GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 23 cze 2011, o 21:13

Witam, mam problem z moim GSX-R-em 600 z 1997 przebieg 47000km. Problem polega na tym, że czasem jak jadę dłużej na 6 biegu albo go przegonię kawałek to zaczyna zamulać i chodzić na 2/3 gary i po kilku sekundach takiej jazdy gaśnie. Pózniej nie chce odpalić i trzeba odczekać kilka minut, później jeździ normalnie też do pewnego momentu. Dodam że dzieje się to tylko na ciepłym bo u mnie nie ma mowy o pałowaniu na zimnym. Na zimnym silniku odpala i jeździ normalnie. Wcześniej myślałem że silnik jest padnięty bo kopcił przy odcinie ale było oleju za dużo i po odciągnięciu do normalnego poziomu nie ma najmniejszego śladu po dymie. Kiedyś miałem też tak że z domu na stacje ( 2km ) ledwo jechał, a po zatankowaniu chodził normalnie ( chociaż wcześniej było paliwo w zbiorniku, więc chyba nie przez jego brak ). Ostatni tydzień jeździł normalnie co bym z nim nie robił, aż do dzisiaj, więc już musiałem o tym napisać. Jutro zmieniam olej z filtrem i filtr powietrza ( w podanym linku widać jaki był), przepatrze bak, węże paliwowe, świece i pompe paliwa. Póki co to na moje oko obstawiałbym że to jakiś syf w baku, zasyfione albo źle wyregulowane gaźniki albo świece już są do du.. . Może ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc, jeszcze napiszę co zobaczę jutro. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdro

http://imageshack.us/g/860/filtr8.jpg/

Awatar użytkownika
Hubertus01
Posty: 138
Rejestracja: 1 cze 2011, o 16:19
Motocykl: Suzuki Gsx-R 600 k7
Wymarzony motocykl: Ducati 1199 Panigale
Lokalizacja: Opatów/Kielce/Kraków

Re: GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: Hubertus01 » 25 cze 2011, o 16:10

ja kiedyś miałem ten sam przypadek w Aprili okazało się że zawór zwrotny, który był na wężu od baku do gaźnika był poputy. wymieniłem go i moto śmigało jak nowe. A koszty śmieszne ;D
...wciskam gaz do dechy przede mną prosta droga, gdy dojadę do mety nie będę miał czego żałować...

Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

Re: GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 26 cze 2011, o 14:55

Zmieniłem co miałem zmienić, świece z tego co widziałem ok, ale właśnie nie zdążyłem oblukać przewodów, pompy i tego co związane z paliwem. W przyszłą sobotę się za to zabiorę, a dzisiaj jeszcze zobaczę czy problem ustąpił (chociaż wątpię po tym co wymieniłem).
I nie wiem czy to normalne że oleju weszło 3 litry jak na deklu pisze że wchodzi 2600ccm ??

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 26 cze 2011, o 15:00

jesli wymieniales z filtrem to wchodzi spokojnie 2800 i wtedy jest pomiedzy min a max
Lucjan

guciek
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2011, o 15:14
Motocykl: srad

Re: GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: guciek » 26 cze 2011, o 15:34

Witam posiadam tez taki model i miałem identyczny problem.
Masz na 99% szwankuje ci jedna z 4rech fajko cewek.u mnie pomogła wymiana jednej cewki.(ale trzeba wiedzieć która szwankuje)koszt używanej na allegro to około 20zł

Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

Re: GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 26 cze 2011, o 21:09

Witam, pojeździłem dzisiaj trochę iiiiiiii to samo. :cry: Najpierw zaczęło się po ok 8 km od wyjazdu z domu : prosta około 2-3 km nie więcej niż 140km/h na 6 biegu i pod koniec prostej zaczął się muł aż w końcu zgasł. Odpaliłem na ssaniu na dało się jechać do ustalonego miejsca (ok 500m) ale bez mocy i z dźwiękiem gs500 czyli na pewno 1 albo 2 gary nie chodziły. Postałem ponad godzinę bez odpalań w międzyczasie, odpalił i jechał normalnie, później po mieście parę km i gry temperatura doszła do ok.90 w korku zaczął się mulić od nowa, ledwo dojechałem do kumpla. Około pół godziny przerwy, jadę na miasto i już po ok 2km znowu mulenie, zjechałem na BP bo kilkaset metrów przed stacją zaczęła mrugać rezerwa, zalałem za 30 i zaczął chodzić normalnie, postałem z godzinę z kumplami i powrót do domu, zahaczyłem o prostą i jazda do 210, zahamowałem do skrętu w uliczkę iiiii zgasł, później znowu problem z odpaleniem, chwila odczekałem i jakoś dojechałem do domu. Ręce już mi opadają bo kumpel na starszej FZR i z przebiegiem o 20tys większym jeździ ciągle i nic mu się nie dzieje.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co to może być ??

Awatar użytkownika
pieterr
Posty: 279
Rejestracja: 21 maja 2011, o 11:59
Motocykl: w końcu tyśonc
Imię: Pee
Skąd: Południe

Re: GSX-R 600 SRAD gaśnie po ostrzejszej jeździe

Nieprzeczytany post autor: pieterr » 2 lip 2011, o 18:02

Rozebrałem bak, pompę paliwa i zobaczyłem to co na zdjęciach (chociaż były też większe grudy rdzy. Wszystko poczyściłem a do baku wrzuciłem wkręty i wlałem trochę benzyny, a zlałem z niego rudy muł jak z nilu :P . Wszystko skręciłem, nasikałem 5L PB98 do baku i mały przejazd. Po rozgrzaniu ok. 10km ciągłej jazdy 130-190 i żadnej zadyszki / zamulenia / gaśnięcia, czyli tak jak GSX-R powinien chodzić :D

Myślę jeszcze nad czyszczeniem i synchronizacją gaźników bo coś tam syfu się mogło przedostać do gaźników więc nie zaszkodzi na pewno.

W sumie nikt nie podsunął dobrej odpowiedzi ale mimo to dzięki za próbę pomocy. Temat myślę że jeszcze się komuś przyda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