Tor Poznań - i jego koniec

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
misiowaty
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 14 paź 2014, o 22:54
Motocykl: 600 SRAD
Wymarzony motocykl: GSX-R 750
Imię: Mateusz
Skąd: Zadupie

Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: misiowaty » 9 gru 2014, o 17:21

Dzisiaj trafił mi się taki artykuł http://www.scigacz.pl/Tor,Poznan,przegr ... 25074.html smutne to co sie dzieje w tym państwie

Awatar użytkownika
Carlos
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2014, o 14:03
Motocykl: k1
Imię: Karol
Skąd: Lublin

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Carlos » 9 gru 2014, o 20:43

Tor Lublin już zakończył działalność.

http://www.scigacz.pl/R,I,P,Tor,Lublin,25086.html

Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 9 gru 2014, o 20:57

Trochę na ścigaczu przesadzili jeżeli chodzi o Tor Poznań. Hołek w sumie stwierdził fakty a oni go zdrajców wyzywają. U nas sporty motorowe nie są tak bardzo popularne i państwo nie chce do tego dokladać a jak ktoś chce zapłacić za ten teren i postawić tam osiedle to im to pasuje. Przykre...

To co się dzieje w Lublinie jest jeszcze gorsze. Tam bada barnaów najpierw kupuje mieszkanie w okolicy toru a później się dziwi, że ktoś po nim jeździ. Dla Lublina już jest za późno ale ciekawy artykuł czytałem o Wielkiej Brytanii. Tam chcą wprowadzić ustawę przez którą ludzie nie będą mogli domagać się odszkodowania itp. jeżeli kupią mieszkanie np. obok takiego toru.

Awatar użytkownika
bet
Posty: 1092
Rejestracja: 2 sie 2012, o 16:11
Motocykl: liter
Wymarzony motocykl: SC59
Imię: Krzysiek
Skąd: Warszawa-Słoik z SLU

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: bet » 9 gru 2014, o 21:27

Carlos pisze:Tor Lublin już zakończył działalność.

http://www.scigacz.pl/R,I,P,Tor,Lublin,25086.html
mm słabo

Awatar użytkownika
Starscream
Posty: 538
Rejestracja: 8 gru 2014, o 17:33
Motocykl: k6 1LITR
Wymarzony motocykl: BIAŁO CZERWONY
Imię: Konrad
Skąd: ŻAGAŃ FZG

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Starscream » 9 gru 2014, o 22:07

Masakra jakaś . Głęboki ukłon przed Czechami ich powierzchnia to nasze 4 woj. 7 mil ludzi a torów .... do tego uliczne wyscigi szkoda ze nie urodziłem się w Czechach !!!!!
Bo w tym kraju nad Wisłą , brak słów

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 10 gru 2014, o 09:21

Tor poznań dopóki ma monopol to jest raczej nie do ruszenia, bo chyba głownie dzięki motocyklistom są jakieś wpływy.

Nie da się ukryć, że jakikolwiek tor to ryzyko dla inwestora: pozwolenia, spełnienie norm, martwe sezony.. Większość raczej ma w dupie bycie mesjaszem sportu motorowego i na łatwości postawi centrum handlowe (kasa leci i nie ważne czy lato czy zima). Tylko ile kurwa można kupować te telewizory, tablety i szmaty w h&m. Handel handel handel jak żydzi.

Dla tego powinno się tym zająć np. ministerstwo infrastruktury. Oj albo raczej nie, jakby zaczęły te janusze robić przekręty na utrzymanie nawierzchni, budynków z zamiarem jak największego wyjebania państwa to inne janusze podniosły by larum, że po co to ktoś budował, tyle "piniendzy" i afera i tak dalej.

Pozostaje czekać na kogoś pojebanego i kasiastego chcącego podjąć ryzyko.
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Awatar użytkownika
sliwoz
Posty: 373
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 22:20
Motocykl: GSXR 600K7
Wymarzony motocykl: mam ;)
Imię: Bartek
Skąd: Zielona Góra

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: sliwoz » 10 gru 2014, o 10:10

Więcej stadionów budujmy i muzeów dla żydów :mrgreen: Żeby w 40 mln kraju nie było jednego porządnego toru klasy MotoGP/F1 :| A później się dziwi cała Polska że zapierdala 250 po S3 i szurają kolanami po rondach. Bo kurwa gdzie mamy to robić ja się pytam jak się rozkrada majątek i wydaje na "inwestycje", które z góry wiadomo że nie będą przynosić dochodów.

Awatar użytkownika
Kenet
Posty: 461
Rejestracja: 4 gru 2014, o 18:29
Motocykl: custom
Wymarzony motocykl: mam
Imię: Michał
Skąd: Warszawa

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Kenet » 10 gru 2014, o 18:48

