Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 18 lut 2016, o 17:21

oras pisze:Odświeżę trochę temat, ostatnio orientowałem się czy moja koza jest objęta tą akcją. Dowiedziałem się, że nie jest objęty, a poza tym, że w Warszawskim Moto Hangarze mógłbym zrobić wymianę w motocyklu z USA za free.
Mógłbyś to rozszerzyć? To pewne czy tylko taka plotka?

oras
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 3 sie 2015, o 13:29
Motocykl: duże k8
Imię: Bartek
Skąd: ERW

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: oras » 18 lut 2016, o 19:59

Ot co prosta sytuacja, obdzwaniam salony z pytaniem czy moja pompa podlega wymianie i w Moto Hangarze powiedziano mi, że to sprzęt z USA i by go zrobili, ale akurat ten egzemplarz nie podlega wymianie. Jeżeli Twoja łapie się pod akcje polecam obdzwonić najbliższe salony, a ten w pierwszej kolejności ;)

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 18 lut 2016, o 20:21

Hehehe no pewnie, że by zrobili ale nie zrobią bo moto z USA podlega akcjom w USA. W Europie nie i może go nie być w spisie co nie znaczy, że nie ma wadliwej pompy.

Gościu sprawdza VIN - i mu nie wychodzi komunikat, ze podlega wymianie - więc zgodnie z prawdą Cię informuje, ze nie. No bo moto może wyskoczyć w USA.
Przy okazji drobna reklama serwisu jacy to oni nie są porządni naprzeciwko innych i by zrobili ... jaka szkoda, że nie trzeba ... :lol:

Sprawdź sobie na stronie amerykańskiej, albo wygoogluj jakiś serwis stamtąd i zadaj im pytanie, czy podlega akcji u nich. Dopiero wtedy będziesz wiedział.

P.S. Nasze serwisy olewają ludzi ale jak napiszesz do USA np do Bazzaza albo do Anglii/Holandii do Hyperpro to masz konkretną odpowiedz za dzień, dwa.

oras
Nowy
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 3 sie 2015, o 13:29
Motocykl: duże k8
Imię: Bartek
Skąd: ERW

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: oras » 19 lut 2016, o 15:19

Jednak QH1 masz rację, nie trzeba pisać. Znalazłem artykuł z konkretnym opisem co i jak jest zmieniane. Teraz wystarczy zerknąć i od razu widać czy pompa podlega wymianie czy może już jest po. O proszę http://www.motorcycle-usa.com/2013/10/a ... 00-gsx-rs/

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 18 mar 2016, o 15:55

Dostalem maila z Suzuki wiec cytuje w calosci:

" Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pańskie pismo dotyczące odmowy przeprowadzenia akcji serwisowej informuję co następuje:
1. Suzuki Motor Poland odpowiedzialne jest za przeprowadzenie akcji serwisowych w pojazdach wprowadzonych przez nas do obrotu. W przypadku ogłoszenia akcji właściciele takich pojazdów zostają automatycznie powiadamiani o konieczności odwiedzenia serwisu.
2. W przypadku pojazdów wprowadzonych do obrotu przez innych przedsiębiorców należy się zwrócić bezpośrednio do nich w celu wykonania akcji technicznej.
3. Z kolei dla motocykli używanych, sprowadzonych indywidualnie jedynym śladem pochodzenia motocykla jest książka serwisowa. Jej brak uniemożliwia nam kontrolę pochodzenia motocykla i statusu kampanii.

Powołując się zatem na podstawy prawne, Suzuki Motor Poland wypełnia swój obowiązek ustawowy.

Odnosząc się do Pańskiej troski o stan techniczny motocykla i własne bezpieczeństwo sugeruję obsługę motocykla w autoryzowanym serwisie Suzuki, czego zdaje się do tej pory Pan nie czynił.

Przy tej okazji będziemy w stanie wykonać 3 akcje techniczne jakim podlega egzemplarz o numerze VIN: JS1CY1xxxxx. Motocykl pochodzi z oficjalnej sieci sprzedaży Suzuki w Wielkiej Brytanii. Możemy zatem udzielić w tym przypadku pomocy.

Z poważaniem,

xxx
Dyrektor Generalny
Dział Serwisu, Części Zamiennych i Akcesoriów "


Odnosnie punktu 3, przeciez po VINie juz z bazy wychodzi skad pochodzi motocykl wiec nie rozumiem dlaczego brak ksiazki serwisowej (ktora i tak zazwyczaj ginie w motocyklach sprowadzanych) jest wymowka zeby poszczegolnych akcji odmowic. W bazie jest zaznaczone ktory egz byl serwisowany, zdaje sie jest nawet informacja z przebiegami oraz data i kraj pochodzenia wiec wiadomym jest ze nikt go w warzywniaku u Chinczyka nie kupil.

