Jazda bez kategorii jaki mandat?

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Akum
Posty: 1228
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:29
Motocykl: 1000 L1

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: Akum » 18 maja 2017, o 08:19

Zgodnie z przepisami które weszly jakies dwa lata temu nadal 300 zl ale dodatkowo holowanie pojazdu na twój koszt plus parking policyjny. Tak jak Ci koledzy mówią sama kontrola to Pikus ale w razie byle stluczki współczuję bardzo.

Hudyk4
Nowy
Nowy
Posty: 47
Rejestracja: 4 cze 2016, o 14:12
Motocykl: gsxr k4 1000
Imię: Marcin
Skąd: Złoty Stok

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: Hudyk4 » 21 maja 2017, o 19:13

Ja zostałem zatrzymany kilka miesiecy temu bez kategori a, mam tylko b. Na szczęście dostałem tylko 300 zł i pozwolili mi jechać dalej. Miałem szczęście bo byłem jakieś 200km od domu :D.

Jestem w trakcie robienia kategorii a, żeby w razie wypadku nie było problemów.

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: kwas » 21 maja 2017, o 19:14

Hudyk4 pisze:Ja zostałem zatrzymany kilka miesiecy temu bez kategori a, mam tylko b. Na szczęście dostałem tylko 300 zł i pozwolili mi jechać dalej. Miałem szczęście bo byłem jakieś 200km od domu :D.

Jestem w trakcie robienia kategorii a, żeby w razie wypadku nie było problemów.
PROBLEMÓW ? A gdybys stworzył wypadek z twojej winy tomów,cisz wszystko ze swojej kieszeni bo nie masz kategorii
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 22 maja 2017, o 12:46

Chcą by ludzie mieli prawko to niech ten wiek zmniejszą , bo to porażka . Ludzie i tak jeżdzą ale po co mają jeździć bez prawka... Mogę się założyć ,ze jest kupe ludzi którzy dla własnego bezpieczeństwa i spokoju by zdali( ale wieku brak). Nie no najlepiej to latac już wtedy jak ma się 2ke dzieci i totalny brak czasu. Do policji nic nie mam , robią swoje są normalni i popaprani, to ich praca ale ten d*łn co to podpisał te przepisy hmm to on nawet na moto nie siedział . Może by jakoś dało rade wpłynąć na tą zmiane przepisów , chociażby ten wiek obniżyli tylko wiem,że to prawie nie osiągalne bo trzeba by jakieś podpisy i tak daalej :(

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 22 maja 2017, o 13:13

michal96 pisze:Chcą by ludzie mieli prawko to niech ten wiek zmniejszą , bo to porażka . Ludzie i tak jeżdzą ale po co mają jeździć bez prawka... Mogę się założyć ,ze jest kupe ludzi którzy dla własnego bezpieczeństwa i spokoju by zdali( ale wieku brak). Nie no najlepiej to latac już wtedy jak ma się 2ke dzieci i totalny brak czasu. Do policji nic nie mam , robią swoje są normalni i popaprani, to ich praca ale ten d*łn co to podpisał te przepisy hmm to on nawet na moto nie siedział . Może by jakoś dało rade wpłynąć na tą zmiane przepisów , chociażby ten wiek obniżyli tylko wiem,że to prawie nie osiągalne bo trzeba by jakieś podpisy i tak daalej :(
młodzi gniewni, większość z nich bardzo dobrze że nie dostaje litra na 1 moto (do którego uprawnia go prawko A i pewnie z taką myślą powstały te przepisy + oczywiście $$$ ):) takie moje zdanie, z wiekiem podchodzi się inaczej do wszystkiego, więc uważam że ten wiek jest mocno uzasadniony, tym bardziej że mozesz zrobic niższą kategorie i po jakimś czasie ubiegać się o zwykłe A.

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 22 maja 2017, o 19:26

Dla mnie te przepisy są jak najbardziej słuszne, mimo pewnych wad. Michał, wydaje mi się że jesteśmy w tym samym wieku. Ja zdałem prawko A2 mając 18 lat (nawet miesiąc przed), przejeździłem te 2 lata banditem 650 zablokowanym, tydzień temu zdałem A i przesiadam się na gixa 750. Nie marudziłem, że oo zabraniają mi chociaż czasami musiałem ganiać za kolegami na litrach i dawałem jakoś radę. Te przepisy są z myślą o ludziach którzy nie mają zbyt dużo oleju w głowie, chociaż tacy to pewnie i bez prawka jeżdżą. Napewno nabrałem doświadczenia na klocu jakim jest bandit, potrzebnego żeby ogarnąć 750. Jedyne co wydaje mi się głupie to ponowne zdawanie tego samego. Mogłoby być podobnie jak w UK, jeśli dobrze kojarzę, że po osiągnięciu odpowiedniego wieku kategoria po prostu przeskakuje wyżej, bez dodatkowych kursów i egzaminów, bo jest to właśnie nabijanie kasy dla państwa. Tyle w temacie.

