Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
suzukigixxer
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, o 18:52

Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: suzukigixxer » 24 lut 2011, o 16:05

Witam. Panowie mam male pytanko a mianowicie: Jak działa układ chłodzenia w GSXR 750 SRAD 99 r. ?

Moto stało nie odpalane jakieś 2 tygodnie, dzisiaj z ciekawości zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego (z lewej strony moto, pod owiewka) a tam pustki. Zero płynu. Czy to tak ma być czy coś jest nie tak? Wcześniej moto normalnie trzymało temperature, nie grzało się więc teraz nie wiem czy to tak ma być czy mi plyn wyciekł? (dzisiaj nie odpalalem moto) Zresztą pod moto nie ma zadnych wyciekow, silnik, chlodnica, wszystko suche a jak wiadomo płyn tak szybko nie wyparuje....

Oraz jaki powinien być stan płynu chłodzącego i jak go spradzić? Pomoże ktos?

z góry dzięki ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 26 lut 2011, o 01:49

Na zbiorniczku masz dwie kreski, L i F, ma być pomiędzy tymi kreskami. Przyjrzyj się dobrze bo zapewne go nie widzisz.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

suzukigixxer
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, o 18:52

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: suzukigixxer » 26 lut 2011, o 19:40

Problem rozwiązany kolego. Pytałem się na innym forum i chłopaki odrazu odpowiedzieli :P okazało się że w zbiorniczku nie było płynu, chłodnica była pełna. Zalałem zbiorniczek i wszystko gra. A odnośnie tych kresek to je widziałem jednak jak w zbiorniczku nie było płynu to nie myslalem ze one są od stanu max i min. Aczkowiek czy będzie powyżej max czy ponizej min to bez znaczenia. Najwazniejsze aby chłodnica była pełna. Ze zbiorniczka tylko jest zaciągany płyn do chlodnicy.

Ale dzięki Patryk za zainteresowanie :P

pozdrawiam

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 27 lut 2011, o 11:23

suzukigixxer pisze:Problem rozwiązany kolego. Pytałem się na innym forum i chłopaki odrazu odpowiedzieli :P okazało się że w zbiorniczku nie było płynu, chłodnica była pełna. Zalałem zbiorniczek i wszystko gra. A odnośnie tych kresek to je widziałem jednak jak w zbiorniczku nie było płynu to nie myslalem ze one są od stanu max i min. Aczkowiek czy będzie powyżej max czy ponizej min to bez znaczenia. Najwazniejsze aby chłodnica była pełna. Ze zbiorniczka tylko jest zaciągany płyn do chlodnicy.

Ale dzięki Patryk za zainteresowanie :P

pozdrawiam
Smutno czytać, że w dzisiejszych czasach ktoś w takie brednie jest w stanie uwierzyć. Zmień natychmiast doradców jeśli chcesz przejeździć sezon.
Nie myślałem, że można jeździć bez płynu w zbiorniczku i tego nie zauważyć...

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

suzukigixxer
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, o 18:52

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: suzukigixxer » 27 lut 2011, o 18:38

Nie jeździłem bez płynu. Jakie brednie?

To powiedz mi jakim sposobem płyn idzie do chłodnicy i układu skoro zbiornik wyrównawczy jest oryginalnie niżej od chlodnicy?

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 27 lut 2011, o 18:49

Brednią jest to iż poziom płynu w zbiorniczku nie jest ważny, a co gorsza nie ma znaczenia.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

suzukigixxer
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, o 18:52

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: suzukigixxer » 27 lut 2011, o 19:21

To jakie ma znaczenie? Wytłumacz to dokładnie skoro tak twierdzisz. Z tego co działałem przy moto to zauwazylem ze idzie tylko jeden cienki wężyk z dna zbioniczka pod korek chlodnicy. Płyn w zbiorniczku musi być ale nie musi byc idealnie w tych kreskach przecież. Najważniesza jest chłodnica.

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 27 lut 2011, o 19:57

Pozwolę sobie odpowiedzieć pytaniem na pytanie. Czy ma znaczenie jeśli w silniku jest pół litra oleju poniżej kreski L?
W obu przypadkach odpowiedź będzie taka sama.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
lucjan1336
Posty: 585
Rejestracja: 20 sie 2010, o 12:44
Motocykl: suzi gsx-r 600 SRAD
Wymarzony motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska/Tarnów

Re: Układ chłodzenia GSXR 750 SRAD

Nieprzeczytany post autor: lucjan1336 » 27 lut 2011, o 20:16

suzukigixxer pisze:Nie jeździłem bez płynu. Jakie brednie?

To powiedz mi jakim sposobem płyn idzie do chłodnicy i układu skoro zbiornik wyrównawczy jest oryginalnie niżej od chlodnicy?

na dole masz odpowiedz : http://gixxer.pl/viewtopic.php?f=41&t=9 ... lynu#p5806


Jesli jest go za malo w zbiorniczku to moze nie zassac, jesli za duzo to mozliwosc wylewania go i zanieczyszczania przyrody.
Lucjan

ODPOWIEDZ