Rozrząd 600 k8

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
VelloR
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2021, o 23:53
Motocykl: Suzuki GSX-R
Imię: Mateusz
Skąd: Poznań

Rozrząd 600 k8

Nieprzeczytany post autor: VelloR » 28 lip 2021, o 23:58

Cześć. Po jakim przebiegu zwykle zaczyna odzywać się rozrząd w silnikach z 600 k8? Tak +- bo to wiadomo, że nie jest reguła.
Silniki od GSXR wiadomo, że mają swoją specyfikę pracy, tam wszystko wręcz terkocze. Ostatnio sprzedałem swojego, a dziś mi dzwoni facet, który go kupił, że przyjechał do niego mechanik ze słuchawką i coś tam wybadał niby, że rozrząd jest do zrobienia (przebieg 37 tkm). Niedawno miałem regulację luzów zaworowych i mechanik mi nic nie wspomniał, że ten rozrząd daje o sobie znać, ani ja nic niepokojącego nie słyszałem. Terkotał tak jak gix przed kilkoma laty jak go kupiłem :lol: Wydawało mi się, że ten rozrząd będzie trzeba wymienić/będzie dawał znać przy przebiegu rzędu 70tys. czy coś w okolicy, tym bardziej, że nie był ten gix szarpany, ani nic, tylko spokojne jazdy, wycieczki. Poradziłem mu, żeby spróbował porównać z innym gixem jeśli ma taką możliwość, lub, żeby spróbował jeszcze do innego mechanika, żeby ocenił. Co powiecie na ten temat? Liczę na odpowiedź, pozdrawiam.

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: Rozrząd 600 k8

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 22 sie 2021, o 22:27

Rozrząd czesc wymienna bym olał gościa.
Zazwyczaj sprawdza się czy ogniwa sie nie wyciagnely lub nie zatarły.

ODPOWIEDZ