Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Kamil85
Posty: 478
Rejestracja: 1 mar 2014, o 23:59
Motocykl: yamaha sport-turystyk ABS
Wymarzony motocykl: w planach na 2018 r
Imię: Kamil
Skąd: kuj-pom

Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 » 11 sie 2015, o 22:51

Jak co roku w moim mieście i okolicach zdarza się kilka wypadków motocyklowych, te mniej drastyczne z tego roku pomijam a o wcześniejszych latach lepiej nie wspominać..
Tym razem doszło do poważnego zderzenia 2 motocykli jak to miało miejsce kilka lat temu(od tamtej pory nikt z tych osób już nie wsiadł na motocykl i cudem ich uratowali ale nie będę się zagłębiał w szczegóły).
Jak zwykle to bywało ustawka motocyklowa trochę mało wyobraźni i chęć zaprezentowania swoich możliwości.
Jest filmik z wypadku do którego podam link na dole.
Jedna osoba najprawdopodobniej z sąsiedniego miasta jechała na gumie i po opuszczeniu koła i hamowaniu nie dała rady wyhamować i uderzyła w motocykl gościa z mojego miasta. Uderzony motocykl to yamaha fazer 600 z roku 2005 albo 2006, jego właściciel miał g o zaledwie od miesiąca i raczej nie posiadał uprawnień do jazdy nim...
Skutki wypadku to takie że oboje śmigłowiec zabrał z miejsca zdarzenia. Ten gumowiec stracił chyba 3 palce a gość od fazera oberwał bardziej bo mało się nie wykrwawił na śmierć na miejscu to jeszcze kość nogi miał pogruchotaną i po przewiezieniu z jednego szpitala do drugiego bardziej specjalistycznego w celu ratowania tej nogi i tak mu obcieli od kolana do dołu.
Miałem o tym nie pisać ale może da co niektórym do myślenia ze jak ktoś już tak bardzo lubi gumować i nie może bez tego żyć to niech to robi w odpowiednich warunkach żeby nie wyrządzić krzywdy sobie i innym.
Co tu więcej komentować, na filmiku wszystko widać, nawet jak z nogi zerwało but motocyklowy...
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /150819976
Ten materiał ukazał się niedawno gdyż autorzy filmików ukrywali te nagrania przed policją...
Nie dyskutuję z idiotami

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 11 sie 2015, o 23:08

cholera :shock:
z opowieści potrafię sobie to wyobrazić chociaż filmik niestety nie działa (przynajmniej u mnie go nie ma)
szkoda chłopaka który w sumie niczemu winien no ale tak to jest jak ktoś chce właśnie pokazać co to nie on...

przykra sprawa ale życie i tak najważniejsze



edit: znalazłem tutaj
https://www.youtube.com/watch?v=G0Bor5HtyZU

Kamil85
Posty: 478
Rejestracja: 1 mar 2014, o 23:59
Motocykl: yamaha sport-turystyk ABS
Wymarzony motocykl: w planach na 2018 r
Imię: Kamil
Skąd: kuj-pom

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 » 11 sie 2015, o 23:51

No właśnie o ten filmik chodzi.
To było jakieś 10-15 km od mojego domu.
Masakra stracić nogę i być skazanym na protezę do końca życia...

Osobiście staram się nie jeździć na takie ustawki a jak już jestem przypadkowo to trzymam się dalej niż inni w bezpieczniejszym miejscu w razie czego...
Wolę latać w grupie w trasy bo i bezpieczniej i przyjemność lepsza ;)
Nie dyskutuję z idiotami

dany47
Posty: 130
Rejestracja: 5 gru 2012, o 17:09
Motocykl: R46 RJ095
Wymarzony motocykl: Panigale
Imię: Dany
Skąd: MC Podl

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: dany47 » 12 sie 2015, o 00:52

To sie zawsze tak kończy. Pozerka zawsze narobi problemów.
a w dodatku w naszym kraju to kierowca defacto poszkodowany dostanie mandat bo nie mial uprawnień do kierowania pojazdem i nie powinno go tam być.
piękna kumulacja, amputowana noga i mandat za jebanego idiote który błysnął 20 sekund.

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 12 sie 2015, o 01:01

nie do końca bym oczerniał tego co leciał na gumie, skoro wszyscy wiedzą że będzie leciał (tak wnioskuje, po tym filmiku) co robił na środku "poszkodowany"?
zagubiona owieczka?
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 12 sie 2015, o 08:32

Ja omal nie widziałem identycznej sytuacji. Jeździliśmy sobie zebralo sie ze 20 maszynek no to co na miejscówkę do gumowania. Ja zaparkowalem sobie moto dalej od drogi i sobie tylko obserwowalem bo patrząc na to wszystko aż prosilo sie o jakiegoś dzwona. No i dwóch leciało na gumie naprzeciwko siebie na szczęście jeden wczesniej opadl i tyle co zdazyl odsunąć sie w bok o pól metra. Gdyby nie opadl sczesniej i nie ogarnal to skonczyloby sie wlasnie jak na filmiku.

