Jak ściągnąć miskę olejową?

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
urwi
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 13:14
Motocykl: GSXR 1000 K3/4

Jak ściągnąć miskę olejową?

Nieprzeczytany post autor: urwi » 4 kwie 2011, o 13:28

Zmieniałem olej w Suzuki GSXR 1000 i oczywiście za dużo siły użyłem dokręcając śrubę. Strasznie miękki ten gwint w misie. Muszę teraz zdjąć ją, przeczyścić i dać do nagwintowania pod inną śrubę. Żeby się dobrać do misy trzeba zrzucać wydech. Ma ktoś jakiś sprytny sposób na te operacje? Jakieś uszczelki do wymiany będą? Pierwszy raz to będę robił, więc jak będę wdzięczny za każdą radę :)

Piter
Posty: 108
Rejestracja: 16 lip 2010, o 15:52
Motocykl: K7 1000

Re: Jak ściągnąć miskę olejową?

Nieprzeczytany post autor: Piter » 4 kwie 2011, o 15:16

Trochę roboty masz ale jeden wieczór i zrobisz ;] Ściagasz oczywiście plastiki, zdejmujesz chłodnicę żeby mieć dostęp do kolektorów, zdejmujesz kolektory, wszystkie sruby odkrecasz. Możesz sobie pomóc niedużym mlotkiem gumowym, postukaj lekko w miske powinna lżej zejść. Przy składaniu krawędź miski i bloku czyścisz ekstrakcyjną i składasz na cienką warstwę silikonu. Po złożeniu wytrzyj łączenie żeby nie wyglądało jakby hydraulik to robił ;)

urwi
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 13:14
Motocykl: GSXR 1000 K3/4

Re: Jak ściągnąć miskę olejową?

Nieprzeczytany post autor: urwi » 4 kwie 2011, o 16:04

Super. Powiedz jeszcze jak z uszczelkami. Pod kolektorem jest jakaś? Miska tylko na sylikon?
PS. Czy powinna być na tej śrubie spustowej w misce jakaś uszczelka? W sumie to ukręciłem gwint, bo między miska a śrubą była szczelina więc kręciłem dalej :/ Wykręcając nie patrzyłem czy jest szczelina, a uszczelki nie stwierdzono.

Awatar użytkownika
turnmil
Posty: 399
Rejestracja: 11 gru 2010, o 10:33
Motocykl: ex.gsx-r 600
Wymarzony motocykl: obecnie HONDA CBR 1000RR
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak ściągnąć miskę olejową?

Nieprzeczytany post autor: turnmil » 4 kwie 2011, o 17:56

kolego mialem ten sam problem pare dni temu tyle ze ja zerwalem gwint przy dokrecaniu sruby od oleju i dodatkowo polamalem mise ;/ ....
Nie wiem czy podobnie jest zrobione w tych nowszych gixxach ale w moim gixxie 99r 600 napisze Tobie jak to wygladalo
1 Sciagasz plastkiki boczne +odkrecaSZ sruby od mocowania komina
2 Odkrecasz jedna srubke od chlodnicy nie musisz jej kompletnie zdejmowac wystarczy jedna sruba co trzyma przy ramie a potem lekko odginasz w strone kierownicy i blokujesz np jakims drewnianym klinem aby moc dostac sie do srub do kolektorow umnie one byly na imbusa nie mialy zadnych uszczelek ani jakiego silikonu (jak masz zwinna reke to sobie poradzisz spokojnie wcisnac tam klucz i odkrecic a jak nie to wiadomo odkrecasz cala chlodnie mi sie udalo tym 1wszym sposobem i zaosczedzilem sobie czasu ....
3 odkrecasz mise jakies ja wiem 12 srubek potem lekko klepiesz deseczka mlotkiem gumowym i misa powinna odpasc tylko delikatnie z obu stron
4 w twoim wypadku gwintujesz ponownie na wieksza srube plus podkladke miedziana kupujesz, w b-stoku znajdziesz roznej wielkosci na zwyciestwa na przeciw polmozbytu w tych budkach
5 uszczelka nie wiem jak w nowych czy juz na silikon czy nadal na uszczelki w swoim mialem uszczelke ale ze okres czekania na sprowadzenie jej trwal 5 dni wiec olałem system i zastosowalem silikon do mis olejowych ( polecam jedynie dwie firmy sprawdzone ten co ja zastosowalem firmy ELRING trzyma nadal nic nie kapie w moim gixxie badz drugi rownie dobry WURTH ale to recenzje znajomego kotry na to klei ...)
6 nastepnie czyscisz powierzchnie gdzie masz zamiar zalozyc silikon z resztek uszczelki badz silikonu przecierasz np rozpuczalnkiem czekasz az wyschnie i bedzie suche nie tluste potem na mise nakladasz cienka powierzchnie silikonu wdluz misy + na okolo dziur w ktore wchodza sruby e i pamietaj aby nie za duzo zeby przy przyciskaniu do silnika nie wpadly jakas resztka do srodka misy tego silikonu
7 zakladasz mise tak rowno zeby nic sie nie przesunelo podczas dociskania lapiesz na sruby dokrecasz na skrzyż rowniez pamietaj aby nie za mocno sciskac bo rowniez sa delikatne jak na moje oko ;/
8 ja czekalem okolo 30min /1h min i zalalem nowy olejem odpalilem sprawidzielm czy nie kapie i na drugi dzien dopiero zaczynalem jezdzic podobno mozna odrazu juz latac ....
9 powodzenia !!
Piłeś nie jedż .... Nie piłeś ??? to sie napij

ODPOWIEDZ