Przybyło płynu chłodniczego

Wszystko o GSX 1300R Hayabusa, GSX-R1100 itd.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
KzkTkn
Posty: 429
Rejestracja: 11 cze 2013, o 08:43
Motocykl: GSX 1300R
Wymarzony motocykl: m10
Imię: Sebastian
Skąd: TKN

Przybyło płynu chłodniczego

Nieprzeczytany post autor: KzkTkn » 8 kwie 2019, o 12:10

Witajcie, po wczorajszym otwarciu w Częstochowie mam pytanie: dwa razy pokonywaliśmy zakręt w lewo z alei Jan Pawła w Jerzego Popiełuszki(kto był wie co tam sie dzieje) przy drugim przejeździe hayka zaczęła sie grzać i to dość zdrowo(dużo nie brakowało do czerwonej krechy) na początku wentylator załączał sie i ładnie schładzał ale pózniej temp rosła a went odpalał coraz później więc gasiłem moto i odpalałem gdy ruszaliśmy(dobry test dla naprawy odpalania na gorącym zrobiony) Płyn w zbiorniczku na zimnym mialem w połowie min/max zawsze po zagrzaniu rósł ok 3,5cm a jak moto ostyglo wracał tam gdzie był a teraz został tak jakby moto było zagrzane, co moze być nie tak?
Obrazek

Awatar użytkownika
darecki299
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 31 mar 2018, o 13:05
Motocykl: Gsxr K7
Imię: Dariusz
Skąd: Jedwabne

Re: Przybyło płynu chłodniczego

Nieprzeczytany post autor: darecki299 » 9 kwie 2019, o 10:07

Zagrzej go na odkręconm zbiorniczku i napisz co soe stało.

Awatar użytkownika
KzkTkn
Posty: 429
Rejestracja: 11 cze 2013, o 08:43
Motocykl: GSX 1300R
Wymarzony motocykl: m10
Imię: Sebastian
Skąd: TKN

Re: Przybyło płynu chłodniczego

Nieprzeczytany post autor: KzkTkn » 9 kwie 2019, o 11:02

Było tak ze po każdym odpaleniu puszczał kilka baniek jakby sie odpowietrzał ale płynu ze zbiorniczka nie zasysał jak stygł i za każdym odpaleniem po ostygnięciu płynu przybywało, wygotowałem korek w wodzie z octem i tak zostawiłem na kilkanaście godzin dziś dolałem płynu do chłodnicy, zakręciłem wygotowany korek i po odpowietrzeniu przy stygnięciu zassał płyn, odpaliłem żeby zagrzać i nie puścił ani jednej bańki, teraz znów stygnie i zobacze czy zassie płyn ze zbiorniczka. W zimie wymontowałem chłodnice i po odpowietrzeniu było cacy ale pózniej zaczęło przybywać płynu(nie wywalało nadmiarem a wyjeździłem ze 3 zbiorniki) Jeśli winny by korek to dlaczego na początku było ok? I jak wpływa woda z octem na ten korek i jego uszczelki? :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Przybyło płynu chłodniczego

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 8 maja 2019, o 11:51

Wygotowanie korka w wodzie z octem ma za zadanie go odkamienić i sprawić by gumki były bardziej elastyczne.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

ODPOWIEDZ