Taras jakiej wielkości?

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
bkacper
Nowy
Nowy
Motocykl: gxx
Imię: Piotr

Taras jakiej wielkości?

Nieprzeczytany post autor: bkacper » 14 mar 2022, o 11:19

Witam wszystkich niedługo będziemy robić taras przy naszym domu i tu jest pytanie. Jakich wymiarów powinien być taras, zeby było wygodnie, planujemy postawic na razie stół z krzesłami. Jakich wymiarow posiadacie tarasy? Są za duże, za małe mile widziane zdjęcia

plast
Nowy
Nowy
Motocykl: virr
Imię: Adam

Re: Taras jakiej wielkości?

Nieprzeczytany post autor: plast » 15 mar 2022, o 08:08

Musisz zastanowić się co chcesz mieć na tarsie: stół, komplet wypoczynkowy, huśtawka, grilla itd? Ja mam tylko stół bo reszta na ogrodzie bo tak mi się podoba. Taras ma ok 20m2. . Ważne co chcesz tam postawić. Mi taki taras wystarcza ale jeśli ktoś chce postawić więcej rzeczy na tarasie, to niech robi sobie większy.
No i dochodzi tutaj również kwestia funduszy, taras zwykle nie jest taki tani, zarówno w sytuacji w której chcesz sobie zrobić taras wykonany z drewna, jak i taras wykonany z kostki.
Odradzam kostkę oraz płytki, bardzo się nagrzewają, trudno jest chodzić po nich gołą stopą ( mój brat ma i z perspektywy czasu twierdzi, ze ponownie by się na to nie zdecydował). Polecam bardziej takie deski tarasowe - szczególnie z kompozytu od Leroy Merlin.

noti
Nowy
Nowy
Motocykl: virr
Imię: Adam

Re: Taras jakiej wielkości?

Nieprzeczytany post autor: noti » 26 lip 2022, o 14:36

Ogólnie gres,kompozyt nie potrzebuje większej pielęgnacji ( choć też trzeba o nie dbać) więc jest bardziej praktyczny , deski jednak przynajmniej raz w roku trzeba odświeżyć np olejować aby cały czas miały efekt jak nowe i nic się z nimi nie działo pod wpływem warunków atmosferycznych. Z drugiej strony sa przyjemne dla stopy i mi się osobiscie podobają najbardziej. Musisz sam dobrać odpowiednie pokrycie tarasu do swoich potrzeb.

Duże znaczenie ma również montaż:
https://tarasywroclaw.pl/

Od siebie polecam kontakt z firmą. Mogą doradzić, jaki materiał bedzie najlepszy i zająć się montażem.
Obrazek

ODPOWIEDZ