Wyprzedzanie między pojazdami.

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Solo
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 7 lip 2011, o 22:32
Motocykl: 1000K3
Wymarzony motocykl: 1000K11+

Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: Solo » 9 lip 2011, o 15:18

Właśnie, jak to jest na prawdę? Jest prosty odcinek drogi, linia przerywana i wyprzedzanie pojazdu z jednoczesnym mijaniem się z pojazdem znad przeciwka (uznajmy że nie trzeba wjechać na przeciwny pas ruchu). Niby wykroczenie? Ale... prawo mówi, wyprzedzający samochód musi mieć jeden metr odstępu, ale nic nie jest napisane o odstępu dla jednośladach. Moje zdanie? Prawo jest prawem i posiada wiele luk, które można wykorzystać całkiem legalnie, więc nie jest wykroczeniem.
A jak co Wy o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
conigsxr
Posty: 57
Rejestracja: 25 sie 2010, o 19:00
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K3
Wymarzony motocykl: totalna samoróba V4

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: conigsxr » 31 sie 2011, o 20:18

To zależy czy Cię zatrzyma Policja czy nie. Jeśli trafisz na idiotę/służbistę to czeka Cię kłótnia. Jak nie przyjmiesz mandatu czeka Cię sprawa w sądzie. Dobry adwokat i mamy sprawę bez precedensu. Jeśli wygrasz to mamy podstawę do odmawiania przyjmowania takich mandatów na podstawie właśnie powstałego precedensu. Ale i tak wszystko zależy od widzimisię sądu (i policji)

Awatar użytkownika
Romaszko
Posty: 63
Rejestracja: 26 mar 2011, o 14:12
Motocykl: Suzuki GSX600R
Wymarzony motocykl: Ducati Desmosedici RR
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: Romaszko » 7 wrz 2011, o 15:17

ostatnio oglądałem program jakiś w TV gdzie wypowiadali się policjanci i mówili, że gdy samochody stoją na światłach to można ich bez problemu wyprzedzać tylko trzeba mieć oczy dookoła głowy (wiadomo nie wszyscy fani 4 kółek patrzą w lusterka).
W czasie jazdy to nie wiem dokładnie ale ja wyprzedzam np. na mieście, niejednokrotnie świadkiem takiego wyprzedzania była policja, zdarzyło się też kilka razy, że przez przypadek wyprzedziłem również policję (nie celowo ale jakoś tak już wyszło ;)) i nie miałem na szczęście przez to przykrych konsekwencji. Zresztą jeszcze nie słyszałem o takim czymś, żeby policja zatrzymała za takie coś.

Awatar użytkownika
conigsxr
Posty: 57
Rejestracja: 25 sie 2010, o 19:00
Motocykl: Suzuki GSXR 1000 K3
Wymarzony motocykl: totalna samoróba V4

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: conigsxr » 7 wrz 2011, o 15:45

Dopóki prawo jednoznacznie nie określa takiego wyprzedzania, czy jest dozwolone czy nie, to możemy sobie tylko pogdybać. Jedni policjanci nie zwrócą na to uwagi, inni zwrócą.

bartol44
Posty: 195
Rejestracja: 7 sty 2012, o 13:39
Motocykl: GSX-R 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa '98
Lokalizacja: Andrychów

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: bartol44 » 12 sty 2012, o 14:26

w korku jeśli jest linia przerywana nie ma z tym problemów jeśli się tylko zmieścisz
w korku jesli linia ciągła to musisz się zmieścić na swoim pasie i nie najeżdżąć na linię ciagłą
w ruchu tak samo jeśli linia ciągła nie wolną ci jej przekroczyć
a wiadomo z policja jest tak żę jak trafisz na człowieka to nawet tego niezauważy bo i co po a jak będzie chciał się przyczepić to zawsze cos znajdzie

Awatar użytkownika
neever
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2010, o 23:11
Motocykl: GSXR 750

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: neever » 22 sty 2012, o 23:03

Jeśli auta stoją na światłach a ty jedziesz miedzy nimi do przodu to nie nazywa się to wyprzedzanie tylko wymijanine.

bartol44
Posty: 195
Rejestracja: 7 sty 2012, o 13:39
Motocykl: GSX-R 750 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa '98
Lokalizacja: Andrychów

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: bartol44 » 23 sty 2012, o 14:30

Wymijać można się z kimś z przeciwka, ominąć mozna jadący bardzo wolno lub stojący pojazd lub przeszkodę

Awatar użytkownika
neever
Posty: 145
Rejestracja: 31 paź 2010, o 23:11
Motocykl: GSXR 750

Re: Wyprzedzanie między pojazdami.

Nieprzeczytany post autor: neever » 25 sty 2012, o 13:58

A no tak. Masz racje. Omijanie to jest. Pomyliłem pojęcia.

ODPOWIEDZ