Pierwszy motocykl – co wybrać?

Międzygaz, przeciwskręt, wheelie, zamykanie opony itp.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 21 sie 2010, o 23:12

Kup sobie SRADA '99 lub 2000. Są średnio mocniejsze o 10KM od SRADów 97-98 a to przez to że mają nowe kanały dolotowe i zmienione mapy silnika. SRAD sprawia wrażenie cholernie szerokiego i takiego napakowanego. Przy twoim wzroście będzie idealny. Moje odczucia były raczej pozytywne gdy kiedyś miałem okazję ogarniać sprzęt :)

1234
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2010, o 21:55

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: 1234 » 22 sie 2010, o 09:48

Pierw niech się przejedzie nie jako pasażer a kierowca to zrozumie dlaczego litr na pierwszy motor to zły pomysł! można narobić w pory od wrażeń przy takiej mocy

Medio
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2010, o 11:08
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Medio » 22 sie 2010, o 14:49

Hmm nie chce zostać przy samochodach... Chce zacząć jeździć motorem tym bardziej ze się do nich przekonałem... Tylko jako początkujący nie wiem co wybrać dużo znajomych mówi żeby kupić 600-750... A ja nadal naciskam na 1000... choć nie powiem boje się trochę... :) liczę właśnie na to ze na forum motorów suzuki konkretnie gsxr dowiem się czegoś więcej... Pozdrawiam.

tomasbjj
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2010, o 14:43
Wymarzony motocykl: GSXr 600

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: tomasbjj » 22 sie 2010, o 18:37

Mysle ze na poczatek to jest za duzo :) kurde mam dylemat, zastanawiam sie pomiedzy GSXr 600 a ZX-6 r mniej wiecej te same roczniki, prosiłbym bardziej doswiadczonych motocyklistów o ocene tych dwóch maszyn :)

Awatar użytkownika
zolwik
Posty: 255
Rejestracja: 8 cze 2010, o 12:28
Motocykl: srad 3/4L
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: zolwik » 22 sie 2010, o 21:23

Nie motorach tylko motocyklach :twisted: :twisted:

Jeśli się boisz litra to sobie daruj , bo możliwe że nasza znajomość może być dość krótka (czego nikomu nie życze)
Ogarniecie 600-750 potrwa z 2-3 sezony , mistrzem prostej jest każdy :!: :!: :!: No ale nie oto tu chodzi .
Sprzedam 3/4L 00' srad

Haos
Posty: 161
Rejestracja: 9 lip 2010, o 01:47
Motocykl: Lyter K7
Wymarzony motocykl: ....teraz to już niewiem

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Haos » 22 sie 2010, o 23:07

Medio z tego co widzę napisałeś, że się co dopiero przekonałeś do moto to ja ci zaproponuje zajebiste Suzuki................. GS500. Lytr to jest potęga właśnie się przkonuje o tym :) a zjezdziłem juz cztery 600-tki i jedą 750-tke, nie wspomne o słabszych sprzętach i nadał mnie moto zaskakuje.... Jak juz cię tak bardzo ciągnie do sporta to zacznij jak biały człowiek od 600-tki, a nie od 1000!!!Cieszę się , ze cie 1000 przeraża i się go boisz............ bo jest czego

Domin
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2010, o 11:28

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: Domin » 23 sie 2010, o 11:33

Dołączam się do pytania czy GSXR 600 będzie odpowiedni dla początkującego motocyklisty. Tak samo jak kolega mam 190 cm wzrostu i Suzu bardzo mi się podoba, nie zamierzam na nim szaleć, jedynie od czasu do czasu zrobić sobie fajną jazdę moto, niestety byłby to mój pierwszy motor. Czy ewentualnie można je jakoś zdławić do mniejszej ilości koni tak na początek? Generalnie gsxr 600 na początek to dobry wybór?

Awatar użytkownika
gixxer86
Posty: 223
Rejestracja: 14 kwie 2010, o 19:49
Motocykl: gsx-r k5
Wymarzony motocykl: Panigale
Imię: Dmitrij
Skąd: Wwa
Lokalizacja: W-wa

Re: zamierzam kupić GSX'a r 600

Nieprzeczytany post autor: gixxer86 » 23 sie 2010, o 12:50

moim zdaniem na pierwsze moto to pomysl fatalny... do nauki polecalbym raczej cos mniej extremalnego. skoro nigdy nie jezdziles czemu odrazu najostrzejsza odmiana motocykla??
shjfhukeihfhjifighiuhvbfklxilguji.xjkcoijdssioihfuhzjvcjxzjdeoiujo

Awatar użytkownika
korro
Posty: 338
Rejestracja: 11 mar 2010, o 21:07
Motocykl: GSX-R 750X
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: korro » 23 sie 2010, o 13:54

