KAMERY

Ciekawe motocyklowe zdjęcia, linki oraz filmiki. Wasze i znalezione w sieci.
Regulamin forum
Jeśli chcesz dodać zdjęcie, skorzystaj z opcji 'Dodaj obrazek' po formularzem.
Jeśli chcesz dodać film, skorzystaj ze znacznika [Youtube], wstawiając link do filmu należy skasować literę "s" z "https".
mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 13 sty 2017, o 21:39

OK, w niedziele się tym zajmę.

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 6 lut 2017, o 07:56

dzieki Mirek za przeslanie filmu:) doszedl mi tez juz eken h9 i ponizej porownanie z gopro 4 silver:
https://www.youtube.com/watch?v=Wjtzv1Y5tPA
jak widac eken nie radzi sobie z ciemniejszymi miejscami i bardzo przesadza z kolorami i ostroscia co wplywa troche na jakosc ale nie jest zle jak na kamere za 230zł:)

mirekm71
Posty: 436
Rejestracja: 18 paź 2016, o 16:33
Motocykl: K6 600
Imię: Mirek
Skąd: Brzeg

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: mirekm71 » 6 lut 2017, o 08:42

Fajny pieseł :D i porównanie tez.

Ahmed
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 28 sie 2016, o 22:13
Motocykl: Sv650s
Wymarzony motocykl: S1000XR
Imię: Tomek
Skąd: WAwa

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: Ahmed » 7 lut 2017, o 09:31

Sam sie zastanawiam nad jakąś kamerką, kolega ma Xiomi jakieś za 200$ i bardzo sobie chwali. Pytanie z innej beczki. Czy ktos z Was ma kamerkę zamontowaną na szczęce w kasku? Przy większych prędkościach +150km/h nie wykręca łba?

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 7 lut 2017, o 09:33

ja mam na szczece. Zalezy jakie moto... jak sport to przeciez przy 150+ jestes schowany za szyba... przy 299 nie czuje problemow.

discoVolante
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2016, o 17:24
Motocykl: GSX-R 750 K8, Z800
Wymarzony motocykl: ogar
Imię: Michał
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: discoVolante » 7 lut 2017, o 11:07

No ja też miałem dylemat, jaką kamerę (a właściwie kamery) kupić. Po kilku nagrywkach w zeszłym sezonie stwierdziłem, że filmiki z jednej kamery są nudniejsze niż filmy z wesela, także na ten sezon zaplanowałem 5 kamer :lol: Priorytetem jest dla mnie możliwość odpalenie wszystkich za pomocą jednego pilota (tak, alby później się nie pier... przy montażu) i tak naprawdę nie znalazłem informacji, czy oprócz gopro inne kamery mają taką funkcję. Podobno kamerki Sony AS30 są niezłymi modelami, ale... zanim się o tym dowiedziałem wszedłem w posiadanie 4 kamer gopro session 4 (o jedną przez przypadek za dużo). Żadnymi chińczykami chyba nie można sterować z jednego pilota :|
Także na ten sezon planuję uzbroić gixxera w 3 x session, na szczenę 4 black i na kierę 5 black (brałbym 2 x 4 black, ale akurat piątka mi się przyda na wakacyjne wyjazdy). Trochę obawiam się nagrań wieczorno-nocnych, bo tu gopro wypada słabo, ale że śmigam głównie w mieście to może dadzą radę :roll:
Zobaczymy, może wyjdzie z tego jakaś ciekawa produkcja :lol:

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 7 lut 2017, o 12:23

hmm nie rozumiem Cie disco zeby odpalac 1 przyciskiem zeby nie walic sie ... przeciez i tak nie dajesz calej relacji non stop 1:1 tylko tniesz najlepsze momenty pod muze? to jakis sens? aaa no chyba ze robisz vlogi?? wtedy to nabiera sensu zeby synchro bylo... w innym przypadku zgranie kamer nie ma sensu. a zgrac kamery bez pilota prosto - wlaczasz wszystkie normalnie i poprostu odpalasz moto. Potem na timeline widzisz sciezke audio ktora wyglada na kazdej praktycznie tak samo i nakladasz jedna nad drugą:)

discoVolante
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2016, o 17:24
Motocykl: GSX-R 750 K8, Z800
Wymarzony motocykl: ogar
Imię: Michał
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: discoVolante » 7 lut 2017, o 14:19

