Zabrany Dowod

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Dante
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2010, o 15:32
Motocykl: Gixxer 600 k1
Wymarzony motocykl: Napewno Gixxer ;p

Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Dante » 15 lis 2010, o 11:01

Witam . A Wiec wczorajszy dzien piekna pogoda ! wracam z paru godzin smigania ! mowie sobie ! a jeszcze rundka obwodnica ! no to hoop ! lecee mialem jakies ja wiem max 150
i widze machajachych ludzi! sobie mysle co oni moga chciec pewnie odcinke lub gume? no dobra jade dalej patrze stoja "KOLEDZY" udalo mi sie zwolnic ! zjechalem na kontrole
uslyszalem pytanie ile pan jechal ? to ja na to a ile wyswietlilo ? no to odpowiedzial ze zdazyl tylko wybiec ale na pewno nie bylo 50. To ja na to szczerze panu powiem ze nie patrzylem na licznik . Wzial dokumenty zobaczyl na oponke i mowi ladnie pan smiga juz druty wychodza ! No to mu powiedzlem Panie konczylem sezon i wracam do domu !
juz mysalem ze mi sie upiecze bo powiedzal Dobra sprawdze pana i puszcze ! No ale z samochodu wysiadl jego kolega i mowi ! co to za opona ! Mandat 300zl i zabrany dowod !...
udalo mi sie tylko wynegocjowac 200zl ..
i Tu pytanie bo w chwili obecnej krucho z gotowka a na uzywki nie chce wymieniac . Czy jak pozycze od kumpla Moto i przeloze tablice rej i pojade na kontrole czy to przejdzie ?
z Gory Thx Pozdrawiam : )

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 15 lis 2010, o 13:56

zalezy od stacji diagnostycznej ale w wiekszosci przypadkow sprawdzaja numer ramy z dowodem wiec lepiej zebys nie polecial jeszcze za rpzebijanie numerow bo nie warto, dowod odbierzesz sobie pozniej.
Nie wiem tylko za co dostales te 200/300zl mandatu bo powinienes wiedziec ze albo zabieraja dowod albo karaja mandatem a nie to i to.... wiec pewnie dales sie wkopac
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
Dante
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2010, o 15:32
Motocykl: Gixxer 600 k1
Wymarzony motocykl: Napewno Gixxer ;p

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Dante » 15 lis 2010, o 15:53

To Fakt nie bede ryzykowal Dzieki ! to najwyzej oponke pozycze i sobie podmienie na kontrole tylko .

szczerze to nie wiedzielem o takim czyms bo pierwszy raz sie spotkalem z utrata dowodu...
Jakies 2miechy temu jak smigalem z wygieta tablica . to ten policjant co mi wlepil mandat
kilka razy probowal mnie zatrzymac na kontrole no i nie zatrzymywalem sie pozniej tez przypadek jak jechalismy ekipa
to wchodzil akurat do sklepu a wszyscy mieli obok niego ze 110-130 ..
wiec nie wiem czy mnie zapamietal i zemsta ? ...

Awatar użytkownika
zolwik
Posty: 255
Rejestracja: 8 cze 2010, o 12:28
Motocykl: srad 3/4L
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: zolwik » 15 lis 2010, o 16:15

Prościej bedzie jak przełożysz całe koło , na czas badań :P
Sprzedam 3/4L 00' srad

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 16 lis 2010, o 07:51

Zemsta zemstą ale prawo i on musi przestrzegać i za darmo Ci mandatu dać nie może więc sprawdz jaki paragraf Ci wrzucil na mandat
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
Dante
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 lip 2010, o 15:32
Motocykl: Gixxer 600 k1
Wymarzony motocykl: Napewno Gixxer ;p

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Dante » 16 lis 2010, o 13:42

Na Mandacie mam czyste DWIESCIE ZLOTYCH nic po za tym nie jest tam wlepione ..
Zreszta Mandatu i tak nie zapalce byle tylko odzyskac dowod ;p