Do serwisu nie zagladalem gdyz motocykl o ktory pytalem mam od niedawna i w takim jest stanie, ze nie potrzebuje zadnych regulacji itp jednak wyglada na to ze jeden gixxer lapie sie na zmiane pompy itd mimo ze ksiazki nie posiadam tylko musze zawitac do lokalnego ASO, pytanie co z 750K8 z Francji ktorym gania kolezanka ale o to zapytam juz na miejscu, moze zli nie beda ze poskarzylem Warszawce hehe :)

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 18 mar 2016, o 22:31

To się Ci rozpisali, mi odpowiedzieli jednym zdaniem :lol:
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
tede80
Posty: 152
Rejestracja: 24 maja 2015, o 12:14
Motocykl: GSX-R 1000 K8, Z750
Imię: Tomek
Skąd: TSK

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: tede80 » 25 maja 2016, o 19:28

W sobotę byłem na wymianie w Moto Hangar Warszawa, nie mam książki serwisowej ani karty gwarancyjnej, nie robili żadnego problemu, szybko, sprawnie i przyjemnie :)

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 25 maja 2016, o 20:32

Ja umowilem sie na wymiany na poczatek czerwca, wczesniej maja w ASO zawalone terminy. Na temat 4-ech nastepnych gsxr'ow (sprzety kumpli) o ktore pytalem - cisza w eterze i zdaje sie olewka.. To moze ich przekieruje do tego Moto Hangaru?

Awatar użytkownika
tede80
Posty: 152
Rejestracja: 24 maja 2015, o 12:14
Motocykl: GSX-R 1000 K8, Z750
Imię: Tomek
Skąd: TSK

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: tede80 » 26 maja 2016, o 19:52

kaczan, umówiłem się w Moto Hangarze ponieważ ktoś gdzieś pisał, że tam nie robią żadnego problemu z wymianą tych pomp, pytałem się na miejscu i pracownik serwisu Robert T. powiedział, że wymienili już około 60 pomp w związku z tą akcją serwisową, niech Twoi kumple napiszą do nich maila z zapytaniem o tą akcję i numerem VIN motocykla w którym chcą to wymienić.

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 8 cze 2016, o 09:33

To sprawa u braciaka jest juz zalatwiona pozytywnie - pompe zmienili w ASO razem z przewodem plynu hamulcowego, kompletnym zbiorniczkiem i blaszka, do tego wymieniony naciag lancucha i podkladki pod czujnik stopki bocznej. Oczywiscie wymiany potwierdzone w bazie danych. Podsumowujac - akcja z glowy w 3h (i obylo sie bez ksiazki serwisowej).

Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 8 cze 2016, o 10:29

A ja pojechałem swoim i okazało się, że mój nie podlega akcji serwisowej:) Myślałem, że wszystkie motocykle muszą jechać do serwisu ale jednak nie. Czyli też już jestem zadowolony - w sumie to nic złego się nie dzieje z pompą a i sam wymieniłem sobie problematyczną sprężynkę jakiś czas temu:)

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 21 cze 2016, o 14:17

hmm no dziwne bo z tego co mi wiadomo to wszystkie wlasnie moto mialy byc poddane akcji serwisowej, a moze po prostu juz masz nową pompe ktos byl wczesniej na wymianie patrzyles?

Awatar użytkownika
69type
Posty: 72
Rejestracja: 5 mar 2016, o 22:55
Motocykl: GSX-R 600 SRAD 1997
Wymarzony motocykl: Jest
Imię: Szymek
Skąd: Ślask

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: 69type » 21 cze 2016, o 20:01

Pytank do was... Jakie roczniki są objęte akcją ? ;]

EDIT: już się dowiedziałem :P

Suzuki GSX-R 1000 K5, K6, K7, K8,K9, L0, L1, L2, L3
GSX-R750 K4, K5, K6, K7, K8, K9, L0 , L1, L2 i L3
GSX-R600 K4, K5, K6, K7, K8, K9, L0, L1, L2 i L3

Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 22 cze 2016, o 09:31

MaciejX pisze:hmm no dziwne bo z tego co mi wiadomo to wszystkie wlasnie moto mialy byc poddane akcji serwisowej, a moze po prostu juz masz nową pompe ktos byl wczesniej na wymianie patrzyles?
Jak była ogłoszona akcja serwisowa to motocykl już miałem u siebie. Też mi się wydawało, że wszystkie motocykle miały mieć wymienioną pompe no ale Pan w serwisie sprawdził w kompie i powiedział, że mój nie został zgłoszony do wymiany.

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Akcja serwisowa wymiany pompy hamulcowje Gsxr

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 22 cze 2016, o 09:33

troche dziwna sprawa ale może jakimś cudem nie masz wadliwej pompy hehe :) albo w kulki przyciął żeby nie robić Ci tego hehe

ODPOWIEDZ