Domin pisze:Dołączam się do pytania czy GSXR 600 będzie odpowiedni dla początkującego motocyklisty.
Przeczytaj tej wątek od początku, jest już kilka opinii. Swoją powtórzę, sport na początek to nie jest dobry pomysł.
Medio pisze:dużo znajomych mówi żeby kupić 600-750... A ja nadal naciskam na 1000
1000 to najostrzejsze, najdziksze maszyny. Dlaczego się upierasz przy 1000? Bo fajny? Bo kozacki? Tu chodzi o Twoje życie, o nic innego.
Moje poprzednie moto, Yamaha XJ600, niby słaba, 61km, ale do setki rozpędzała się w 5s. Piszesz, że latałeś M3, spojrzałem w osiągi. Dopiero najwyższy model M3 E46 ma do setki 4.8 (dwie poprzednie generacje mają powyżej 5). Teraz, w SRADzie, jest takie pierdolnięcie przy 8 tysiącach obrotów, że zsadza z moto, prostuje palce. Na pierwszych 3 biegach bałem się go kręcić powyżej 8000..u sumie, to nadal się boje. W sumie nikt Ci nie zabroni, nam chodzi o pokazanie Tobie, o co to znaczy 1L.

Awatar użytkownika
zolwik
Posty: 255
Rejestracja: 8 cze 2010, o 12:28
Motocykl: srad 3/4L
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: zolwik » 23 sie 2010, o 16:54

Moim zdaniem Medio chce być na topie przed kolegami z podwórka , że ma litra i jest kozak .(oczywiście nie chce tu nikogo obrażać urazić czy coś w tym stylu )
Sprzedam 3/4L 00' srad

Domin
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2010, o 11:28

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Domin » 23 sie 2010, o 22:51

Więc jednak GS500 na początek? Generalnie chiałbym ogarnąć temat i nie zabić się na pierwszym zakręcie ale go GSXR 600 jest takie z******. Pozdr.

Haos
Posty: 161
Rejestracja: 9 lip 2010, o 01:47
Motocykl: Lyter K7
Wymarzony motocykl: ....teraz to już niewiem

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Haos » 23 sie 2010, o 23:18

Dokładnie tak ewentualnie CB500, kiedyś nam podziekujesz , ajeszcze będzie czas na gixa :)

Awatar użytkownika
asphaltsurfer
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 13:39
Motocykl: K6 1000 red + FZR 1000
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: asphaltsurfer » 25 sie 2010, o 23:15

tomasbjj pisze:zastanawiam sie pomiedzy GSXr 600 a ZX-6 r mniej wiecej te same roczniki

Daruj sobie ZX6R-y z lat 95-98. Piją dużo oleju i pękają ramy.

Czasami jak jeżdżę na CB500 kuzyna to wydaje mi się że i to jest za dużo i nie najlepszy pomysł na pierwsze moto, ciągnie to od samego dołu a i żeby podążać za plastikami nie ma najmniejszego problemu odkręcasz i masz. Najlepiej jakbyście zaczynali od jakiegoś 250 - bez wątpienia najbardziej przyjazna maszyna.

Jeśli chcecie koniecznie sporta możecie się zainteresować ZXR400, 60KM, ale niech was to nie zmyli bo bike cholernie dziki, a ten model był akurat bardzo udany.

Medio
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 20 sie 2010, o 11:08
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Medio » 25 sie 2010, o 23:41

zolwik pisze:Moim zdaniem Medio chce być na topie przed kolegami z podwórka , że ma litra i jest kozak .(oczywiście nie chce tu nikogo obrażać urazić czy coś w tym stylu )
Nie nie chodzi mi naprawdę o to ze koledzy czy chamski szpan na motorze... Nie należę do grupy osób które (bez obrazy) są stereotypem solarium, włosów na żel, i durnych popisów pod klubem... A potem "świeć Panie nad jego duszą" bo chciał zaszpanować a jak doszło co do czego "ojjj zabrakło wyobraźni..." dwóch takich pochowałem już kolegów tylko po samochodzie... Oglądam wiadomości, rożne programy i mam dużo znajomych i wiem co znaczy nie odpowiedzialny kierowca za kierownica samochodu czy motoru... Nie to mnie przekonało do motoru, a zwłaszcza do Suzuki...Sama barwa jego, dźwięk praca silnika, wsiadając na motor poczułem to coś poczułem jaka moc i nie oszukując się potęga drzemie pod za przeproszeniem tyłkiem... i mógł bym opisywać to odczucie jeszcze długo ale po co jak praktycznie każdy wie i wie jeszcze bardziej od mnie o co chodzi... :) naprawdę w ciągu jednej przejażdżki tak bardzo polubiłem motory i bardzo chce go mieć że skręca w żołądku na sama myśl... A podkreślę ze na tej przejażdżce nie jechaliśmy szybko czy z wygłupami bo kolega wiedział ze nie lubię i się boje...

Haos
Posty: 161
Rejestracja: 9 lip 2010, o 01:47
Motocykl: Lyter K7
Wymarzony motocykl: ....teraz to już niewiem

Re: Pierwszy motocykl – co wybrać?

Nieprzeczytany post autor: Haos » 26 sie 2010, o 12:20

Medio skoro nie jesteś typem lansera, który musi mieć lytra do wyrywania blachar, a czujesz inną moc :) to zaczynaj od gs500 i jak tylko będziesz miał smykałke do tego 2-3 sezony i możesz spokojnie myśleć o gixie....no chyba ze ci życie nie miłe :)

Powodzenia

ODPOWIEDZ