600 SRAD pompa hamulcowa

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
blacksrad
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2021, o 00:06
Motocykl: Suzuki GSX-R 600 SRAD
Wymarzony motocykl: HAYABUSA
Imię: Adrian
Skąd: Białystok

600 SRAD pompa hamulcowa

Nieprzeczytany post autor: blacksrad » 22 kwie 2022, o 17:14

Witajcie. Pacjent to GSX-R 600 SRAD z 97 roku. Mam problem z przednimi hamulcami. Kłopot pojawił się po wymianie płynu hamulcowego (przez "mechanika") w przednim układzie. Klamka zrobiła się miękka i zaczęła wpadać do manetki pomimo wielokrotnego odpowietrzania. Stwierdziłem, że przydałby się przegląd od początku do końca więc rozebrałem wszystko w drobny mak, zregenerowałem pompę, pełna regeneracja zacisków, wymiana podkładek miedzianych i przy okazji wymieniłem klamki na akcesoryjne. Przewody zostały stare ale w dobrym stanie (przez wizyta u "mechanika" hamulce były brzytwa). Po zregenerowaniu elementów problem nie ustąpił pomimo wielokrotnego odpowietrzania, zalewania układu od zacisków , pukania, czekania, odpowietrzania podciśnieniowego. Pomyślałem, że przydałby się nowe przewody więc niebawem wleci stalowy oplot HEL. Wydaje mi się jednak, że pompa pomimo regeneracji może już mieć wytartą obudowę od środka i wymiana przewodów (które i tak wymienię) nie rozwiąże pierwotnego problemu. Dlatego właśnie mam do Was pytanie: jaka pompa przedniego hamulca podejdzie do SRADa na zasadzie plug&play? Czy z jakiegoś innego motocykla się nadaje? Czy regenerować jeszcze raz? Ze względu na nowe klamki nie chciałbym ich znów wymieniać. Dzięki za wszelkie wskazówki i tipy. LwG!