To z prostej przyczyny lenistwa, albo właściwie oszczędności czasu. Nie ma sensu nagrywać non stop całej jazdy (przynajmniej dla mnie), bo to strata baterii, miejsca na karcie, miejsca na dysku, czasu przy przesyłaniu danych z kart na kompa itd. Np podczas jazdy chcę sobie nagrać jakiś ciekawy fragment drogi, to pilotem znajdującym się na kierze uruchamiam wszystkie kamery i również jednym kliknięciem kończę nagrywanie. Odpada zatrzymywanie się, odpalanie kamer, machanie do innych, żeby poczekali itd.
Vlogi nagrywam tylko makijażowe :lol: :lol:

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 7 lut 2017, o 15:23

hahaahhahaah xD

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 7 lut 2017, o 16:35

Ahmed pisze:Sam sie zastanawiam nad jakąś kamerką, kolega ma Xiomi jakieś za 200$ i bardzo sobie chwali. Pytanie z innej beczki. Czy ktos z Was ma kamerkę zamontowaną na szczęce w kasku? Przy większych prędkościach +150km/h nie wykręca łba?
łeb wykręca jak masz z boku albo na górze na szczęce jest najlepiej, ja nie czuję żeby mi przeszkadzało

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: kai » 8 lut 2017, o 09:03

przy 3 bombach nic nie wyrywa.

o chuj z tymi kamerami, w motogp maja 2 kamery, jak latają na TT 2 kamery, a ten będzie 4 kamerami skrzyżowania nagrywał? :D

wiesz, że na niektórych torach nie wjedziesz z kamerą w innym miejscu niż na baku czy czaszy (na kasku nie ma szans np, albo bocznej owiewce).

Awatar użytkownika
VenomGSXR
Posty: 391
Rejestracja: 24 mar 2014, o 11:24
Motocykl: GSXR k6 750
Imię: Paweł
Skąd: Sierpc/Płock
Lokalizacja: Sierpc/Płock

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: VenomGSXR » 8 lut 2017, o 09:25

Poznan, Brno, Slovakianring wjedzie luzem napewno i z 4 kamerami

qubis

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: qubis » 8 lut 2017, o 10:05

VenomGSXR pisze:Poznan, Brno, Slovakianring wjedzie luzem napewno i z 4 kamerami
Ale na Kisielin nie wejdziesz z 4sztukami... To znaczy wejdziesz a gdy pójdziesz sie odlać to nie wiem czy jedna zostanie :lol:

discoVolante
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2016, o 17:24
Motocykl: GSX-R 750 K8, Z800
Wymarzony motocykl: ogar
Imię: Michał
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: discoVolante » 8 lut 2017, o 11:08

kai pisze: o chuj z tymi kamerami, w motogp maja 2 kamery, jak latają na TT 2 kamery, a ten będzie 4 kamerami skrzyżowania nagrywał? :D
Nie do końca. Każde moto masz uzbrojone w kamery, co daje Ci wiele kadrów a nie dwa, a do tego dochodzą jeszcze kamery stacjonarne. Poza tym nie oszukujmy się, tam przy oglądaniu poziomu jazdy kierowników można się brandzlować.
Po prostu mam taki pomysł, żeby nagrać kilka filmików, które będę miał ochotę poźniej obejrzeć, z dynamicznym montażem i jakimiś tam efektami, które wymyśliłem, co z tego wyjdzie - zobaczymy. Nie podobają mi się filmiki z jednej kamery, a że lubię się pobawić wideo to czemu nie zrobić tego tak, jak chce? Jeden ch.. czy to będą skrzyżowania, czy manewry parkingowe.
kai pisze: wiesz, że na niektórych torach nie wjedziesz z kamerą w innym miejscu niż na baku czy czaszy (na kasku nie ma szans np, albo bocznej owiewce).
A co to za różnica? Kamery są mocowane na szybkozłączki, także ich demontaż trwa chwilę.
qubis pisze: Ale na Kisielin nie wejdziesz z 4sztukami... To znaczy wejdziesz a gdy pójdziesz sie odlać to nie wiem czy jedna zostanie :lol:
No niestety, tak samo na mieście. Trzeba będzie się odlać przed wyjazdem i nałykać urofuraginum :lol:

kai
Posty: 853
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:05
Motocykl: r6 rj11
Wymarzony motocykl: s1000rr
Imię: Artur
Skąd: Opole

Re: KAMERY

Nieprzeczytany post autor: kai » 8 lut 2017, o 12:25

no ale to ty chcesz co, zrobic trase 10km i z tego film kleic? zobacz sobie od germans most wanted, meddesa, mrfunracing czy kogokolwiek, maja 1 max 2 kamery i dojebane filmy, tylko oni nie skladaja 3minutowego filmu z 1 przejazdzki tylko rozne ujecia z roznych jazd. imho to lepszy pomysl, no ale zrobisz co bedziesz chcial. jestme ciekaw jak to wyjdzie

ODPOWIEDZ