Rejestracja Pojazdu

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
pablogixx
Posty: 1394
Rejestracja: 19 sie 2014, o 11:38
Motocykl: yamaha r6 rj09
Wymarzony motocykl: Suzuki gsxr 600/750 K6
Imię: Paweł
Skąd: TSZ
Lokalizacja: Połaniec / Kielce

Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: pablogixx » 27 wrz 2015, o 12:47

Czesc.
Kiedys juz pytalem ale chcialbym sie dowiedziec wiecej
Sprawa wyglada tam, kupilem moto ktore jest na tablicach z RKR. Jestem 3- cim wlascicielem.
Moto kupilem z Kielc, od chlopa ktory nie przerejestriwal na Siebie w efekcie mam 2-dwie umowy kupna w domu.

Ubezpieczenie mam na Swoje nazwisko ale dowod rejestracyjny jest na Pierwszego wlasciciela.

Teraz tak:
Co w momencie wypadku, niby motocykl jest moja wlasnoscia ale nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym ?
Kolejna sprawa, czy umowy ktore mam juz stracily termin waznosci ? Motor mam od roku :D
Czy teraz jezdze nielegalnym motocyklem ktory jest wyrejestrowany i nigdzie nie figuruje ?

Licze na odpowiedzi Policjanta i prawnika :D
Cala reszta uzytkownikow tez niech sie wypowie jak to jest...
Po powrocie z zzagranicy juz pojde i przerejestruje ten motocykl na Mnie, choc chcialwm go sprzedac tak jak teraz stoi....

aalex
Posty: 135
Rejestracja: 10 mar 2015, o 12:30
Motocykl: GSX-R 750 K7
Imię: Mariusz
Skąd: Katowice

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: aalex » 27 wrz 2015, o 20:13

Nic Ci nie zrobią.

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 27 wrz 2015, o 21:06

Myk jest taki że zapłacisz kare, nie pamiętam ile stów ;) Bo masz określony czas na zgłoszenie moto w urzędzie komunikacji. Ciekawe czy koleś nie wyrejestrowywał po sprzedaniu, a może zachował się jak przeciętny polak i olał sprawę zgłaszając tylko do ubezpieczyciela. Ja bym pomyślał na przepisaniu umowy ;) Ewentualnie sprzedaniu ze wszystkimi umowami wtedy oberwie ostatni uczciwy :D
Brat ostatnio za auto tak zabulił bo za późno zgłosił i miał też 2-3 umowy poprzednie :D

Żyjemy w Polsce. "Masz miękkie serce, miej twardą doope" :)
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
pablogixx
Posty: 1394
Rejestracja: 19 sie 2014, o 11:38
Motocykl: yamaha r6 rj09
Wymarzony motocykl: Suzuki gsxr 600/750 K6
Imię: Paweł
Skąd: TSZ
Lokalizacja: Połaniec / Kielce

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: pablogixx » 27 wrz 2015, o 22:43

Duzo zaplacil ? No to teraz mnie zastraszyles ... Oczywiscie podatek od wzbogacenia oplacilem, chodzi mi tylko o sam fakt rejestracji pojazdu...

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 28 wrz 2015, o 11:59

Dopytałem, on podatku nie opłacił i za to mu dołożyli ;)
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 28 wrz 2015, o 14:58

podatek 2% to inna sprawa - za to karę się płaci . Inna sprawa rejestracja: ja kiedyś swój motor późno rejestrowałem (po kilku mies bo była zima i nie miałem przeglądu) i nie było problemu.

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: kwas » 28 wrz 2015, o 15:38

tomoo pisze:podatek 2% to inna sprawa - za to karę się płaci . Inna sprawa rejestracja: ja kiedyś swój motor późno rejestrowałem (po kilku mies bo była zima i nie miałem przeglądu) i nie było problemu.

teraz wymagaja aby przeglad był akutalny inaczej nie zarejestrują Ci moto, wiem bo 4 lata temu czy tam 5 r6 kupilem bez przegladu ( bagatela 3 lata) i chcialem rejestorwac to nie dalo sie do puki przegladni nie byl akutalny minimum 1 miech gdyż inaczej nie da sie wpisać tego do ich super systemu.

