Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 2001r.

Posiadasz materiały na temat GSX-R'ów? Podziel się!
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
przemasm88
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 6 lut 2014, o 14:53
Motocykl: suzuki gsxr 600 k3
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz

Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 2001r.

Nieprzeczytany post autor: przemasm88 » 12 mar 2017, o 12:48

witam, jak w temacie, Gdzie znajduje sie korek spustowy w gixie k1 600cm3. Najlepiej przyda mi sie zdjecie;) Akurat mam owiewki w malowaniu i chcialbym skorzystac z okazjii i samemu wymienić płyn chłodzący, hamulcowy oraz olej z filtrem. Proszę o pomoc

Awatar użytkownika
przemasm88
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 6 lut 2014, o 14:53
Motocykl: suzuki gsxr 600 k3
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz

Re: Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 20

Nieprzeczytany post autor: przemasm88 » 12 mar 2017, o 12:58

i jeszcze jedna sprawa. Wiem, ze inny olej leje sie do motocykli a inny do samochodów a kiedys slyszałem, ze z płynem chłodzącym jest inaczej i mozna wlac ten, ktory sie leje do samochodów. A akurat mam płyn od swojego aua i czy moge go smialo wlac do mojego gixa?

Awatar użytkownika
pablogixx
Posty: 1394
Rejestracja: 19 sie 2014, o 11:38
Motocykl: yamaha r6 rj09
Wymarzony motocykl: Suzuki gsxr 600/750 K6
Imię: Paweł
Skąd: TSZ
Lokalizacja: Połaniec / Kielce

Re: Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 20

Nieprzeczytany post autor: pablogixx » 12 mar 2017, o 13:05

NIe, nie mozesz wlac płynu chlodniczego od samochodu do motocykla :D
Chyba że , ma wysoką temperature wrzenia :) Mi polecano tutaj Prestone i sam go polecam, ma bodajże 123st temp. wrzenia, dynagel ma tylko 110 , np.

Generalnie ja polecam Prestone , to dobry plyn i 50zl za 4l to dobra cena.Jak Twoj płyn ma wysoką temperature wrzenia to go wlej.

Co do spuszczania płynu chlodniczego, to ja korka spustowego w swojej k1 nie znalazlem bo chyba nie ma ( 90% ze nie ma ) .
Spuszcza sie tym wężęm z lewej strony motocykla, tym grubym czarnym, odkrecasz przy samym bloku silnika , podstawiasz miske i zlewasz. potem jak juz bedzie kapac to przechylasz mocno moto na boki i zleci jeszcze cos.

Tak to wygląda w k1 z mojej strony. Tak robilem i takiego płynu uzylem. Prestone ma ładny zielony kolor

Awatar użytkownika
przemasm88
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 6 lut 2014, o 14:53
Motocykl: suzuki gsxr 600 k3
Imię: Przemek
Skąd: Bydgoszcz

Re: Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 20

Nieprzeczytany post autor: przemasm88 » 12 mar 2017, o 21:05

kupilem, nawet ma 129st temp wrzenia;) dzieki za rade. W tesco była promocja, 4 litry za 43zł ;D

qubis

Re: Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 20

Nieprzeczytany post autor: qubis » 12 mar 2017, o 21:22

przemasm88 pisze:kupilem, nawet ma 129st temp wrzenia;) dzieki za rade. W tesco była promocja, 4 litry za 43zł ;D
Ma ale pewnie tylko napisane :lol:
Teraz jestem ciekaw jak go zmienisz. Bo widzę że masz problem nawet olej zlac. A co dopiero zmienić płyn w chłodnicy i odpowietrzyć układ

Awatar użytkownika
pablogixer34
Posty: 914
Rejestracja: 6 maja 2014, o 23:22
Motocykl: ZX 10 R Śnieżynka...
Wymarzony motocykl: Nowy
Imię: Paweł
Skąd: Koniec Świata

Re: Korek spustowy od płynu chłodzącego, olej, p gsxr 600 20

Nieprzeczytany post autor: pablogixer34 » 12 mar 2017, o 22:06

nie masz owiewek, to namierz węża najniżej znajdującego się - prawdopodobnie będzie przy pompie wody, ściąg go i zlej płyn. Odkręć korek wlewu płynu, najlepiej kompresorem delikatnie pociśnij od góry przez szmate, więcej wyleci. Załóż węża, wlej świeży płyn, popompuj grubymi wężami aż przestaniesz dolewać do zbiornika, odpał, grzanie, jak wentylator pójdzie, gasisz, studzisz, dolewasz do poziomu i po temacie.

ODPOWIEDZ