Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
bochen
Posty: 96
Rejestracja: 1 paź 2015, o 17:19
Motocykl: K7 1000
Imię: Wojtek
Skąd: Grójec

Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: bochen » 2 lut 2017, o 19:19

Siema. Na wstępnie napisze że temat dość skomplikowany i liczę na pomoc ludzi którzy naprawdę się na tym znają lub mają kogoś kto ogarnia temat. W skrócie : moja dziewczyna oddała iphona 6 na gwarancje (szwankował dotyk). telefon naprawili, odebrała, użytkowała go dwa dni telefon zgasł, przy próbie włączenia świeciło się tylko jabłuszko na środku. poszła z telefonem z powrotem do ispot, okazało się że jest problem i nie można się wylogować z icloud ponieważ telefon zgasł i koniec ale gość był pomocny podłączył pod kompa jakoś wylogował i telefon poszedł do serwisu. I TERAZ NAJWIĘKSZY CYRK otóż: odebrała dzisiaj telefon włącza go a jej 4-cyfrowy kod który ustawiała na początku nie działa ! nie jest w stanie odblokować telefonu. Tak jakby był nieprawidłowy albo ktoś w serwisie go zmienił. Następnie zadzwoniłem do centrali apple, kazali podłaczyć pod itunes na kompie i włączyć "odtwórz iphone" tak też zrobiła a nastepnie wyświetliło się "telefon zablokowany". Jakaś chora akcja. Nie wiadomo co teraz robić czy próbować go znowu oddać do serwisu, chociaż teraz to mogą się pewnie na to wypiąc dupą. Najgorszy problem w tym że to telefon mojej dziewczyny, na który odkladała jakiś czas no i jak wiadomo jest załamana :D jeśli ktoś z Was wie, lub ma kogoś kto pracuje w tym temacie i słyszał o czymś podobnym to proszę o pomoc. Oczywiście wszystko się odgrywało w serwisie autoryzowanym na gwarancji, nie jakaś budka z telefonami.

odiz
Posty: 159
Rejestracja: 17 mar 2015, o 22:00
Motocykl: GSX-R 1000 L0
Imię: Przemek
Skąd: Częstochowa

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: odiz » 2 lut 2017, o 20:38

Z tego ci się orientuje jest możliwość odblokowanie telefonu (zdalnie) ale musisz wybrać się do autoryzowanego serwisu (sklepu apple) i powiedzieć o co chodzi.
Sprawdzą czy tel nie jest kradziony itp i za odpowiednią opłatą to odblokują, a dokładniej nie oni sami tylko centrala apple zdalnie.

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 311
Rejestracja: 28 lis 2014, o 19:24
Motocykl: GSXR 1K K9 BLACK
Wymarzony motocykl: nie trup
Imię: Dominik
Skąd: Wlkp

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: Gofer » 2 lut 2017, o 20:41

Siema. Zapytałem znajomego co siedzi w srajfonach od kilku lat i oto co napisał czytając Twój opis.

Niech spróbuje kod 000000
Jak pokazało się to jabuszko to pewnie stawiali system od zera wiec jej hasło nie ma prawa działać
Najlepiej wprowadzić tel w tryb serwisowy i zrobić samemu restore do najnowszego oprogramowania
To jest ogólnie proste
Musi pobrać plik ipsw do jej modelu i zaktualizować, będzie na stronie srajfona
A teraz instrukcja jak odtworzyć system:
Najpierw tel musi wejść w tryb dfu
http://www.iclarified.com/entry/index.p ... 34&laid=22
Instrukcja przywracania systemu:
http://myapple.pl/forums/topic/101171-p ... very-mode/
Czy pomoże, nie wie ale on by tak zrobił, jesli to wina systemu, Jak jest coś jebniete z płyta albo inna awaria to nie pomoże
Ale skoro się uruchamia to powinno pójść

Pozdro
Obrazek

bochen
Posty: 96
Rejestracja: 1 paź 2015, o 17:19
Motocykl: K7 1000
Imię: Wojtek
Skąd: Grójec

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: bochen » 2 lut 2017, o 20:56

Dzięki wielkie coś zacząłem węszyc w tym temacie i wykonaliśmy to krok po kroku ale wyskoczyło że wystapił błąd w trakcie aktualizacji. no i dziewczyna przyznała mi się ze jak go odpalała to przerwało połączenie wifi i wtedy się coś zrypało. tak jak by nie pobrało aktualizacji do konca. jeśli możesz to przekaż mu dalej tą informacje. niech podpowie czy oddać go znowu do serwisu czy radzić sobie jakoś samemu ...

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 311
Rejestracja: 28 lis 2014, o 19:24
Motocykl: GSXR 1K K9 BLACK
Wymarzony motocykl: nie trup
Imię: Dominik
Skąd: Wlkp

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: Gofer » 2 lut 2017, o 21:17

Przekazane, czekam za info
Obrazek

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 311
Rejestracja: 28 lis 2014, o 19:24
Motocykl: GSXR 1K K9 BLACK
Wymarzony motocykl: nie trup
Imię: Dominik
Skąd: Wlkp

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: Gofer » 2 lut 2017, o 21:28

Pyta czy plik macie pobrany na kompa?
Obrazek

bochen
Posty: 96
Rejestracja: 1 paź 2015, o 17:19
Motocykl: K7 1000
Imię: Wojtek
Skąd: Grójec

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: bochen » 2 lut 2017, o 21:30

Nie. nic nie było pobrane.
Ale wychodzą kolejne jaja. ma założone dwa konta icloud na telefonie, a zakładała jedno. czyli śmierdzi to jakimś przekrętem.

Awatar użytkownika
Gofer
Posty: 311
Rejestracja: 28 lis 2014, o 19:24
Motocykl: GSXR 1K K9 BLACK
Wymarzony motocykl: nie trup
Imię: Dominik
Skąd: Wlkp

Re: Iphone 6, poważny problem, POMOCY !

Nieprzeczytany post autor: Gofer » 2 lut 2017, o 21:34

Masz pw z danymi do kolesia co mi to pisał, masz jemu bezpośrednio pisać, pomoże jak da radę
Obrazek

ODPOWIEDZ