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 17 lis 2010, o 07:58

Musi byc podstawa prawna jakas a jak nie to idz na komende i sie odwoluj. Teraz moze nie zaplacisz ale predzej czy pozniej sciagnal ta kase z Ciebie
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
deeamon
Posty: 60
Rejestracja: 1 lis 2010, o 20:15
Motocykl: GSXR 1000 K1
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: deeamon » 17 lis 2010, o 23:27

Jeżeli miałeś niesprawny motocykl to mogli ci zabrać dowód i wstawić mandat za łyse opony. Jeżeli przyjąłeś mandat to szkoda czasu na odwołania bo w sądzie powiedzą że trzeba było nie przyjmować (ja tak usłyszałem) a co do niepłacenia to tak:" Mandat karny kredytowany staje się prawomocny w chwili jego pokwitowania jego odbioru przez ukaranego (art. 98 § 2 zd. 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Orzeczona w ten sposób kara nie podlega wykonaniu po upływie 3 lat od uprawomocnienia się jej orzeczenia (art. 45 § 3 Kodeksu wykroczeń), czyli od momentu podpisania mandatu." czyli jeżeli po trzech latach nie przyjdzie komornik to zaoszczędzisz na mandacie. Ale znając życie przyjdzie gdzieś po pół roku i doliczą ci za komornika parę zł.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 18 lis 2010, o 12:20

Ale powiedz mi jak moga mu za jedno wykroczenie dac dwie kary ? Albo zabieraja dowod za lysa gume albo daja mandat za nia ?
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 385
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 15:49
Motocykl: kawa 636
Imię: Bartek
Skąd: Czerwionka
Lokalizacja: SRB Czerwionka

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: tasiek » 18 lis 2010, o 17:08

kolego jak nie zapłacisz mandatu i jak pracujesz to ściągną ci z wypłaty lepsza to jest kwestia ja tak zawsze robię a doliczają tylko kilka zł mi za mandat 100zł z wypłaty potrącili 103,30 mniej niż bym zapłacił na poczcie a z tym czy słusznie dostałeś mandat to zdaje mi się że nie bo jak rudisz pisał za jedną rzecz dwóch kar nie mogą dać ale nie jestem pewny a i jeszcze dochodzi koszt przeglądu bo za darmo ci nie zrobią

Awatar użytkownika
deeamon
Posty: 60
Rejestracja: 1 lis 2010, o 20:15
Motocykl: GSXR 1000 K1
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: deeamon » 18 lis 2010, o 17:13

zacytowane z innej strony internetowej :"Policjanci przed zimą nasilają kontrole stanu technicznego opon. Jeśli stwierdzą, że są niesprawne, to kierowcy grozi mandat w wysokości 250 zł oraz zabranie dowodu rejestracyjnego." tak samo jedziesz na podwójnym gazie to nie dość, że ci zabiorą prawko to jeszcze zapłacisz mandat. A wracając do zatrzymania dowodu mi raz zabrali za brak przeglądu i nie dostałem żadnego dodatkowego mandatu, jednak sprawdzili czy mogę dalej nim jechać i wystawili kwit na 7dni na dojazd do domu i SKP.

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Zabrany Dowod

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 19 lis 2010, o 07:55

Pokaz mi to w jakims kodeksie bo tekst zacytowany z jakiejs strony nie zawsze jest tak jak powinno byc. Sam mialem taka sytuacje i policjant powiedzial mi ze zabierze mi dowod i jeszcze dostane mandat to go wysmialem i powiedzialem zeby sie zdecydowal bo nie moze mi dac dwoch kar za to samo to sie speszyl i skonczylo sie na pouczeniu. Nie jestem pewien ale na 90% tak jest. A jazda po pijaku to inna sprawa bo prawko zabiera Ci dopiero sad a nie policjant
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

ODPOWIEDZ