Kolorusek
Nowy
Nowy
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2015, o 10:41
Motocykl: Kawasaki 636 "16
Imię: Piotrek
Skąd: Sierpc k.Płocka

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: Kolorusek » 22 maja 2017, o 19:46

Dla mnie te przepisy by miały sens gdyby A2 pozwalało na kierowanie 600 czy 650, tak to kicha.
Wiele osób jeździ nielegalnie na A1 125 2T gdzie ma 30KM a może mieć 15 i przesiadka na motocykl 50KM, żeby za 2 lata mógł kupić sobie 200KM?
Egzamin u mnie w WORD zdaje na A2 i A tym samym modelem motocykla tylko z różną mocą :roll:

qubis

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 22 maja 2017, o 19:48

A ja uważam że to kibel powinny być kursy poważne. Chcesz ścigacza to uczysz się praktyki na ścigu. Ale uczysz na poważnie a nie tak jak to wygląda. A teraz to i tak każdy małolat kombinuje z blokada i na papierze

Awatar użytkownika
MrTrash
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2016, o 23:35
Motocykl: GSX-R 750 K8
Wymarzony motocykl: Jest :D
Imię: Tomasz
Skąd: Zamość

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: MrTrash » 22 maja 2017, o 19:51

Kolorusek pisze:Dla mnie te przepisy by miały sens gdyby A2 pozwalało na kierowanie 600 czy 650, tak to kicha.
Wiele osób jeździ nielegalnie na A1 125 2T gdzie ma 30KM a może mieć 15 i przesiadka na motocykl 50KM, żeby za 2 lata mógł kupić sobie 200KM?
Egzamin u mnie w WORD zdaje na A2 i A tym samym modelem motocykla tylko z różną mocą :roll:
A nie pozwala? Przecież napisałem, że sam jeździłem banditem 650 na A2. A co do egzaminu to wszędzie tak jest.
qubis pisze:A ja uważam że to kibel powinny być kursy poważne. Chcesz ścigacza to uczysz się praktyki na ścigu. Ale uczysz na poważnie a nie tak jak to wygląda. A teraz to i tak każdy małolat kombinuje z blokada i na papierze
Na kursach uczą niestety tylko jak zdać egzamin, chyba że trafi się na instruktora z powołania który wytłumaczy co to przeciwskręt itp. Poważna nauka to tylko na specjalnych szkoleniach.

Kolorusek
Nowy
Nowy
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2015, o 10:41
Motocykl: Kawasaki 636 "16
Imię: Piotrek
Skąd: Sierpc k.Płocka

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: Kolorusek » 22 maja 2017, o 21:09

Nie zezwala na sportowe 600. Dla mnie nic ciekawego nie ma z nowych moto na A2, tylko Ninja 650.

Awatar użytkownika
michal96
Posty: 321
Rejestracja: 20 mar 2017, o 15:34
Motocykl: gsxr 1000 k3
Wymarzony motocykl: nwm
Imię: michal
Skąd: Lipsko

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: michal96 » 23 maja 2017, o 10:39

Kicha z tymi przepisami, tak faktycznie nie jestem za tym by odrazu litra kazdy mogl legal kupic. Ale sa tez ludzie ktorzy ciut tam ogarniaja a tu troche szkoda ,bo nie maja mozliwosci zdac. Mam teraz 21lat niestety zdalem a2 jak mialem 20 bo wtedy kase odlozylem. Teraz sie milionow nie zarabia ale gdyby tylko o kase za egzamin chodzilo, hmm to juz by bylo :) Nie naleze do tych co pierwszy raz siadaja na moto po za tymi moto do 125cc , to sama cbr 600 15tys km zrobilem . Tylko kiedys sie inaczej myslalo , po prostu mialem to gdzies, a teraz juz wolalbym wszystko legal .Nareszcie troche zmadrzalem . Nie trzeba byc Rossim zeby latac R1 czy 600, ale grunt to zeby miec troche oleju i w sumie prawko ( by sie zdalo) :)

KubusK
Posty: 402
Rejestracja: 29 mar 2015, o 09:12
Motocykl: BMW
Wymarzony motocykl: BMW! S1000rr
Imię: Piter
Skąd: śląsk

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: KubusK » 23 maja 2017, o 11:19

qubis pisze:A ja uważam że to kibel powinny być kursy poważne. Chcesz ścigacza to uczysz się praktyki na ścigu. Ale uczysz na poważnie a nie tak jak to wygląda. A teraz to i tak każdy małolat kombinuje z blokada i na papierze
jestem za,
jazda i nauka do egzaminu ma mały związek z późniejszą jazdą przynajmniej biorąc pod uwagę "szlifierkę" zaczynając od pozycji przechodząc przez promień skrętu kończąc na przyspieszaniu.
Luzie potrafią robić 8 a potem z łuków wypadają :/

Hudyk4
Nowy
Nowy
Posty: 47
Rejestracja: 4 cze 2016, o 14:12
Motocykl: gsxr k4 1000
Imię: Marcin
Skąd: Złoty Stok

Re: Jazda bez kategorii jaki mandat?

Nieprzeczytany post autor: Hudyk4 » 23 maja 2017, o 18:55

michal96 pisze:Chcą by ludzie mieli prawko to niech ten wiek zmniejszą , bo to porażka . Ludzie i tak jeżdzą ale po co mają jeździć bez prawka... Mogę się założyć ,ze jest kupe ludzi którzy dla własnego bezpieczeństwa i spokoju by zdali( ale wieku brak). Nie no najlepiej to latac już wtedy jak ma się 2ke dzieci i totalny brak czasu. Do policji nic nie mam , robią swoje są normalni i popaprani, to ich praca ale ten d*łn co to podpisał te przepisy hmm to on nawet na moto nie siedział . Może by jakoś dało rade wpłynąć na tą zmiane przepisów , chociażby ten wiek obniżyli tylko wiem,że to prawie nie osiągalne bo trzeba by jakieś podpisy i tak daalej :(
Właśnie dlatego robie prawko, żeby w razie wypadku (mija wina czy nie) nie było probemów.
Jeżeli brałbym udział w wypadku jeżdżąc bez kategori, to wszystko na mnie idzie.

ODPOWIEDZ