ZZagadkowa sprawa z ogrzewaniem w mazdzie 323

Czym jeździsz? Czy motocykliście w ogóle potrzebne jest auto?
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
GrzesiekRadom
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 15:37
Motocykl: gsxr1100
Wymarzony motocykl: gsxr1100 turbo

ZZagadkowa sprawa z ogrzewaniem w mazdzie 323

Nieprzeczytany post autor: GrzesiekRadom » 23 sie 2011, o 19:44

Mam takie dziwne zjawisko u mnie w samochodzie. Mianowicie wymieniłem termostat w samochodzie, poniewarz miałem słabe ogrzewanie to po 1 po 2 zamarzał mi parownik od gazu a przecież jest na małym obiegu wody wiec o co chodzi? dzieje sie cos takiego ze szybko zagrzewa sie woda na duzym obiegu czyli w chłodnicy a w małym tzn tam gdzie weże ida na nagrzewnice jest chłodna woda. a zdaza sie czasem ze jej poprostu tam nie ma!!!!! i o co chodzi w tym wszystkim? odpalam silnik uzupełniam płyn a on mi sie zachwile wylewa ze zbiorniczka wyrównawczego. zastanawiam sie dlaczego:
1 ze zbiornika wylewa sie woda
2 lecą bombelki powietrza
3 dlaczego w małym obiegu nie ma wody
i mysle ze są dwa wytłumaczenia albo walnieta uszczelka pod głowicą albo zamulona i zapchana nagrzewnica powietrza.
PODPOWIEDZCIE CO Z TYM ZROBIĆ!!

Awatar użytkownika
mikesh
Posty: 236
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 21:40
Motocykl: R1 RNO4 :)
Wymarzony motocykl: R1 RNO4 :)
Lokalizacja: SCi ;]

Re: ZZagadkowa sprawa z ogrzewaniem w mazdzie 323

Nieprzeczytany post autor: mikesh » 26 sie 2011, o 18:36

wygląda to jednoznacznie na uszczekle, choć ja bym najpierw jeszcze raz cały układ przejzał, czy gdzieś nie jest jeszcze zapowietrzony, bo mogła się zrobić poduszka powietrzna w nagrzewnic, dlatego układ leci w kulki, odkręć ogrzewanie na maksa, i odpowietrz układ, jeśli dalej będą bąbelki - uszczelka, pamiętaj, nie dolewaj zimnej wody do gorącego silnika!
Makaron wciąga nosem japonie :D RSV RLZ ;]

GrzesiekRadom
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2011, o 15:37
Motocykl: gsxr1100
Wymarzony motocykl: gsxr1100 turbo

Re: ZZagadkowa sprawa z ogrzewaniem w mazdzie 323

Nieprzeczytany post autor: GrzesiekRadom » 28 sie 2011, o 12:09

No i spwawa sie wyjasniła. Uszczelka pod głowicą sie zepsuła, objawy sa takie ze z tłumika leci mnóstwo pary takk jakby sie samochód zapalił. tylko ze temperatura wody nie skacze. w poniedziałek zdejme głowice i wtedy sie wyjasni.

ODPOWIEDZ