zmniejszenie spalania?

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
michalszajba777
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2010, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 1990r
Wymarzony motocykl: GSX-R 1989RR

zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: michalszajba777 » 27 sie 2010, o 12:07

Czy obniżenie iglic zmniejszy choc troche spalanie?-olejak 90r.
Na takich dziadkach już mało kto tu smiga chyba:)

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 29 sie 2010, o 12:54

No niestety, wszyscy na nowych maszynach. Niemniej jednak te dziadki to kawał historii i kawał trwałych silników chłodzonych powietrzem i olejem. Mam wielki szacunek dla tych maszyn i podziw że jeszcze jeżdżą. Kiedyś sobie kupię takiego i zarejestruję na zabytek :D

Radziłbym Ci żebyś ustawienia gaźnika zostawił tak jak są. Jeśli silnik zdrowo pracuje. Zubożenie mieszanki paliwowo-powietrznej jest bardzo niezdrowe dla silnika bo będzie prowadziło do jego przegrzewania! Znane są również przypadki wypalenia dziur w tłokach (akurat nie w GSX-R). To jaką masz mieszankę możesz ocenić wykręcając świece z cylindrów (zakładam tutaj że świece mają nominalną ciepłotę). Wewnętrzny izolator świecy powinien być koloru "kawy z mlekiem" jeśli jest trochę ciemniejszy lub czarny możesz spróbować zubożyć lekko mieszankę, ale delikatnie z tą śrubką! Izolator też nie powinien być biały, bo to oznacza że się przegrzewa.

Generalnie olejaki piły dużo paliwa i czasem oleju też co było normalne, (patrz opinie właścicieli Bandit 600, bo to prawie te same silniki).

michalszajba777
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2010, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 1990r
Wymarzony motocykl: GSX-R 1989RR

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: michalszajba777 » 30 sie 2010, o 09:23

noo przy dawce to nawet nie zamierzam kombinować bo tylko bym sprawę pogorszył.Ciekawią mnie tylko te iglice.Trzeba by jakiegoś "manuala" znależć i pewnie pod wakuometry go podpiąć od razu.

Awatar użytkownika
OLO
Posty: 50
Rejestracja: 3 lip 2010, o 00:21
Motocykl: GSX-R 750 K2
Lokalizacja: Piaseczno

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: OLO » 31 sie 2010, o 06:44

Proponuję założyć cybant na wężyk od paliwa i delikatnie go skręcić aby zmniejszyć przepływ... :lol: Żarcik oczywiście :D

Ingerując w skład mieszanki bez jednoczesnego wglądu w parametry silnika podczas pracy przy różnych obciążeniach - najlepiej w czasie rzeczywistym lub po analizie zapisu z jazdy - nic dobrego tak na prawdę raczej nie zdziałasz. Może zmniejszysz sobie spalanie, i pewnie nie odczujesz większych zmian ( Jak znacznie zmniejszysz dawkę paliwa, to raczej odczujesz że coś jest nie halo... ) ale kosztem tego - na 99% - zmniejszy się żywotność / sprawność silnika. Ale pewnie jak zmniejszysz dawkę paliwa nieznacznie - to tak na prawdę się nic nie stanie. Nie odczujesz znacznych zmian w sprawności silnika i nic Ci się tak prędko nie popsuje.
Tak na prawdę to albo jebn!e, albo nie jebnie... Wszystko zależy od wielkości zmian w mieszance i kondycji silnika.

Sorry za monolog i ewentualne głupoty które napisałem - ale właśnie wróciłem z melanżu... :oops:
Potrzebujesz części zamienne lub tuningowe ?! Napisz, a postaram się dać Ci jak najlepszą ofertę...

www.motocyklezuk.pl - import, serwis, naprawy powypadkowe, tuning
www.rpmotorsport.pl - serwis, sklep, tuning, części, car audio and more...

Awatar użytkownika
karolo
Posty: 730
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 11:38
Motocykl: Hayabusa
Wymarzony motocykl: jest wyżej
Imię: Karol
Skąd: Świetokrzyskie
Lokalizacja: Rotterdam/Opatow

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: karolo » 12 wrz 2010, o 02:22

a z ciekawosci ile Ci pali 3/4 olejak ?? ja w 1,1 nie narzekam na spalanie,10litrow za bardzo nie moge przerzucic a traska to jest wogole bajeczka bo ponizej 7 da sie zejsc na lajciku, nie wiem czy jest sens kombinowac i ubic te litre na setce kilometrow, olejakowi paliwa sie nie szczedzi :)
Kobieta powinna traktować faceta jak psa! Dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór...

michalszajba777
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2010, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 1990r
Wymarzony motocykl: GSX-R 1989RR

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: michalszajba777 » 13 wrz 2010, o 08:30

pewnego razu spotkałem gościa ktory mnie chyba w ch... robił bo się przechwalał że jego olejak z 91r do 5,5 schodzi ale to nawet jeżdząc jak jehowy nie da rady!:)może i racja że nie warto.średnio wciąga 7-8 jeżdząc tak na pół gwizdka.

Awatar użytkownika
karolo
Posty: 730
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 11:38
Motocykl: Hayabusa
Wymarzony motocykl: jest wyżej
Imię: Karol
Skąd: Świetokrzyskie
Lokalizacja: Rotterdam/Opatow

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: karolo » 17 wrz 2010, o 00:15

na na pelnym lansie na trasie moze i do 6ciu zejde a mam duzego olejaka :) moze masz cos w gaznikach nie tak ?? a masz dyno jety wrzucone ?? na tym zawsze wiecej opyli wachy :)
Kobieta powinna traktować faceta jak psa! Dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór...

michalszajba777
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2010, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 1990r
Wymarzony motocykl: GSX-R 1989RR

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: michalszajba777 » 17 wrz 2010, o 08:24

wkrotce się dowiem jak gażniki wypatrosze.może to tylko zaworki w komorach pływakowych są juz zużyte,to groszowa sprawa.lenia miałem to mi się sprawdzać nie chciało:) dynojety to ja bym chętnie założył:)

Awatar użytkownika
karolo
Posty: 730
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 11:38
Motocykl: Hayabusa
Wymarzony motocykl: jest wyżej
Imię: Karol
Skąd: Świetokrzyskie
Lokalizacja: Rotterdam/Opatow

Re: zmniejszenie spalania?

Nieprzeczytany post autor: karolo » 1 lis 2010, o 09:30

A swoja droga to ile moze skoczyc spalanie po wrzuceniu dynojetow ?? ktos przerabial ten temat ?? no i czy az tak odczuwalna jest to modyfikacja na mocy moto ;)
Kobieta powinna traktować faceta jak psa! Dobrze nakarmić, nie drażnić i wypuszczać na wieczór...

ODPOWIEDZ