Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 12 kwie 2017, o 22:00

jako że nowe owiewki w obecnej postaci nie wzbudziły jak widać szału haha :lol: zrobię mały UP

a więc Suczka w tym roku przejdzie odnowę wizualną i konwersje k5-k6, do lakiernika trafia 5 elementów 3 boczki, nakładka siedzenia, oraz ładna nic nie uszkodzona nie klejona oryginalna czacha, udało sie kupić w fajnym stanie a kupić całą czache poniżej 500zł to graniczy z cudem także efekt końcowy powinien być całkiem miły dla oka, a póki co zająłem się odnowieniem wlotów i wypełnień pod siedzeniami to już zrobiłem sam, narobiłem sie okrutnie ale jestem bardzo zadowolony z efektu chyba moje najlepsze malowanie w życiu hehe a wygląda na oryginał jak przed malowaniem :) dobra teraz foty :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


oprócz zabawy w lakiernika pobawiłem się w przegląd hamulców (tutaj motywacją był kolega Majki z forum cbr) oraz przegląd i czyszczenie, prostowanie udrażnianie żeberek w obu chłodnicach oleju jak i wody, dodatkowo oczywiście nowy płyn chłodniczy.
najpierw w ruch poszły hamulce a konkretnie zaciski
Tragedii nie było ale wiadomo syfu w zakamarkach było sporo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec wleciały również nowe klocuszki TRW Sinter
Obrazek


oprócz zacisków do kompletu rozebrałem i wyczyściłem i przesmarowałem również pompę jak i jej wszystkie ruchome części
Obrazek
Obrazek
Obrazek


no i na koniec wspomniane chłodnice żeby nie było że kantuje hehe efekt na fotach słaby ale syfu było sporo naprawdę jednak motocykl ma już 12 lat
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TomeK91
Posty: 126
Rejestracja: 12 paź 2015, o 09:02
Motocykl: 954RR
Imię: Tomek
Skąd: Zduny

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: TomeK91 » 12 kwie 2017, o 22:07

No ladnie idziesz z tematem jestem ciekaw jak beda sie teraz zachowywaly hamulce i czy i jaka bedzie roznica :)
Robisz moto na igielke a chinskie owiewki rozumiem na tor :P

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 12 kwie 2017, o 22:10

Piękna robota, miło popatrzeć.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 12 kwie 2017, o 22:12

jak zwykle nie zawodzisz ;)
a powiedz mi tak z ciekawości bo kiedyś była o tym rozmowa :D zaciski złożyłeś na tych samych "gumkach" ? czy wleciał jakiś zestaw naprawczy zacisku ?

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 12 kwie 2017, o 22:13

od dobrej strony się zająłeś, good work...

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 12 kwie 2017, o 22:31

TomeK91 pisze:No ladnie idziesz z tematem jestem ciekaw jak beda sie teraz zachowywaly hamulce i czy i jaka bedzie roznica :)
Robisz moto na igielke a chinskie owiewki rozumiem na tor :P
też jestem ciekaw czy coś się zmieni w zachowaniu tej nieprzewidywalnej dziwnej gixowatej pompy hamulcowej tak po cichu sobie mowie a może smaru gdzieś nie było może gumki się podwijały może dlatego klamka czasami wpadała hehe ale rozsądek mi mówi nie spodziewaj się nadmiernych rewelacji :D ale pożyjemy zobaczymy. Tak oczywiście chinczyki zostają na tor także nie ma lipy mało kto w tak starym moto może się pochwalić owiewkami torowymi z ABS'u a nie z laminatu :lol:
ToMsOn pisze:jak zwykle nie zawodzisz ;)
a powiedz mi tak z ciekawości bo kiedyś była o tym rozmowa :D zaciski złożyłeś na tych samych "gumkach" ? czy wleciał jakiś zestaw naprawczy zacisku ?
Tomson od zawsze byłem tego przekonania że jak już rozbierać to składanie tylko na nowych oringach itp, ale ostatnimi czasy robiąc serwis zacisków w aucie składałem na stare oringi jeśli oczywiście nie miały uszkodzeń żadnych nie były sparciałe itp, to specjalny smar do tłoczków w tym przypadku boscha i śmigało aż miło, a po paru rozmowach z kolegą Majki który nie raz nie dwa rozbierał i składał na starych uszczelniaczach i nic nie ciekło zaryzykowałem i ja, czy się udało cholera nie wiem bo nie było nigdzie w moim cudownym mieście RBF,a 660 i póki co do jutra lub pojutrza układ jest pusty, jednak jestem dobrej myśli bo wszystkie oringi mięciutkie wszystko ładnie ciasno wychodziło jak i wchodziło więc powinno być ok ale jeśli oczywiście coś gdzieś pocieknie z automatu wlatuje cały zestaw naprawczy i ponowna rozbiórka.