Hołek pisze:Na portalu scigacz.pl ukazał się tekst (autor Lovtza v. Marcin Lowicki), w którym zostałem przedstawiony jako zwolennik likwidacji Toru Poznań, człowiek który nic nie rozumie (pewnie przez podeszły wiek) z tego o co chodzi w ściganiu, biznesie i w życiu w ogóle. W dodatku zostałem lobbystą... Poszło o mój wywiad, którego udzieliłem jakiemuś lokalnemu portalowi przy okazji wizyty w Poznaniu. Zapytany jak od strony biznesowej widzę przyszłość Toru Poznań (na którym ścigałem się gdy Lovtzy zapewne nie było jeszcze na świecie), zatroskany stwierdziłem, że jeśli włodarzom nie uda się znaleźć formuły jego rozwoju (bo co się nie rozwija to się zwija) to prawdopodobnie w pewnej perspektywie zostanie on wchłonięty przez lotnisko lub miasto. I choć dalej powiedziałem, że trzeba stworzyć system edukacji młodych adeptów wyścigów, żeby mogli tam trenować ( a nie jak teraz jeżdżą tylko ci których stać na zapłacenie słonych opłat), to żądny krwi Lovtza uznał mnie za zwolennika likwidacji toru, a nawet zdrajcę! Młody człowieku, może warto postarać się przeczytać mój wywiad ze zrozumieniem i nie reagować alergią, bo ktoś powiedział, że nad Torem zbierają się czarne chmury. Oczywiście można zamknąć oczy i stwierdzić że Tor rozwija się świetnie, gości z roku na rok coraz lepsze imprezy, pewnie za 2-3 lata zobaczymy tam F1 i Moto GP. Ale prawda jest taka, że od lat prawie nic się nie zmieniło, brak paddock'ów, trybun, restauracji i całego zaplecza, które sprawi, że będzie on atrakcyjny dla organizatorów wielkich imprez. A może mylę się??? Łatwo dla chwilowej popularności w necie przyj...ć komuś znanemu, zrobić z niego zdrajcę. Być prawdziwym macho! Miałem nadzieję, że ten wywiad obudzi trochę osoby zarządzające torem, władze miasta, regionu, ścigantów. Trzeba walczyć o Tor Poznań! Jeśli prześpimy jeszcze rok, dwa, trzy to może się okazać, że jest za późno...
Odpowiedź Hołka na ten artykuł ze ścigacza.

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 10 gru 2014, o 19:09

Ładnie się odniósł.
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Awatar użytkownika
Carlos
Nowy
Nowy
Posty: 33
Rejestracja: 8 maja 2014, o 14:03
Motocykl: k1
Imię: Karol
Skąd: Lublin

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Carlos » 10 gru 2014, o 19:50

Trochę racji ma.
Podobna sytuacja była z torem w Lublinie, ludzie się posprowadzali do nowych bloków, mieszkania kupili przy torze i nagle im zacząl przeszkadzać, bo nie wiedzieli ze tor jest po to by po nim jezdzić. Więc prezes pzmot wolał sprzedać tor i mieć z głowy problem "bo nie widział rozwiązania" a hajs zamiast przeznaczyć na budowe nowego toru się rozplynął. Polska... :lol:

mkrlgt
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2015, o 14:32
Motocykl: brak
Imię: Anżej
Skąd: Londyn

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: mkrlgt » 25 lut 2015, o 14:38

W Bydgoszczy też nagle tor Polonii zaczął przeszkadzać mieszkańcom okolicznych bloków w których mieszkają od około +-30 lat.. Hipokryzja..

Awatar użytkownika
kamylo
Posty: 468
Rejestracja: 6 lis 2014, o 18:56
Motocykl: 954 powody do szczęścia
Wymarzony motocykl: Lubię brunetki
Imię: Kamil
Skąd: Za winklem

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: kamylo » 25 lut 2015, o 14:56

Żyjemy w kraju, którego nic już nie uzdrowi. Kwestia czasu, kiedy obudzimy się w "obcym" państwie. Co do torów, w Rzeszowie/okolicy też jest pomysł na stworzenie takowego, ale z mojego punktu widzenia można takie projekty ukazujące się ,co jakiś tam czas w gazecie z wypowiedziami prezydentów, burmistrzów itd., włożyć sobie między bajki.
"Zajmij się życiem, albo umieraniem"

Awatar użytkownika
Majka11
Posty: 143
Rejestracja: 22 lut 2012, o 20:43
Motocykl: Gsxr 600 k6
Wymarzony motocykl: rsv :)
Imię: Łukasz
Skąd: Wieluń
Lokalizacja: Wieluń

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: Majka11 » 26 lut 2015, o 11:21

podziękujcie PZM za zamykanie torów i kompletny brak rozwoju w tej dziedzinie
to tacy sami ludzie jak w naszym rządzie
a tor Poznań hm ceny warunki itd nie zachęcają do jazdy

Awatar użytkownika
SiwyDym
Posty: 1176
Rejestracja: 25 cze 2012, o 17:05
Motocykl: SRAD'96 750
Imię: SiwyDym
Skąd: Dżungla
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: SiwyDym » 27 kwie 2015, o 13:29

Olewam tan poznań byłem kiedyś to mnie nie wpuścili bo o 2db miałem za głośny komin i po co byo mi tyle km nawijać,żeby usłyszeć za głośny do domu,żenada wole już do koszalina sobie podjechać na tor kartingowy co prawda ale zawsze cos tej techniki można liznąć,a w tym roku zastanawiam,się czy na niemcynie jechać na tor tylko musze poszukać co jest blisko(tak do 400km od szczecina) dostępne
Team Jungle
3/4 FAN

Awatar użytkownika
TomCiu
Posty: 351
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 10:52
Motocykl: GSX-R 750 K7
Wymarzony motocykl: BMW S 1000 RR
Imię: Tomek
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Puławy/Warszawa

Re: Tor Poznań - i jego koniec

Nieprzeczytany post autor: TomCiu » 27 kwie 2015, o 21:44

No wiesz, jednak to było za dużo. Nie możesz mieć pretensji do organizatorów, że przestrzegali zasad. O limicie głośności też musiałeś wiedziałeś...

ODPOWIEDZ