PROBLEM Z ODPALENIEM

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
tajnos
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, o 22:16
Motocykl: gsx750r 97r.

PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: tajnos » 12 mar 2011, o 22:47

Witam mam problem z odpalaniem motocykla problem tkwi w zapłonie za pomocą rozrusznika, bywa różnie czasem zapala od strzała bez gazu ,czasem trzeba dodac gazu , czasem kręci długo i zapala cieżko a z "popychu" od razu.
Rozrusznik kreci ładnie i ladowanie jest ok. Suzi jak juz zapali śmiga bez zarzutu.
Nastepny problem jest taki ze podczas jazdy potrafi w sekundzie zgasnąć silnik, i po chwili ponownie zapalić (nie zatrzymując sie).

co sprawdzić co wymienić? :roll:

tajnos
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, o 22:16
Motocykl: gsx750r 97r.

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: tajnos » 13 mar 2011, o 13:27

Naprawde nikt nic nie wie?
Duzo czytałem na ten temat i nie jestem sam z tym problemem , w wiekszosci nie kreci rozrusznik a u mnie kreci idealnie.

Awatar użytkownika
Rapet1
Posty: 106
Rejestracja: 2 lip 2010, o 14:47
Motocykl: GSX-R 750
Wymarzony motocykl: 996
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: Rapet1 » 13 mar 2011, o 20:51

u mnie po zimowaniu tez ciezko miał odpalic aku cały wyladowałem ale podladowalem i poszedł od szczału nie wiem czym to spowodowane ,moze w gaznikach nie bylo benzynki ??
"Codziennie rano, zaraz po przebudzeniu, sprawdzam, czy nie ma mnie na liscie najbogatszych ludzi swiata.
Jesli nie, to wstaje i ide do roboty."

tajnos
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, o 22:16
Motocykl: gsx750r 97r.

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: tajnos » 13 mar 2011, o 21:28

Mi po zimie też ciężko odpalil ale to normalne, ja mam problem na ciepłym silniku i w czasie jazdy.

Bxx
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2010, o 09:23
Motocykl: GSX-R 750

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: Bxx » 14 mar 2011, o 12:16

Witam, ciężko się tak wypowiedziec bez oglądnięcia maszyny bo np może ci coś nie łączyc stopka itp. ale możesz też miec zawalone doprowadzenie świeżego powietrza do systemu sterującego pracą przepustnic podciśnieniowych i w ogóle czyszczenie gazników by się przydało bo zakładam po roczniku że masz gazniki. Ciśnienie na cylindrach też by się przydało sprawdzic. Myślę że czyszczenie i regulacja gazników i przegląd elektryki powinno załatwic sprawę. a tak na marginesie aby uniknąc zawalenia tego dolotu swierzego powietrza co wyżej wspominam warto co pewien czas spuscic płyn zebrany w filtrze powietrza spustem który jest po lewej stronie na obudowie filtra powietrza. Ja bym zaczą od tego choc wcale nie jest powidziane

tajnos
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, o 22:16
Motocykl: gsx750r 97r.

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: tajnos » 15 mar 2011, o 17:21

Mi sie jednak wydaje ze to jest jakis problem z elektryką świece,moduł bo tak jak pisalem wczesniej jak juz silnik pracuje to smiga jak nowy:)
Gdyby jakies problemy z powietrzem to by kaprysił z mocą (chyba)
A jak gasnie w czasie jazdy to tak jak by wyłączał sam zapłon i po chwili startuje już sam a nie ze prycha, slabnie czy coś tam.(tu myśle o pompie paliwa w zbiorniku),
Stopka ok!!!
Zamówie świece i zobacze co i jak.....

Bxx
Posty: 56
Rejestracja: 26 lip 2010, o 09:23
Motocykl: GSX-R 750

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: Bxx » 16 mar 2011, o 11:48

Widzisz to nie do końca chodzi o to w tym że on nie ma powietrza bo on powietrze ma ale wykład już sobie odpuszczę. moduł jak byś miał walnięty to by cały czas był problem a nie na chwile ewentualnie mogą ci jakieś wtyki nie łączy swiece wymień jak najbardziej, możesz sobie też sprawdzic cewki i impulsator czy jest dobry czujnik położenia przepustnic, filtr paliwa, powietrza , zawór sterujący pracą tych przepustnic podciśnieniowych też można sprawdzic nie zaszkodzi, a o tą stopkę bardziej chodziło mi o sprężynę czy ci dobrze trzyma i nie puszcza w czasie jazdy kompresję też by nie zaszkodziło sprawdzic.Jeżeli idzie o tą pompę to w suchaj się w jej pracę na początku zanim zapalisz silnik czy równo pracuje i jej nie przycina jeżeli dobrze buja to czego by miała potem nie bujac przynajmniej ja tak myślę ale oczywiście można ją sprawdzic Widzisz tak sobie mogę gdybac nie mając sprzęta przed oczami musisz powoli krok po kroku szukac powodzenia pozdrawiam a ha i jeszcze sprawdz sobie czy ci fajki na swiecach siedzą doże czy nie za luzno

tajnos
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2011, o 22:16
Motocykl: gsx750r 97r.

Re: PROBLEM Z ODPALENIEM

Nieprzeczytany post autor: tajnos » 17 mar 2011, o 19:36

ok bede działal tylko troche to zajmie bo ostatnio to tylko praca i praca , jak coś znajde napewno dam znac.....

ODPOWIEDZ