czujnik predkosci gsxr 600 k4

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: czujnik predkosci gsxr 600 k4

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 27 paź 2018, o 19:19

Jeśli ten akumulator spełnia wszystkie wymagania prądowe to nie, niemożliwe aby był przyczyną. W skrajnym przypadku, jeśli akumulator generowałby prąd o nieodpowiednich parametrach bądź doszłoby do jakiegoś zwarcia, to wtedy w teorii mogłoby dojść nawet do uszkodzenia zegarów, ale jeśli moto działa normalnie i zegary przynajmniej wyglądją na żywe to tę możliwość na razie skreślamy. Czy przy sprawdzeniu kostek sprawdziłeś przewodzenie w przewodach odpowiadających za sygnał z czujnika prędkości? Weź sobie schemat do ręki i sprawdź to dla pewności, na wszelki wypadek przejrzyj też bezpieczniki. Wszystkie kostki w obwodzie czujnika mimo wszystko bym przeczyścił. Jeśli masz pewność, że czujnik jest sprawny i poprawnie zamontowany (tj. mechanicznie jest wszystko ok, bo nie ukrywam, że to bardzo proste rozwiązanie i ten element przykręcony do zębatki, który wprawia go w ruch może łatwo zawieść - tu też sprawdź czy wszystko jest dobrze dokręcone) i wykluczenie tych powyższych rzeczy niczego nie wniesie to wtedy pozostają niestety do weryfikacji same zegary.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

lluukkii0
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2018, o 16:56
Motocykl: gsxr 1000 k6
Wymarzony motocykl: gsxr 1000 k6
Imię: Łukasz
Skąd: Poznań

Re: czujnik predkosci gsxr 600 k4

Nieprzeczytany post autor: lluukkii0 » 29 paź 2018, o 10:53

Prowadzenie kabli z czujnika sprawdziłem i niby wszystko ok.
Aku varty 11ah 160a. Chciałem oddać na warsztat ale najbliższy termin dopiero za 2 tygodnie niestety

lluukkii0
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2018, o 16:56
Motocykl: gsxr 1000 k6
Wymarzony motocykl: gsxr 1000 k6
Imię: Łukasz
Skąd: Poznań

Re: czujnik predkosci gsxr 600 k4

Nieprzeczytany post autor: lluukkii0 » 27 lis 2018, o 19:48

U mnie niestety padł licznik

KoSiaKGSXR
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 08:51
Motocykl: gsxr 600 k4
Imię: Maciej
Skąd: Stargard

Re: czujnik predkosci gsxr 600 k4

Nieprzeczytany post autor: KoSiaKGSXR » 12 kwie 2020, o 08:56

Witam może odgrzewam kotleta ale mam podobny przypadek a mianowicie cały problem z licznikiem rozpoczął się w momencie kiedy przeładowało mi akumulator i popaliło wszystko co było związane z elektryką. Zdołałem już wymienić komputer, wszystkie bezpieczniki, akumulator, regulator napięcia czujnik prędkości, licznik po naprawie lecz nadal nie pokazuje prędkości nie nabija kilometrów i w dodatku cały czas pali się rezerwa. Może ktoś miał podobny przypadek i może pomóc w diagnozie.

ODPOWIEDZ