Ubezpieczenie tymczasowe / zjazdowe

Wszystko co związane z formalnościami.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Ubezpieczenie tymczasowe / zjazdowe

Nieprzeczytany post autor: bet » 4 sie 2014, o 01:02

Siema

Z tego co wiem jak jade po samochod do Belgii gdzie sciagaja tablice rejestracyjne przy sprzedazy i odsylaja do ich wydzialu komunikacji, musze za 62zł wykupic u nas tablice rejestracyjne na okres jednego miesiaca (czerwony napis na białym tle) Pytanie tylko czy te tablice maja w sobie ubezpieczenie? Bo z tego co wiem nie ma juz czegos takiego jak ubezpiecznie tymczasowe na okres jednego miesiaca. Skoro mam wiec jechac po fure i wrocic na kółkach, to musze wykupic tez w jakis spodob ubezpieczenie, mam racje? Ktos jest obeznany w temacie?

P.S Niestety przepisy sie zmieniaja, rok temu sam moglbym doradzac, teraz nie mam pojecia ...

chemik211
Posty: 242
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 20:31
Motocykl: Srad 750 96r

Re: Ubezpieczenie tymczasowe / zjazdowe

Nieprzeczytany post autor: chemik211 » 4 sie 2014, o 20:22

Normalnie bierzerz próbne tablice i wykupujesz zwykłe oc , tylko musisz mieć dane tamtego samochodu(dokumenty) ta sama sytuacji tyczy się Włoch

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Ubezpieczenie tymczasowe / zjazdowe

Nieprzeczytany post autor: bet » 4 sie 2014, o 20:31

chemik211 pisze:Normalnie bierzerz próbne tablice i wykupujesz zwykłe oc , tylko musisz mieć dane tamtego samochodu(dokumenty) ta sama sytuacji tyczy się Włoch
No jednak nie. Dzwoniłem właśnie dziś do wydziału komunikacji, tymczasowe blachy mogę wykupić tylko gdy przedstawie do samochodu komplet dokumentów, czyli analogicznie wychodzi że jedynie na przegląd można nim przejechać po wykupionych blachach (wcześniej opłaconej akcyzie itd.)
Dodatkowo nie ma już czegoś takiego jak tymczasowe ubezpieczenie OC :/ kiedyś było na 30 dni, dziś już nie.

Chyba jedyna opcja oprócz lawety to wykupienie tablic zjazdowych niemieckich ale tu koszt spory, bo aż 500 PLN

chemik211
Posty: 242
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 20:31
Motocykl: Srad 750 96r

Re: Ubezpieczenie tymczasowe / zjazdowe

Nieprzeczytany post autor: chemik211 » 4 sie 2014, o 21:31

A przeczytałeś dokładnie co napisałem, masz mieć dokumenty pojazdu, i w tedy tablice, inaczej się nie da, czyli wizyta dwa razy po auto albo laweta

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Ubezpieczenie tymczasowe / zjazdowe

Nieprzeczytany post autor: bet » 4 sie 2014, o 22:38

chemik211 pisze:A przeczytałeś dokładnie co napisałem, masz mieć dokumenty pojazdu, i w tedy tablice, inaczej się nie da, czyli wizyta dwa razy po auto albo laweta
I naprawde sądzisz ze ktos jechalby dwa razy do Belgii? :D To chyba najblizej mi te tablice niemieckie

ODPOWIEDZ