poza tym dzięki chłopaki staram się jak mogę motocykl nie jest piękny i pewnie nigdy już nie będzie laleczka funkiel nówka bo jednak swoje przeszedł i jakieś tam ślady zostaną, nawet sobie obiecałem po 929 że już nie chce perełki w oryginale jaką była 929 bo szkoda przewrócić zadrapać itp, ale jak widać to jest silniejsze ode mnie i jednak moto musi być ładne i w oryginalnych owiewkach a nie żadne chińczyki hehe to silniejsze ode mnie :lol: a że gixem jeździ mi się wyśmienicie i nawet póki co nie widzę dla niego nastepcy na którego było by mnie stać to nie szkoda mi na niego żadnej złotówki.

Awatar użytkownika
danieljack
Posty: 119
Rejestracja: 30 sty 2014, o 12:15
Motocykl: GSXR 1000 L0
Wymarzony motocykl: gixer
Imię: Daniel
Skąd: Kętrzyn
Lokalizacja: mazury

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: danieljack » 13 kwie 2017, o 07:21

Dobra robota :) to ja chyba zacznę do ciebie przyjeżdżać na serwis mojego gixxa :):)

karen
Posty: 139
Rejestracja: 8 sie 2015, o 17:21
Motocykl: ZX10R 2008
Imię: Kasia
Skąd: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: karen » 13 kwie 2017, o 15:59

Ciekawa jestem bardzo jak ten układ będzie pracował po złożeniu :) Koniecznie daj znać. Walczymy z 600 K5 aktualnie i pewnie zrobimy podobnie jak Ty - a jak nie poskutkuje to będzie walka dalej.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 15 kwie 2017, o 12:16

Oki zdam relację ale póki co zima wraca zamiast przychodzić wiosna więc testy muszą poczekać. Narazie zalalem wszystko rbf660 i odpowietrzylem i mam wrażenie jakby klamka tj pompa trochę lżej chodziła taka strasznie miękka no ale okaże się podczas jazdy co to się narobiło hehe

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 10 maja 2017, o 18:23

w kooońcu po 4 tygodniach czekania odebrałem owiewki oczywiście nie jest idealnie kolor ten jaśniejszy niebieski też nie jest idealnie taki sam jak oryginału no ale cóż takie życie tacy lakiernicy heheh, ale ogólnie kolorki fajne i fajna perełka (brokacik jak w oryginale) i co najważniejsze się błyszczą hahaha no i w końcu oryginały :D foteczki takie poglądowe nie będę wrzucał pojedynczych fotek nie ma sensu chyba, ogólnie kolor ciężko uchwycić w świetle dziennym inny w sztucznym inny, naklejki jakoś tam ponaklejałem ale łatwo nie było hehe
Obrazek
Obrazek


Dodatkowo kupiłem calutki komplecik z o24 nowych śrubek spinek itp więc wszystko będzie ładnie skręcone.
Obrazek


a jak szaleć to szaleć kupiłem sobie jeszcze takie ładne pudełeczko hehehe coby nie walić lipy przy robieniu lag :) i do tego smar do uszczelniaczy kayaba :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 10 maja 2017, o 19:45

Fajnie się patrzy jak ktoś tak sam ogarnia sprzęt. Rękawiczki przy kręcenie Cię nie denerwują? :)
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 10 maja 2017, o 19:59

nigdy nie robiłem w żadnych rękawiczkach bo właśnie nie umiem robić w rękawiczkach hehe, ale te mi polecił znajomy sa to rekawiczki nitrylowe za niecałe 20zł 100szt i powiem Ci że jest naprawdę spoko dosyć precyzyjnie się robi a po robocie ręce czyściutkie jak nigdy a już nie mowie o robotach przy płynie hamulcowym bo później ręce domyć to masakra

Awatar użytkownika
Kenet
Posty: 461
Rejestracja: 4 gru 2014, o 18:29
Motocykl: custom
Wymarzony motocykl: mam
Imię: Michał
Skąd: Warszawa

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: Kenet » 10 maja 2017, o 21:08

W nitrylowych jest spoko, można robić. Ja w żadnych grubszych też nie mogę i zazwyczaj się zapominam, a potem łapy uj...ne.

Moto jak nowe będzie wyglądało.

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 11 maja 2017, o 19:01

Maciek a czysciles chlodnice w srodku ? jak tak to jak ? przeplukales ją tylko ?
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Suzuki GSX-R 1000 K5 by MaciejX

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 11 maja 2017, o 19:59

Ręcznie cieniutkim wkretaczkiem każde zeberko i między nimi no i całego cleanera wypsikalem więc trochę mechanicznie trochę Cleanerem żmudna robota strasznie ale chyba warto bo syfu sporo szczególnie w chłodnicy oleju ktora jest na dole

ODPOWIEDZ