Legato motocykle

Zrzutka na funkcjonowanie forum gixxer.pl - sezon 2019!

Wsparcie forum - sezon 2019'

Tematy dotyczące forum.

Re: Wsparcie forum - sezon 2019'

UNREAD_POSTprzez bet » 3 gru 2018, o 08:05

Westbam napisał(a):
bet napisał(a):Na dziś dzień tzn. 22.11.2018r. zebraliśmy 270zł. Wpłat dokonywali (chronologiczna kolejność):

Carry
romeoxx
SuzukiBulika
<brak loginu>
Barney99

Dzięki!

bet napisał(a):Nic się nie zepsuło, przekierowanie jest na stronę zbiórki bo zostało ostatnie kilkanaście dni na uzbieranie kasy na serwer i domenę a niestety mamy zaledwie kilkanaście procent wymaganej kwoty.

Serio? 270 zł masz i to jest kilkanaście procent by opłacić na rok? A co ty całą serwerownie pod to forum masz?
Sorry ale siedze w tym i ta kwota co podałeś powinna w zupełności wystarczyć by obsłużyć ten ruch i opłacić domenę.
jeśli się mylę to prześlij ilość transferu ile forum generuje per miesiąc / ilość dysku ile zajmuje / ogólne obciążenie serwera.. Bo albo Cie właściciel hostingu kroi równo na kase albo tu głupoty piszesz...

ps. Za przysłowiową złotówkę odkupię forum oraz domenę.

Pozdrawiam

Westbum, już odpisałem. Nie chodzi o to by na siłę utrzymać forum jak najtaniej bo włożone pod pozycjonowanie, optymalizację itd. została włożona olbrzymia praca. Dwa - jeśli umieściłbym na współdzielonym serwerze tak jak chcesz to zrobić z innymi "klientami", to nie do końca byłoby zgodne z umowami a dwa przede wszystkim z bezpieczeństwem. Jeśli kasa nie utrzyma się na forum to trudno ale jasno przedstawiam sytuację by nie było wątpliwości.
W kwestii obsługi ruchu zobacz cenniki dedyków na hostit.pl gdzie jest hostowana witryna. Ruch jaki trzeba stabilnie utrzymać - miesięcznie kilkaset tysięcy wyświetleń, baza ma kilkaset MB a oprócz skryptu phpBB są jeszcze silniki obsługujące wiki, chat itd. Także proszę Cię nie porównuj tej wielkiej bazodanowej machiny do swoich stron-wizytówek klientów czy prostych serwisów pokroju Joomla ;)

A teraz naprawdę proszę o skupienie się nad tematem bo niestety te sugestie nie przybliżają nas do rozwiązania tematu. Dzięki!
bet

Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek

UNREAD_POSTprzez MaciejX » 4 gru 2018, o 09:28

niestety ale fora umierają to samo sie dzieje na moderowanym przeze mnie cbr forum jak i fireblade.pl ludziom nie chce sie juz pisać szukać witać się w odpowiednich działach itp skoro wystarczy kilka kliknieć na fejsbuku i jeb po raz setny to samo pytanie w ciagu tygodnia. Osobiście nad tym mocno ubolewam bo to ogromne kopalnie wiedzy ale oprócz kilku starych użytkowników nikt już nie zagląda i fora wieją pustkami :(
MaciejX

Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej

UNREAD_POSTprzez bet » 4 gru 2018, o 16:34

Na dziś dzień tzn. 04.12.2018r. zebraliśmy 410zł. Wpłat dokonywali (chronologiczna kolejność):

Carry
romeoxx
SuzukiBulika
x2
Ryniu
Barney99
Nico

dzięki :)
bet

UNREAD_POSTprzez bet » 10 gru 2018, o 10:31

Stan na 10.12.2018r.: 490zł. Wpłat dokonywali (chronologiczna kolejność):

Carry
romeoxx
SuzukiBulika
x2
Ryniu
Barney99
Nico
<brak loginu>
<brak loginu>

dzięki wszystkim, również cichym wspomagającym :)
bet

UNREAD_POSTprzez bet » 10 gru 2018, o 10:36

MaciejX napisał(a):niestety ale fora umierają to samo sie dzieje na moderowanym przeze mnie cbr forum jak i fireblade.pl ludziom nie chce sie juz pisać szukać witać się w odpowiednich działach itp skoro wystarczy kilka kliknieć na fejsbuku i jeb po raz setny to samo pytanie w ciagu tygodnia. Osobiście nad tym mocno ubolewam bo to ogromne kopalnie wiedzy ale oprócz kilku starych użytkowników nikt już nie zagląda i fora wieją pustkami :(