Co do samej kary za nie rejestrowanie pojazdu , nie jest żadna przewidywana , możesz go sprzedać dalej jeśli przyszłemu kupcowi nie bedzie to przeszkadzać.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: Akum » 29 wrz 2015, o 12:49

Przegląd nie jest wymagany do rejestracji i urząd który ci tak gadal lamal prawo bo nie maja ku temu żadnej podstawy w prawie. Za nie pzerejestrowaie niema żadnej kary przewidzianej w ustawie to regulującej. Tam tylko jest apisane ze masz obowiązek przerekestrowac ale niema co wtedy gdy tego nie zrobisz . Najgorsze co może acie spotkać to zatrzymany dowód rejestracyjny za brak zmiany anych w dowodzie przez 30 dni

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 29 wrz 2015, o 14:26

dlaczego masz dwie umowy? znaczy się z kim pisałeś, z pierwszym czy drugim właścicielem?
ja kupiłam motocykl w kwietniu, a przerejestrowałam go w następnym roku w październiku, w urzędzie komunikacji problemu nie było, jedyne co zrobiłam to przepisałam na siebie ubezpieczenie po zakupie. woziłam ze soba umowę kupna w razie W, ale nigdy przy żadnej kontroli nie było z tym problemu, po prostu nigdy nie pytali czy to mój motocykl, tak jakbym pozyczyła od kogoś. jedyne co, to zapłaciła w US karę chyba z 60 zł.
Akum przegląd niestety jest wymagany do rejestracji.
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: Akum » 29 wrz 2015, o 14:53

Na jakiej podstawie?

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 29 wrz 2015, o 16:52

bez przegladu po prostu rejestrujesz na czerwonych blachach .... a po przegladzie rejestrujesz na normalnej.

ja tez sprzedawalem motocykl ktory nie zarejestrowalem na siebie.... i zadnego problemu nie bylo. Tobie potrzebna tylko ta na ktorej jestes Ty.
Obrazek

Awatar użytkownika
KzkTkn
Posty: 429
Rejestracja: 11 cze 2013, o 08:43
Motocykl: GSX 1300R
Wymarzony motocykl: m10
Imię: Sebastian
Skąd: TKN

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: KzkTkn » 29 wrz 2015, o 17:40

Polskie prawo stanowi ze na dopełnienie czynności związanych z rejestracja pojazdu masz 30dni ale nie przewiduje kary za niedopełnienie tego obowiązku, umowy nigdy ze sobą nie woże bo jest to istotny dokument którego lepiej nie zgubić i nie ma obowiązku noszenia jej ze sobą, mimo to muszę w końcu zarejestrować ,,motorynke" bo koszt niewielki a w razie ,,W" same kłopoty
Ps. na obcych tablicach rzadziej kontrolują ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 29 wrz 2015, o 17:53

ale jakie klopoty w razie w ...... ja to widze tak ze jak cos sie stanie w raczkach nowego wlasciciela to jest umowa kupna sprzedazy z podpisem jednego pana i drugiego z data.... wiec wiadomo ze konsekwencje ponosi nowy wlasicicel. a jak to jest w swietle prawa?
Obrazek

Awatar użytkownika
KzkTkn
Posty: 429
Rejestracja: 11 cze 2013, o 08:43
Motocykl: GSX 1300R
Wymarzony motocykl: m10
Imię: Sebastian
Skąd: TKN

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: KzkTkn » 29 wrz 2015, o 18:00

Chodzi o to ze zaraz zacznie sie urzedowa przepychanka w stylu ,,tego nie moge bo..." dawniej gdy policja zabierala dowód trzeba bylo odebrac go w miesce w ktorym byl wydany teraz chyba to zmienili, jeśli szkoda bd wysoka to uwierz ze ubezpieczyciel tez moze uznac to za podstawe do odmowy roszczen wiec lepiej wydac te 200zl(o ile dobrze pamietam) za kawalek blaszki i papierka. Sam od maja jezdze na tablicach poprzedniego własciciela i OC na swoje nazwisko ale zima odstoje swoje w kolejeczce i zarejstruje
Obrazek

Kodix
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 12:49
Motocykl: GSX-R K7 750
Imię: Łukasz
Skąd: Kraków

Re: Rejestracja Pojazdu

Nieprzeczytany post autor: Kodix » 30 wrz 2015, o 17:28

Jestem świeżo po przerejestrowaniu swojego suzuki. Kilka faktów :) :
- rejestracja (blachy, dowód, opłaty itp.) to koszt 121,50 zł
- niekoniecznie trzeba rejestrować pojazd tam gdzie jest się zameldowanym :) - może się komuś przyda więcej na priv
- kiedyś samochód przerejestrowałem po ponad roku i nie ma problemu (ale nie miałem kolizji więc nie wiem co w tym przypadku)
- należy bezwzględnie zapłacić tylko pcc-3 do skarbówki w ciągu 14 dni oraz ubezpieczenie przepisać na siebie w ciągu 30 dni

Co do rejestracji to jest 30 dni na to ale nie ma konsekwencji poza tym że jak się bardzo policjanci przyczepią to mogą zabrać dowód za brak naniesienia zmian w dokumentach pojazdu.

Pozdrawiam
Lukasz :)

ODPOWIEDZ