Drgania przy hamowaniu

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
koper26
Posty: 75
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:47
Motocykl: GSXR 600 SRAD '98
Imię: Dawid
Skąd: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Drgania przy hamowaniu

Nieprzeczytany post autor: koper26 » 30 kwie 2011, o 21:37

Moto kupione z takim już objawem trzepie przy hamowaniu oczywiście przodem.
1. Tarcza była naruszona, poprostu widać że była zdrowo klepnięta ta aluminiowa prowadnica (tarcza pływająca) ale nie wyglądała na krzywą,
2. Kupiłem nową oponę przy wyważaniu pooglądaliśmy z mechanikiem, jak sam stwierdził tarcze prościutkie.
3. Wymieniłem łożyska główki ramy, żadnych sukcesów.
4. Odłączyłem tą klepniętą tarcze od układu, hamowała tylko jedna tarcza, żadnych drgań-> śmiga aż miło.

Jak się łatwo domyśleć, tarcza do wymiany, tylko się zastanawiam czy może być jakiś inny powód takiej padaczki, klocki (jeszcze troche ich jest) jakieś anomalie z zaciskiem, przewód? Zaciski rozbierałem i czyściłem niedawno, nic w nich dziwnego nie było.
Ulepieni z jednej gliny,
do której Bóg dolewał benzyny...

woda765
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 13:42
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: Panigale
Lokalizacja: Konin

Re: Drgania przy hamowaniu

Nieprzeczytany post autor: woda765 » 2 maja 2011, o 15:36

Tarcze zdejmowaliście i sprawdzaliście czy stwierdziliście na oko, że jest prosta??
Swego czasu miałem taki sam objaw i tarcza miała odchylenie zaledwie 0,5 mm a biło strasznie.
Dałem ją do prostowania (kiedyś robił to jakiś koleś pod Lubaniem) i trochę pomogło ale nie było idealnie.

Awatar użytkownika
koper26
Posty: 75
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:47
Motocykl: GSXR 600 SRAD '98
Imię: Dawid
Skąd: Mielec
Lokalizacja: Mielec

Re: Drgania przy hamowaniu

Nieprzeczytany post autor: koper26 » 2 maja 2011, o 15:47

Na wyważarce tylko "na oko" jak to mówisz. Dziś zrobiłem takiego śmiesznego manewra, puściłem koło w drugą strone (nie chciało mi się odkręcać obu tarcz), tak że ta podejrzana tarcza była w drugim zacisku, mam już 100% pewności że tarcza jest do wymiany (wcześniej jeszcze myślałem że może zacisk itp). Przypuszczam że jest tak jak mówisz bardzo małe odchylenie a bije okropnie. Co ciekawe...tarcza pływająca wydawałoby się ze takie małe odchylenia (niewidoczne "na oko") nie powinny powodować aż takiej padaczki.

Co do prostowania, zaraz po kupnie moto też dałem do prostowania, typ stwierdził że była niewiele krzywa i wyprostował-> zero poprawy
Ulepieni z jednej gliny,
do której Bóg dolewał benzyny...

funeq
Nowy
Nowy
Posty: 27
Rejestracja: 11 sty 2011, o 12:08
Motocykl: Suzuki GSXR 600 SRAD

Re: Drgania przy hamowaniu

Nieprzeczytany post autor: funeq » 2 maja 2011, o 17:36

Napisze jeszcze tak jakieś ktos kiedys bedzie miał podobny problem to u mojego kumpla w sradzie był problemy z biciem przy hamowaniu okazało sie ze to własnie zacisk a dokałdnie tłoczek był przyrdzewiały nierownomiernie wypychały klocka... tak wiec czyszczenie tłoczak i zestaw naprawczy(nowe gumki) sporo dłubaniny ale pomogło. pozdr.

ODPOWIEDZ