Zamykanie opony

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 21 lis 2016, o 12:39

A co to przeciwskręt? Jakiś nowy rodzaj skręta? :-D

qubis

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: qubis » 21 lis 2016, o 13:12

mennoc pisze:A co to przeciwskręt? Jakiś nowy rodzaj skręta? :-D
No chyba taaa. Taki zwykły skręt tylko przeciwnie palisz :lol:

Opss nie wiem co to te 93 ale za to 69 mi pasuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 21 lis 2016, o 14:09

mirekm71 pisze:No tak. Nie wiedzialem, ze tutaj sami VR jezdza i 93 :D
Chodzilo mi tylko o to, zeby sie nie przejmowac "nie moca zamkniecia przedniej opony" bo to moze sie okazac malo istotne ale nie wiedzialem, ze koledzy z motogp tez maja takie problemy :D W takim razie przeciwskret, ogien i po kazdym okrazeniu zdjecie opony na fejsa ;)

napisz jakie czasy robi kolega na poznaniu i jakie Ty robisz, ja osobiście też nie trę kolanami na drogach publicznych opony czasami przymykam, a mało kto z moich znajomych potrafi utrzymać moje tempo na winklach, na pierwszym wyjeździe na tor przycierałem kolanem bo chciałem taka prawda w niczym te kolano nie poprawiało mi czasu, jednak oponka tylna praktycznie zawsze zamknięta to nie jest duży wyczyn zamknąć tylną gumę, ale teraz po paru wyjazdach i jakimś tam progresie w jeździe i czasach to szczerze Ci powiem że ciężko by było przejechać całe okrążenie tym tempem i nie dotknąć ani razu kolanem asfaltu.

co do zamykania przednich opon to polecam zamknąć dunlopa d212 gp pro heheheh ta opona nie ma rantu jest pół okrągła i rant felgi jest szerszy niż opona więc prędzej przytrzesz ośką koła jak zamkniesz opone hehehe.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 21 lis 2016, o 14:28

andrzej ten przeciwskręt to jak skręcasz w lewo to wystawiasz prawe kolano :mrgreen:
rozmowa tak naprawdę o niczym ;) a to że niektórzy trą te kolana nawet na "prostej" to już inna sprawa :lol:

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 lis 2016, o 14:56

MaciejX pisze:
mirekm71 pisze:No tak. Nie wiedzialem, ze tutaj sami VR jezdza i 93 :D
Chodzilo mi tylko o to, zeby sie nie przejmowac "nie moca zamkniecia przedniej opony" bo to moze sie okazac malo istotne ale nie wiedzialem, ze koledzy z motogp tez maja takie problemy :D W takim razie przeciwskret, ogien i po kazdym okrazeniu zdjecie opony na fejsa ;)

napisz jakie czasy robi kolega na poznaniu i jakie Ty robisz, ja osobiście też nie trę kolanami na drogach publicznych opony czasami przymykam, a mało kto z moich znajomych potrafi utrzymać moje tempo na winklach, na pierwszym wyjeździe na tor przycierałem kolanem bo chciałem taka prawda w niczym te kolano nie poprawiało mi czasu, jednak oponka tylna praktycznie zawsze zamknięta to nie jest duży wyczyn zamknąć tylną gumę, ale teraz po paru wyjazdach i jakimś tam progresie w jeździe i czasach to szczerze Ci powiem że ciężko by było przejechać całe okrążenie tym tempem i nie dotknąć ani razu kolanem asfaltu.

co do zamykania przednich opon to polecam zamknąć dunlopa d212 gp pro heheheh ta opona nie ma rantu jest pół okrągła i rant felgi jest szerszy niż opona więc prędzej przytrzesz ośką koła jak zamkniesz opone hehehe.
MaciejX na Poznaniu nawet nie bylem. Chodzi mi tylko o to co potwierdziles, ze zamknieta opona czy przytarte slidery nie sa wyznacznikiem zapier...a. Na kislu bylem trzy razy na szkoleniu i na trzecim dotknalem kolanem asfaltu jezdzac w polowie stawki w najwolniejszej grupie a kolega nie dotyka kolanem jezdzac w polowie stawki w najszybszej grupie (mamy 3 grupy). Lap timer na razie jeszcze dlugo nie bedzie mi potrzebny. Jeszcze duzo pracy przede mna a najbardziej nie umiem hamowac. Tzn sie boje ;-)

ToMsOn jak napisles tarcie to jedno a predkosc to drugie. Zamkniecie opony przy zlej pozycji nie czyni nikogo szybkim.

qubis

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: qubis » 21 lis 2016, o 15:43

Zle slychales Mrówy na tym szkoleniu :mrgreen:
Chopaki a jak przucieram setami ja kisielinie to jade szybko czy wolno. Bo kolanami nie siegam a opony nie zamkniete tylko sety po malu mi sie kończą :lol:

