SRAD Szarpie do 3 tys obr/min

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
maly2070
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2019, o 12:08
Motocykl: Suzuki GSX-R 600 Srad
Imię: Dawid
Skąd: Konin

SRAD Szarpie do 3 tys obr/min

Nieprzeczytany post autor: maly2070 » 16 kwie 2019, o 21:02

Witam wszystkich.
Jest to moj pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość.
Posiadam SRADa 97r 600 zakupiony przed zima. Zrobiłem nim z 100 km i stwierdziłem ze nie da sie tym jeździć. Jak był zimny to nie było takiej tragedii ale jak juz sie rozgrzał to ruszanie z skrzyżowania było makabryczne mowię o delikatnym ruszaniu ( szarpanie, ,,skakal jak zając”) wziąłem sie za czyszczenie gaźników i regulacje. Po wymianie świec na nowe denso irydowe, gaźniki umyte, nowe oringi, śruby regulacji paliwa wykręcone wszystkie po 1 i 3/4 obrotu tak jak przed myciem synchronizacja zrobiona i motocykl nie chodził.

Po przeczytaniu całego internetu wykręciłem śruby 1,4 po 3,5 obrotu, 2,3 po 3 obroty. Motocykl zaczął wchodzić na obroty i lepiej pracować według mnie a mam małe doświadczenie w motocyklach. Wszystko ładnie pięknie ale pod obciążeniem tzn podczas jazdy szarpie do 3 tys potem juz jest Ok. Im bardziej rozgrzany tym gorzej. Przy utrzymywaniu stałej prędkości powiedzmy 2500 wydaje mi sie jak by gubił iskrę. Dodam ze pompa pompuje paliwo za każdym razem po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu.

kamyk82
Posty: 109
Rejestracja: 10 paź 2015, o 19:12
Motocykl: Sprzedany
Wymarzony motocykl: Jeszcze nie wiem
Imię: Piotr
Skąd: Lubelskie

Re: SRAD Szarpie do 3 tys obr/min

Nieprzeczytany post autor: kamyk82 » 16 kwie 2019, o 21:35

Może warto zajrzeć do zaworów .

Gość

Re: SRAD Szarpie do 3 tys obr/min

Nieprzeczytany post autor: Gość » 16 kwie 2019, o 22:56

Obstawiałem to lub cewkofajki. Kiepsko z czasem żeby zabrać sie za zawory bo pogoda coraz lepsza a podejrzewam ze gdybym rozebrał wszystko trzeba by było powymieniac większość rzeczy żeby 2 razy tego nie robić. No ale jak nie bedzie wyjścia to trzeba bedzie zarwać kilka nocek.

Awatar użytkownika
raster
Posty: 80
Rejestracja: 10 mar 2015, o 20:38
Motocykl: K8 1000 / F3 stunt
Wymarzony motocykl: bezawaryjny
Imię: Artur
Skąd: DWR

Re: SRAD Szarpie do 3 tys obr/min

Nieprzeczytany post autor: raster » 26 kwie 2019, o 20:14

cewkofajki - przerabiałem kiedyś podobny temat w 929.

maly2070
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2019, o 12:08
Motocykl: Suzuki GSX-R 600 Srad
Imię: Dawid
Skąd: Konin

Re: SRAD Szarpie do 3 tys obr/min

Nieprzeczytany post autor: maly2070 » 3 cze 2019, o 11:49

Usterka usunięta prawie. Wymiana cewkofajek od 750 pomogła usunąć szarpanie przy niskich obrotach ale pojawiło sie dławienie przy wyższych obrotach tzn. Gdzieś około powyżej 6 tys.

ODPOWIEDZ