju i poszedłem rano I lekko po swojemu je popuscilem....Kiera zaczęła od razu lżej chodzić, ktoś musiał to nieźle doj#### chyba.....jazdy próbnej brak, śniegu nawalilo jak w zimę hyhyhy

Co do malowania, ja nie mówię że gdzieś tam się to kiedyś nie ślizgnęło skoro malowanie jest rok czy dwa starsze, wizualnie nie na nawet ryski :)moje RR byłe też niewychodzilo pomarańczowe z takimi naklejkami mimo tego pod plastikami była jak nowa, kumpel mówi że po kupnie zrzucili z gixa wszystko oprócz zadupka i stwierdzili że wszystko technicznie jest nienaruszone i bez dziwnego druciarstwa....także technicznie dla mnie gra, wizualnie też a ze ktoś może leżał lub coś połamał i są plastiki zmienione, no są i nic nie poradzimy:)

Czekam na lekką odwilż i się przejade, objawy były dokładnie takie, że tak jak kierownicą skorygowalem tor jazdy tak ona praktycznie pozostawała, myślałem ze ten amorek skrętu tak ją trzyma i pomyślałem żeby mu może olej zmienić....Ale poczekam na rezultaty z dzisiejszej akcji bo już praca samej kierownicy jest wyczuwalne lżejsza....No zobaczymy....A narazie śnieg i sanki :)

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 3 sty 2019, o 22:11

trzeba to dokręcić z odpowiednią siła kluczem dynamometrycznym, poszukaj dokładnie z jaka.

Awatar użytkownika
KOBO
Posty: 221
Rejestracja: 30 paź 2012, o 09:57
Motocykl: gsxr 750 k8
Wymarzony motocykl: TOMSONA ;)
Imię: Konrad
Skąd: Z wiochy

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: KOBO » 4 sty 2019, o 10:35

jozek726 pisze:trzeba to dokręcić z odpowiednią siła kluczem dynamometrycznym, poszukaj dokładnie z jaka.
niestety nie da się ustawić docisku łożyska kluczem dynamometrycznym ( nie ma na to jednego momentu ) za każdym łożyskiem będzie inaczej
Obrazek

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 4 sty 2019, o 14:56

KOBO pisze:
jozek726 pisze:trzeba to dokręcić z odpowiednią siła kluczem dynamometrycznym, poszukaj dokładnie z jaka.
niestety nie da się ustawić docisku łożyska kluczem dynamometrycznym ( nie ma na to jednego momentu ) za każdym łożyskiem będzie inaczej
aaa ok ;)

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 5 sty 2019, o 11:26

dokręcanie łożyska szczególnie stożka nie jest takie łatwe trzeba to robić na wyczucie, za mocno dokręcisz motocykl podczas wolnej jazdy na wprost będzie wężykował, za lekko będzie luz, ma być możliwe jak najlżej dokręcone ale tak żeby nie było luzu

Awatar użytkownika
fajgus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 gru 2018, o 13:43
Motocykl: Gsx-R 600 K9
Imię: Łukasz
Skąd: Brodnica

Re: GiXeR 600 K9

Nieprzeczytany post autor: fajgus » 5 sty 2019, o 14:26

juz jestem ugadany z fachowcem, zerknie na to łożysko, dokręci tak jak ma to być zrobione :)
Poprzednik zalał silnik olejem Motul 300V 4T, przy zmianie oleju lać dalej motula czy może polecicie coś lepszego/sprawdzonego ? poczytałem temat o olejach ale każdy chwali swój jak zawsze :)

ODPOWIEDZ