Ps. Ci co mnie znaja to wiedzą ze kolano nie wchodzi w grę bo mam za krótkie nóżki :lol:

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 21 lis 2016, o 17:02

Ehhh.... Takie gadanie aby tylko posty nabijac.
Ja mam zdarte slidery na chodniku jak potknalem się o krawężnik, 4 opony zimowe zamknięte w garazu a nawet nie musiałem jechać na Poznań czy Kisielin. Tak naprawdę to mało istotne, nie wstydzę się podjechac pod pizzerie albo liceum, ważne, że jest motocykl, głośny wydech (najlepiej Jardine), kolorowy kombinezon z gwiazdą (bo laski nie znają innych marek) a ja stoję koło motocykla.

Awatar użytkownika
Joker
Posty: 157
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 20:07
Motocykl: GSXR 1000 k9
Imię: Sebastian
Skąd: Wroclaw

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: Joker » 21 lis 2016, o 17:11

Mam wszystko tylko.... Zamienie dainese na alpine :mrgreen:
Wodka z cola nie rozwiarze twoich problemow , ale z drugiej strony sama cola tez nie

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 lis 2016, o 17:23

qubis pisze:Zle slychales Mrówy na tym szkoleniu :mrgreen:
Chopaki a jak przucieram setami ja kisielinie to jade szybko czy wolno. Bo kolanami nie siegam a opony nie zamkniete tylko sety po malu mi sie kończą :lol:

Ps. Ci co mnie znaja to wiedzą ze kolano nie wchodzi w grę bo mam za krótkie nóżki :lol:

Nie jezdze u Mrowy.
BTW litrem jezdzisz po tym kislu? Ale PC masz? :-)

qubis

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: qubis » 21 lis 2016, o 17:35

Co to pc. No bylem tam ze 3 razy bardziej dla kolegów niż na jakieś tam sciagnie. Mówiłeś ze jakies szkolenia tam robiłes ?? U kogo?

qubis

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: qubis » 21 lis 2016, o 17:51

ToMsOn pisze:andrzej ten przeciwskręt to jak skręcasz w lewo to wystawiasz prawe kolano :mrgreen:
rozmowa tak naprawdę o niczym ;) a to że niektórzy trą te kolana nawet na "prostej" to już inna sprawa :lol:
A no to umim tak :lol:

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 lis 2016, o 18:12

qubis pisze:Co to pc. No bylem tam ze 3 razy bardziej dla kolegów niż na jakieś tam sciagnie. Mówiłeś ze jakies szkolenia tam robiłes ?? U kogo?
Taki zart z tym Power Commanderem. Ja sie ucze w motoskills.pl u Jarka Chomicza. Bylem 3 razy bo mnie kolega namowil a Jarek mial motocykle do wynajecia. gixa kupilem nie dawno.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 21 lis 2016, o 21:50

qubis pisze:Zle slychales Mrówy na tym szkoleniu :mrgreen:
Chopaki a jak przucieram setami ja kisielinie to jade szybko czy wolno. Bo kolanami nie siegam a opony nie zamkniete tylko sety po malu mi sie kończą :lol:

Ps. Ci co mnie znaja to wiedzą ze kolano nie wchodzi w grę bo mam za krótkie nóżki :lol:
Ty sie śmiej ale ja w 929 łatwiej przycierałem stopkami niż kolanem, wiem że w cbr sa nisko podnóżki ale żeby aż tak? a co najlepsze pierwszy raz przytarłem prawe kolano dopiero na trzecim wyjeździe na tor, lewe na pierwszym i oba podnóżki na pierwszym wyjeździe heheh nie wiem dziwna zależność, zawsze też myślałem że najpierw kolano potem podnóżki a w 929 wyszło mi inaczej :D a co lepsze teraz na gixie i oponie tylnej 200.55 nie przycieram stopkami prawie w ogóle a tylko kolanami a czas mam 17s lepszy od pierwszego wyjazdu na poznań :) heheh

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 21 lis 2016, o 23:57

929 ma regulacje setow? gix k6 ma 3 polozenia. Ja ustawilem do tylu i do gory. Nie skladam mocno motocykla ale myslalem, ze w sporcie nie ma opcji tarcia podnozkiem...

qubis

Re: Zamykanie opony

Nieprzeczytany post autor: qubis » 22 lis 2016, o 07:39

Maciej ka poważnie przytarłem na kisielinie setem a ma ustawiony na środkowym oczku. A kolanem ni chuu chuum. A znajomy na r1 tak przytarł stetem ze przy okazji dekiel potem obtarł i żwir przerał. A to wszystko przez to ze tsk mocno na secie sie oparł

ODPOWIEDZ