Wszystko się zgadza z tym co piszesz. Osobiście wkurza mnie to że niemal nikt już nie pamięta (a napewno jest ogrom takich ludzi) gdy ktoś uratował mu dupę wysyłając link do forum czy odkopując na forum stare tematy/zdjęcia np. z bitym wcześniej motocyklem i dzięki temu nie nabył miny. Gdyby rzeczywiście nikt na forum nie wchodził rozumiem, ale statystyki są bardzo jasne, choćby z sentymentu ale ludzie wchodzą i nie pamiętają już o powyższym, a co dopiero by dorzucić choćby dwie dyszki które diametralnie by zmieniły obraz sytuacji. Będziemy walczyć do końca, parę osób dorzuciło się w ostatnim tygodniu. Mam nadzieję że nie dożyję czasów gdy na facebooku przeczytam komentarze do postu o szukanie sprzętu pokroju: Kiedyś było takie forum i tak były zdjęcia i historia tego sprzętu..

Pozdr
bet

UNREAD_POSTprzez MaciejX » 11 gru 2018, o 07:40

ja już jak będę widział światełko w tunelu też chętnie się dorzuce w poprzednich latach się dorzucałem. ale po ostatnich wpłatach na forum cbr gdzie admin zawinął sie bez słowa i nie wiadomo co z kasą ani rozwojem forum jakoś przestało mi być śpieszno do wpłacania kasy gdzie kolwiek hahaha. Co do forum jeszcze to wystarczy wpisać byle hasło w google z jakimś problemem i co ? nie ma linku do FB tylko wszystko do różnych forum gdzie można było uzyskać naprawdę mnóstwo dobrych informacji (czasami też głupot ale to wiadomo). Strasznie szkoda że to zanika nie wiadomo czemu i tak wszyscy jak siedzieli w internecie tak dalej siedzą tylko teraz chyba na snapchacie fejsie instagramie i tweeterze zamiast na forach :(
MaciejX

Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej

UNREAD_POSTprzez Ryniu » 11 gru 2018, o 10:23

MaciejX napisał(a):ja już jak będę widział światełko w tunelu też chętnie się dorzuce w poprzednich latach się dorzucałem. ale po ostatnich wpłatach na forum cbr gdzie admin zawinął sie bez słowa i nie wiadomo co z kasą ani rozwojem forum jakoś przestało mi być śpieszno do wpłacania kasy gdzie kolwiek hahaha. Co do forum jeszcze to wystarczy wpisać byle hasło w google z jakimś problemem i co ? nie ma linku do FB tylko wszystko do różnych forum gdzie można było uzyskać naprawdę mnóstwo dobrych informacji (czasami też głupot ale to wiadomo). Strasznie szkoda że to zanika nie wiadomo czemu i tak wszyscy jak siedzieli w internecie tak dalej siedzą tylko teraz chyba na snapchacie fejsie instagramie i tweeterze zamiast na forach :(
Nie pierdziel tylko sypnij groszem. Może to zainspiruje resztę zydkow.

Naprawdę szkoda tak innym wrzucić się, nawet po 20 dychy (nie mówię o Tobie MaciejX). Co roku spalaja kilka tys na wache, kolejne kilka na tor, serwis itp. A jak wyskoczy jakiś błąd FI albo motocykl nie odpali to od razu na forum piszą, aby przycebulic kilka groszy.
Ryniu

Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil

UNREAD_POSTprzez bet » 12 gru 2018, o 17:58

MaciejX napisał(a):ale po ostatnich wpłatach na forum cbr gdzie admin zawinął sie bez słowa i nie wiadomo co z kasą ani rozwojem forum jakoś przestało mi być śpieszno do wpłacania kasy gdzie kolwiek hahaha.

Otworzyłeś mi oczy ale przed chwilą sprawdziłem, na Seszele jeszcze trochę brakuje :D :D

Stan na 12.12.2018r.: 510zł. Wpłat dokonywali (chronologiczna kolejność):

Carry
romeoxx
SuzukiBulika
x2
Ryniu
Barney99
Nico
<brak loginu>
<brak loginu>
saj234

:)