Piszczenie motocykla po odpaleniu GSXR

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Patryk696
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2019, o 11:00
Motocykl: Gsxr 600 k1
Imię: Patryk
Skąd: Łódź

Piszczenie motocykla po odpaleniu GSXR

Nieprzeczytany post autor: Patryk696 » 26 lis 2019, o 11:11

Witam mam problem z gixem 600 k1 po odpaleniu piszczy (jakby alternator w samochodzie) strona motocykla gdzie słyszalny jest dźwięk to lewa strona po stronie stopki zmiany biegów. Suzuki jak złapie temperaturę to później nic nie słychać. Dzieje się to po postoju moto i odpalając go pierwszy raz :evil:
Gdzie szukać przyczyny? na co zwrócić uwagę?

Z góry dziękuje za odpowiedz

Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Re: Piszczenie motocykla po odpaleniu GSXR

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 8 mar 2020, o 14:38

ale mnie zastanowiłeś :) myślę co może sie tam obracać i powodować pisk i to na luzie.. jedynie popychacz sprzęgła sie zapiekł i obraca sie razem z koszem , jak odpalisz kolejny raz wciśnij parę razy sprzęgło czy dźwięk sie zmieni albo zniknie

Awatar użytkownika
Danielol1
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2018, o 15:41
Motocykl: Suzuki GSXR 600 k1
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 k9
Imię: Daniel
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

Re: Piszczenie motocykla po odpaleniu GSXR

Nieprzeczytany post autor: Danielol1 » 16 kwie 2020, o 20:39

Cześć, podepnę się do postu... Rozwiązał się może problem? Bo mam to samo w swoje k1. Jeśli chodzi o mój przypadek - dźwięk idzie od alternatora, jakby miało się coś zatrzeć zaraz. Jak podchodzi chwilę sama bez dodawania gazu to przestaje wraz z rosnącą temperaturą. Ale mój przypadek jest chyba cięższy, bo moja k1 nie chce palić na goracym silniku a mówię teraz o tym, bo dziś zaobserwowałem, że jak rozgrzeje silnik i chce znów zapalić to na akumulatorze pokazuje napięcie przy starcie jakby całą ulice z latarniami podłączył, taki spadek jest od razu ALEE przy tych próbach odpalenia właśnie słychać alternator jakby znów się tam coś źle ustawiało i znów trzeszczy... Silnik wystygnie to pali ładnie. Może coś być z kołem magnesowym czy z czymś tam innym? Skąd te trzaski? Alternator z dwa lata temu wymieniany, akumulator rok temu a regulator napięcia teraz wymieniłem.

Awatar użytkownika
Danielol1
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2018, o 15:41
Motocykl: Suzuki GSXR 600 k1
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 k9
Imię: Daniel
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

Re: Piszczenie motocykla po odpaleniu GSXR

Nieprzeczytany post autor: Danielol1 » 18 kwie 2020, o 16:28

Sprawdziłem u siebie co było przyczyną tych zgrzytów a mianowicie alternator się odkręcił z tych trzech śrub co jest przykręcony do pokrywy i te śruby tarły się o koło magnesowe. Więc kolego szybko odkręcaj i sprawdź czy alternator nie lata w pokrywie. Dodam też, że jakimś cudem moja k1 pali już normalnie :) Pozdrawiam 😊

ODPOWIEDZ