Szkoda ich bo przez glupia sytuacje zakończyli jazdę na moto.
Obrazek

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 12 sie 2015, o 12:17

kilka lat temu, w Opolu Lubelskim był podobny wypadek i o ile dobrze pamiętam obaj zginęli. Jeden jechał na kole a drugi robił stoppie...
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

Awatar użytkownika
kamylo
Posty: 468
Rejestracja: 6 lis 2014, o 18:56
Motocykl: 954 powody do szczęścia
Wymarzony motocykl: Lubię brunetki
Imię: Kamil
Skąd: Za winklem

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: kamylo » 12 sie 2015, o 12:59

To są chwile, ciąg złych decyzji jakie podejmujemy. Brak wyobraźni w takich sytuacjach jest tragiczny w skutkach. Ciężko się na to patrzy... wąska droga, auto z naprzeciwka, gapie, sprzęty przy drodze, i kolega "turlający" się przed gumującym. Nie mogło się to inaczej skończyć... niestety. Przykra sprawa.
"Zajmij się życiem, albo umieraniem"

Awatar użytkownika
pwL
Posty: 194
Rejestracja: 14 cze 2015, o 12:24
Motocykl: GSXR750/Z750
Imię: Paweł
Skąd: Zamość

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: pwL » 12 sie 2015, o 14:52

Każdy myśli, że jego zło nie tyka i jest nie tykalny do tego pewność siebie bo ludzie w koło i trzeba się jak najlepiej pokazać, no i to często gubi

Kamil85
Posty: 478
Rejestracja: 1 mar 2014, o 23:59
Motocykl: yamaha sport-turystyk ABS
Wymarzony motocykl: w planach na 2018 r
Imię: Kamil
Skąd: kuj-pom

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: Kamil85 » 12 sie 2015, o 17:21

sarah5 pisze:kilka lat temu, w Opolu Lubelskim był podobny wypadek i o ile dobrze pamiętam obaj zginęli. Jeden jechał na kole a drugi robił stoppie...
No to kilka lat temu w moich okolicach był taki wypadek.
Gość miał od nowości yamahe r1 wtedy to był 2006 albo 2007 r i tak po roku czasu na ustawce robił stoppie i drugi w niego uderzył fazerem.
Ten z r1 miał połamaną miednicę i przeszedł kilka operacji, ma kawałek sztucznego biodra już chyba. Yamaha pękła w pół.
Drugi z fazera pożyczonego zresztą bo wtedy zdążył sprzedaż swoje moto był w śpiączce ładnych parę dni. Po tym wypadku miał poważny problem zdrowotny i ledwie go odratowali i do tej pory jedną rękę ma krótsza 5 cm od drugiej i widać na ręku że kość idzie do boku...
Po tym wypadku po czasie wsiedli ponownie na motocykle tym razem na bardzo krótko, bariera lęku pozostała i zakończyli przygody z motocyklami bo są bardziej niż inni świadomi co się może stać przez jeden głupi błąd...
Po tym już nikt nie jeździł w te miejsce szaleć. Filmik z wypadku został natychmiast wykasowany.
To była stara miejscówka i co ustawka nagrywanie filmików do czasu tego wypadku...
https://www.youtube.com/watch?v=02AtjuRq9Ck
https://www.youtube.com/watch?v=RbLrbCsKgPQ
Nie dyskutuję z idiotami

brys
Posty: 144
Rejestracja: 31 lip 2015, o 18:17
Motocykl: GSX-R 600 Srad
Wymarzony motocykl: Ducati 748
Imię: Krzysiek
Skąd: Monako

Re: Wypadek kuj-pom okolice Rypina

Nieprzeczytany post autor: brys » 12 sie 2015, o 21:18

O, słyszałem z plotek o tym wypadku - oczywiście już doszło do mnie w zmienionej wersji, że jeden i drugi jechali na gumie i w ten sposób walnęli czołówkę!
Co do tego kto zawinił itd. - tego typu ustawki mają to do siebie, że każdy powinien dbać o swoje bezpieczeństwo. Nie raz i nie dwa jeździłem na nocne wyścigi do Bydgoszczy i sam widziałem, że ludzie proszą się o nieszczęście - stoją szczelnie wzdłuż drogi, po której goście zasuwają motocyklami/samochodami z dużą prędkością, w trakcie wyścigu potrafią wyjechać na środek pasa, bo chcą przeparkować samochód/motocykl. Dlatego pytanie co robił Fazer na środku pasa, gdy tamten leciał na kole? Albo odwrotnie - czemu tamten leciał na kole, skoro pas nie był 'zabezpieczony'? Pewnie się nie dowiemy, bo jak zapewne jak zwykle w takich sytuacjach jeden zrzuca winę na drugiego.

ODPOWIEDZ