Układ chłodzenia problem.

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
star95
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2021, o 19:43
Motocykl: Suzuki gsxr600 k5
Imię: Kuba
Skąd: Bydgoszcz

Układ chłodzenia problem.

Nieprzeczytany post autor: star95 » 28 mar 2021, o 20:17

Witam.
Piszę ponieważ mam mały problem z układem chłodzenia w swoim GSXR 600 k5 (a przynajmniej mam taką nadzieję).
Postanowiłem wymienić wszystkie płyny w motocyklu i dobrze go przygotować na sezon.
Niestety jak zabrałem się za układ chłodzenia to coś idzie nie tak. Zlałem stary płyn i wyglądał na dosyć stary, więc postanowiłem przepłukać cały układ. Zalałem więc go wodą destylowaną, rozgrzałem i zlałem ponownie.
Dzisiaj postanowiłem go zalać płynem więc wlałem płyn chłodniczy starając się aby na tym etapie uciekło już sporo powietrza( dusiłem na węże, przechylałem motocykl itp. odkręciłem również śrubę na termostacie aby sprawdzić czy wylatuje płyn. )
I wszystko przebiegało książkowo, zacząłem rozgrzewać motocykl na otwartej chłodnicy, pojawiało się kilka bąbli, nadmiar płynu też delikatnie wyciekał.
Aż motocykl osiągnął temperaturę 215°F około 101°C zaczęło mocno bąbelkować i "rzygać" płynem przez otwarty korek chłodnicy :shock: , więc przestraszony zgasiłem motocykl i zacząłem się zastanawiać co jest tego powodem ?
Coś zrobiłem nie tak ? A może korek chłodnicy powinien być zamknięty ?
Nie wlałem też płynu do zbiorniczka wyrównawczego, ale to raczej nie ma znaczenia ?
Próbowałem coś wyczytać ,ale nigdzie nie mogę znaleźć podobnego przypadku, a jedynie podobne świadczące o przedmuchanej uszczelce głowicy :? .
Dodam jeszcze, że termostat się chyba nie otworzył całkowicie i wentylator też się jeszcze nie załączył.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: Układ chłodzenia problem.

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 6 kwie 2021, o 23:47

Korek powinien byc zamkniet. Potem sie odpowietrza. Tylko schlodzic sie musi troche bo sie popazysz. I dolac jak trzeba.

Wariat650
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 24 mar 2021, o 14:45
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 K7
Imię: Marek
Skąd: Świekatowo

Re: Układ chłodzenia problem.

Nieprzeczytany post autor: Wariat650 » 7 kwie 2021, o 08:50

Jak ja wymieniałem w sv to nalałem do chłodnicy aż było, pełno do zbiorniczka wyrównawczego tak aby był odpowiedni stan. Rozgrzałem na zamkniętej chłodnicy, później dolałem do chłodnicy bo minimalnie brakowało i jest git do dzisiaj :D
Obrazek

TRC8SWR
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 10:52
Motocykl: K9 1000
Imię: Dominik
Skąd: Warka

Re: Układ chłodzenia problem.

Nieprzeczytany post autor: TRC8SWR » 17 maja 2021, o 01:07

Wlewasz do chłodnicy pod korek, zakręcasz, wlewasz do zbiorniczka wyrównawczego zamykasz, odpalasz czekasz aż osiągnie coś około 90 stopni. Zgaś motocykl odczekaj aż silnik ostygnie. Otwórz korek, w razie potrzeby dolej. Zamknij korek.
Korek musi byc zamknięty, układ chłodzenia jest podciśnieniowy.

ODPOWIEDZ