Co sądzicie o tym kasku?

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Re: Co sądzicie o tym kasku?

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 13 lis 2015, o 13:04

Wszystko fajne i pewnie kaski drogowe będą ewoluowały w tym kierunku ale jak na tą chwilę to kwestia bezpieczeństwa podczas wypadku niestety znacząco odbiega od "standardowych" kasków integralnych choćby ze względu na masę i brak jednolitości skorupy.

Czyli jestem na tak ale jeszcze nie teraz.
Obrazek

qubis

Re: Co sądzicie o tym kasku?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 13 lis 2015, o 13:22

No wlasnie mówią o bajerach fajnych jak dla mnie. Za to chyba ani slowa o bezpieczeństwie skorupy. Waga wiadomo ze bedzie wieksza ale to chyba do przeżycia

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Co sądzicie o tym kasku?

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 13 lis 2015, o 15:26

Każde takie bajery jak "peryskop", blenda itd. mimo iż mogą być przydatne osłabiają skorupę. Nawet, jeśli kask ma wloty powietrza wewnątrz skorupy to także osłabienie. Wzorem bezpieczeństwa jest Arai, dajmy na to Chaser V - zauważ, że tam masz wloty zrobione w wizjerze a nie w skorupie, właśnie ze względu na to, by jej nie osłabiać. Dodatkowo kształt skorupy także jest ważny. Wszelkie elementy, które wystają poza obrys powinny w razie czego się odłamać i odlecieć. W Arai'ach masz jajowaty kształt skorupy, może nie wygląda to dla każdego porywająco, ale w sytuacji gdy masz dzwona i lecisz głową po ziemi, chodzi o to by dzięki temu jajowatemu kształtowi przelecieć po ew przeszkodach, w sytuacji gdybyś miał jakiś mocno wystający i kanciasty np. wylot powietrza z tyłu głowy i natrafiłbyś nim na dziurę itp. mogłoby to odgiąć głowę i doprowadzić nawet do złamania karku. Ja się nie zastanawiam nawet, skumuluję hajs to biorę Arai'a.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

qubis

Re: Co sądzicie o tym kasku?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 13 lis 2015, o 15:30

Dużo tacji e tym co piszesz. Zauważ tylko ze większość kasków dobrych markowych tylne wloty a raczej wyloty ma doklejane i przy glebie maja tedecje odpadac. Nie raz widziałem na pseudo torze kisielin jak chlopaki gonili motocykl a za nimi lataly wlasnie te wyloty :)))
A jesli chodzi o ten kas to raczej tam nic nie wystaje a i blendy nie widziałem bo jest szyba fotochromowa

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Co sądzicie o tym kasku?

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 13 lis 2015, o 15:34

Właśnie o to chodzi, by odpadało wszystko, czym możesz zahaczyć. I te info to nie są jakieś moje wymysły itd., pochodzi ono z oficjalnego szkolenia Arai'a przeprowadzanego w ich siedzibie w Holandii ;)
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

ODPOWIEDZ