Dotacja na działaność gospodarczą

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: kwas » 8 lis 2016, o 20:49

Siema,

Od pewnego czasu chcę otworzyć działalność i szukam informacji na temat dofinansowania . Wiem że w urzedzie pracy mogę szarpnąć 20k ale słyszałem nawet o 40k jeśli miałaby to być działalność produkcyjna. Orientuje się ktoś brał? Może korzystał z czyjejś pomocy. Za wszelkie informacje będę wdzięczny.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

qubis

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: qubis » 8 lis 2016, o 20:52

Pomoc uzyskasz w urzędzie pracy;)
Dotacja jest do 20 tysi a kredyt nisko oprocentowany na 40. Przynajmniej tak bylo.
Musisz miec biznes plan i chuj wi co jeszcze

Awatar użytkownika
kamir0014
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2016, o 22:10
Motocykl: Gsxr 600 K8
Imię: Kamil
Skąd: Jasło

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: kamir0014 » 8 lis 2016, o 21:23

Słyszałem też jeszcze o jakiejś specjalnej dotacji ( czy jak to nazwać) 1600 zł bodajże na opłaty (zusy itp) ale dokładnego info nie znam.

Gdyby ktoś coś wiedział w tej sprawie, prosiłbym też o info :D

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: bet » 9 lis 2016, o 01:23

Pytanie brzmi co chcesz robić a nie na co dają dotację. Jeśli idziesz tą drugą drogą daleko nie zajdziesz. Określ branżę chociaż i zdefiniuj jak się w tym widzisz

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: kwas » 9 lis 2016, o 13:15

bet pisze:Pytanie brzmi co chcesz robić a nie na co dają dotację. Jeśli idziesz tą drugą drogą daleko nie zajdziesz. Określ branżę chociaż i zdefiniuj jak się w tym widzisz
Stary ja nie potrzebuje żebyś oceniał moje szanse. Potrzebuje informacji co i jak . Gdzie sprawdzić dostępne programy etc . porady od kogos kto ma doświadczenie i chce się podzielić a nie kogoś kto ma zamiar oceniać mnie i moje szanse.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: bet » 9 lis 2016, o 14:10

kwas pisze:
bet pisze:Pytanie brzmi co chcesz robić a nie na co dają dotację. Jeśli idziesz tą drugą drogą daleko nie zajdziesz. Określ branżę chociaż i zdefiniuj jak się w tym widzisz
Stary ja nie potrzebuje żebyś oceniał moje szanse. Potrzebuje informacji co i jak . Gdzie sprawdzić dostępne programy etc . porady od kogos kto ma doświadczenie i chce się podzielić a nie kogoś kto ma zamiar oceniać mnie i moje szanse.
Źle mnie zrozumiałeś. Właśnie tyle już widziałem że dobrze Ci radzę zadać sobie pytanie: na co chce kasę? a nie co z nią zrobię :) bo to dwa różne pytania. Chodzi o to że jak nie wiesz co chcesz robić byle tylko kase dostać to rejestrujesz się jako bezrobotny, urzad pracy i z głowy. Nastomiast jest wiele fajnych programów np innowacyja gospodarka w danym regionie itd. dlatego raz jeszcze - zadaja sobie pytanie co chcesz robić na tej własnej działalności, a wtedy jestem w stanie Ci coś podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 9 lis 2016, o 17:48

kuurwa firmy otwierajo, paniska :D
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

mennoc
Posty: 1265
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 09:54
Motocykl: Daytona 675
Imię: Radek
Skąd: Warszawa

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: mennoc » 9 lis 2016, o 18:07

Wincyj dziengów w kraju zostanie, to i wincyj w obrocie będzie, więc niech otwierają, niech tylko nasza najwspanialsza władza takim pomaga, zamiast cisnąć...
Kumpel miał zawieszoną działalność, ale na koncie firmowym odsetki się naliczały, to i podatek płacił. Ale zapomniał potem o tych odsetkach na zeznaniu. To mu teraz mandat wlepili. I jeszcze z wawy do lublina musiał chyba ze 3 razy latać, żeby wyjaśniać, itd. No normalnie nic tylko kurwa za granicę z działalnością spierdalać...

Więc Kwasiu powodzenia, bo się może przydać...

qubis

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: qubis » 9 lis 2016, o 18:09

Dgrfst pisze:kuurwa firmy otwierajo, paniska :D
Każdy chce dyrektorzyć a robic nie ma komu

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: kwas » 9 lis 2016, o 19:45

bet pisze:
kwas pisze:
bet pisze:Pytanie brzmi co chcesz robić a nie na co dają dotację. Jeśli idziesz tą drugą drogą daleko nie zajdziesz. Określ branżę chociaż i zdefiniuj jak się w tym widzisz
Stary ja nie potrzebuje żebyś oceniał moje szanse. Potrzebuje informacji co i jak . Gdzie sprawdzić dostępne programy etc . porady od kogos kto ma doświadczenie i chce się podzielić a nie kogoś kto ma zamiar oceniać mnie i moje szanse.
Źle mnie zrozumiałeś. Właśnie tyle już widziałem że dobrze Ci radzę zadać sobie pytanie: na co chce kasę? a nie co z nią zrobię :) bo to dwa różne pytania. Chodzi o to że jak nie wiesz co chcesz robić byle tylko kase dostać to rejestrujesz się jako bezrobotny, urzad pracy i z głowy. Nastomiast jest wiele fajnych programów np innowacyja gospodarka w danym regionie itd. dlatego raz jeszcze - zadaja sobie pytanie co chcesz robić na tej własnej działalności, a wtedy jestem w stanie Ci coś podpowiedzieć.

Produkcja mebli z drewna. Mam klika maszyn które kupił tata, tokarkę do drewna etc zastanawiam się bo sprzętu jest juz za ok 80-100 tysi. chciałbym doposażyć i spróbować ruszyć z tym. Sprzedaż głownie nastawiona na internet i wysyłkę na kraji zagranice ze względu że w obecnej pracy zajmuje się wysyłką wiem ile to kosztuje
Ostatnio zmieniony 9 lis 2016, o 20:21 przez kwas, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

qubis

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: qubis » 9 lis 2016, o 19:48

Kawsiu a jaki masz problem pochac to za granice. Jeszcze na dodatek na zerowym vacie. U nie połowa wioski robi cos na zachód

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: kwas » 9 lis 2016, o 22:18

qubis pisze:Kawsiu a jaki masz problem pochac to za granice. Jeszcze na dodatek na zerowym vacie. U nie połowa wioski robi cos na zachód
Andrzeju wlasnie nie widze w tym wogole problemu ;)
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

qubis

Re: Dotacja na działaność gospodarczą

Nieprzeczytany post autor: qubis » 10 lis 2016, o 07:50

kwas pisze:
qubis pisze:Kawsiu a jaki masz problem pochac to za granice. Jeszcze na dodatek na zerowym vacie. U nie połowa wioski robi cos na zachód
Andrzeju wlasnie nie widze w tym wogole problemu ;)
No i o to chodzi. Trzeba jak najwięcej siana wyciągać od Niemców. Potem za re siano ich wszystkich kupimy :lol:

ODPOWIEDZ