K1 Kręci do 11 000 i odcina. Pomocy!

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
marcel773
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2016, o 00:30
Motocykl: GSX-R 750
Imię: Marcel
Skąd: Świetokrzyskie

K1 Kręci do 11 000 i odcina. Pomocy!

Nieprzeczytany post autor: marcel773 » 27 kwie 2018, o 00:29

Witam! Pomóżcie bo już mało włosów mi zostało na głowie ;)
Pomykam sobie Gsxr 750 2000 r już na wtrysku i po ok 4 latach nastał problem.
Kreci do 11 000 i odcinka, trochę inaczej pracuje - dzwięk, ma troche bardziej wyczuwalne wibracje.
Co było zrobione:
Świece
Zawory
Czyszczenie pompy - filtra pierwszego(smog - ta siatka) oraz wysoko-ciśnieniowy ten czarny plastik przepłukałem benzyną oczywiście było tam trochę takiego czarnego pyłu- nie sprawdzona ciśnieniowo
Wtryskiwacze myte w myjce ultradzwiękowej oraz przemierzone multimetrem, nie sprawdzone ciśnieniowo
Filtr powietrza - nawet jak wyjmę go całkowicie bez zmian
Tps ustawiony po środku
Jedna ważna rzecz to STVA lekko strzelał gdy załączałem zapłon wiec go rozebrałem. Wszystko tam wydaję sie być ok, płytka wygląda całkie dobrze bez żadnych przetarć. Rozebrałem też silniczek i tam był niezły bajzel jakby ktoś nasypał rudego piasku. Wymyłem go izopropanolem po czym zaczął śmigać cichutko z tym ze szczotki a dokładnie jedna z nich tam gdzie powinna być okładzina - nie ma jej za to jest mała dziura ale wszystko chodzi bez zacięć. Może ktoś wie gdzie można dostać taki silniczek bo ten silownik trochę kosztuje.
Zapomniał bym, że kopci na czarno ale to miał już wcześniej ale mniej
oraz wywaliło błędy ale sporadycznie C27 - 4 cylinder cewka - wymieniona ale tam tylko coś nie łączyło. C28 STVA narazie nie wywala oraz C42 to jest cos z sygnałem zapłonu i tez raz na jakis czas
Mam w planach synchro przepustnic i tą pompę spr cisnieniowo.
Macie jakieś pomysły co to może być.
Pozdro

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: K1 Kręci do 11 000 i odcina. Pomocy!

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 27 kwie 2018, o 11:28

takie objawy często sa spowodowane przez niskie ciśnienie pompy paliwa lub któryś z czujników wałka rozrządu bądź wału. tak też było u mojego kumpla w R1 kręciła się do 10tys obr winny był czujnik polozenia wałka a błedu żadnego nie było ani w samodiagnostyce ani pod kompem w serwisie yamahy

marcel773
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2016, o 00:30
Motocykl: GSX-R 750
Imię: Marcel
Skąd: Świetokrzyskie

Re: K1 Kręci do 11 000 i odcina. Pomocy!

Nieprzeczytany post autor: marcel773 » 27 kwie 2018, o 13:48

Dzieki wielkie z info napewno to sprawdzę a zacznę od ciśnienia pompy. Dam znac ja cos ogarnę.

ODPOWIEDZ